Minimum Naivity - O kapele | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Minimum Naivity punk-folk / Šumperk

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.


Členové

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Zobrazit kontakty

Dodatečné info

Současná sestava:

"Mates" Straba - hlas, kytara, harmonika, ladička kytary

Sojka - občasný křik

Bio a historie

   Historie kapely sahá až do počátku 18. století. V té době tvořily repertoár především národní písně, písně k tanci, rozveselení, tklivé písně, reagující na nálady a názory společnosti, často obsahovaly i nápěvy podobné těm z dob pohanských. Na konci 19. století byli hudebníci kvůli svým protihabsburským postojům sledováni tajnou policií, někteří se k aktivnímu hraní vrátili až po 1. světové válce, kdy tvorbu značně ovlivnila jazzová vlna z Francie. Následovalo období zákazů německými okupanty, útěků do přírody k trampským písním, častých změn názvů i sestavy, komunistickému režimu se zdály nepřijatelné jak texty, tak experimenty s rock'n'rollem a dalšími hudebními směry. V 90. letech se někteří muzikanti začali věnovat sólovým projektům, my ostatní jsme migrovali mezi stylově rozdílnými soubory, těleso tak prakticky přestalo existovat.

   V roce 2003, po rozpadu punkových skupin "Kaťuša" a "Poradosti", jsme obnovili činnost pod názvem "Klaunovy Rady". Mé rozhodnutí stát se opět potulnými muzikanty nás připravilo o hlas recitátorky Veroniky, Marxe, Hada Petra, tím i o smyčce, zůstali jsme v podstatě dva - což zásadně ochudilo žánrovou pestrost - a znova měnili název (od roku 2012 - "Minimum Naivity").

   V současné době kapela prožívá tišší období. Po komorněji laděných společných akcích s bubenicí "Lucky" v létě 2019 jsme se stáhli do ústraní a vystupujeme sporadicky - spontánně i na přání...