Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

9.patro folk-jazz / Praha

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

  • Jazzová- Zpovědnice (2016) 160 ×
  • Básníku- Zpovědnice (2016) 113 ×
  • Zpovědnice- Zpovědnice (2016) 89 ×
  • U Převozníka - Live 266 ×

Členové

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

Aktualizované informace o skupině 9.patro lze dohledat na http://devatepatro.wz.cz a http://www.facebook.com/9.patro odkud citujeme:

O vzniku

My, níže vyjmenovaní členové hudební skupiny 9.patro, oznamujeme, že naše těleso vzniklo 9.1. roku 2009 v 9:09 PM v 9.patře na Praze 8 (sousedí s Prahou 9). První myšlenka na 9.patro vytryskla zhruba 9.měsíců před naším vznikem a jelikož hemživost myšlenek máme vcelku dobrou a i zdraví zatím slouží, byl porod bezbolestný. Příčinou početí byl na 99% umělecký přetlak Jirky Svítka, který dodal prvních 9 písní.

Pokud se nám podaří uvolnit se od svých každodenních povinností a starostí, tak hodláme tvořit a hrát především pro radost svoji a snad i dalších obyvatel planety Země, potažmo i případným návštěvám z Vesmíru. Zkrátka pohoda, nebudeme to hrotit. Jsme aktivní i v různých jiných hudebních tělesech.

O kapele

Hudební skupina 9.patro hraje ve složení Helena Svítková (zpěv, perkuse), Jiří Svítek (klarinet, kytara, zpěv), Leoš Valigurský (kytara), Jakub Spěváček (baskytara). Produkuje výhradně vlastní tvorbu orientovanou na sdělení v textu a hudbu, která je ovlivněna folkem, jazzem, swingem a kdoví čím ještě. Autorský tým v kapele 9.patro tvoří Jirka Svítek (texty,hudba) a Leoš Valigurský (hudba).

Členská základna

Helena Svítková – zpěv

Zpěvačka a frontwomanka, zástupkyně kapelníka, která ho velmi často zastupuje i v jeho přítomnosti. Vokalistka spřátelené kapely Šuplík.

Jiří Svítek - autor, klarinet, saxofon, kytara, zpěv

Kapelník, autor hudby a textů. Člen různých hudebních těles jako např. LeKapr, OZO, Svitky, Jamajz Pepy Streichla atd. Člen textové dílny u Slávka Janouška

Leoš Valigurský - autor, kytara

Pohotový kytarista, nápaditý hudební skladatel a aranžér. Činorodý energický muž a všestranný kutil. Cokoli je mu třeba, udělá si úplně sám. Člen kapely LeKapr.

Jakub Spěváček – baskytara

Zádumčivý a navzdory příjmení prozatím nezpívající baskytarista s rockovými kořeny, který má na svém nástroji o jednu strunu více než bývá normálně obvyklé. Člen kapely Sine Nomine

Bio a historie