666Agmen - O kapele | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

666Agmen metal-metal / Žatec

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

  • AGMEN - Nesvatá Válka ( split ep ) 1 191 ×
  • 02-Agmen _ Cesta do zapomneni 651 ×
  • 05-Agmen _ Sudba ze stinu 390 ×
  • 06-Agmen _ Usvit temnosti 317 ×
  • 07-Agmen _ Vecnost budiz prokleta 204 ×
  • 10-Agmen _ Volani krve 296 ×

Členové

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

AGMEN

666 - zpěv

Tom - kytara

Lord Unclean - kytara

Michal - bicí

Bio a historie

   AGMEN

V polovině infernálního roku 1997 se vydala na nemilosrdné tažení zbídačenou a rozervanou zemí trojce vyhnanců - Michal, Tom a C.O.F.F.E. Tak z hlubin zapovězeného podsvětí vyšlehly první plameny jako první výkřiky smrti zvoucí na zteč a počaly tak zapisovat krvavou kroniku válečníků z legie Agmen.

Po půlročním nespoutaném běsnění a nekonečné řeži vzplála věčná pochodeň vítězů a světem se rozlehla první válečná hymna tajemně zvaná Tartarus. Tento křest ohněm byl vybojován v Sečském studiu Benas počátkem roku 1998. Texty na tento hymnus sepsal z větší části dlouholetý Tomův souvěrec z dávných bitev Michal Vavřík – (Coffin), který byl tímto novým dílem, jež přišlo z černých hvozdů rodného kraje, nadšen. Agmen tak vyráží na dobyvačnou pouť po českých bojištích. Mezi barbarskými nájezdy a nekonečnou bitevní vřavou byla pomalu, ale jistě zažehnuta další pochodeň pro nového zplozence zlých sil. V této době však dochází i k prvním ztrátám ve vlastních řadách, kdy byl jeden z válečníků C.O.F.F.E. smeten chladnými větry do náruče nenávratna. Předsunuté pozice u Agmen opouští na sklonku běsnícího roku 1998.

Agmen rychle získává novou "posilu" v podobě kytaristy Morphyse. Brzy se však ukáže tragický omyl tohoto ukvapeného rozhodnutí. Tento zpitomělý a pomatený mešuge nevydrží na válečném poli dlouho a při první příležitosti, jak bylo jeho zvykem, potají a zbaběle utíká z boje a skrývá se kdesi ve věčném zatracení vlastní nepříčetnosti. A to vše přímo před dalším důležitým tažením, na jehož konci dojde ke zrození dalšího díla, které posléze v roce 2001 vyjde pod praporem německých Merciless/BON records s názvem Damnation. Pro Agmen bylo nakonec jen dobře, že tento zpráchnivělý parazit z kapely odešel tak brzy. Bez cti a bez tvůrčích invencí.

Prokletý symbol zlovolných sil Damnation byl i přes tuto zradu vybojován ve Slabcích u Rakovníka ve studiu Kufr počátkem krvavého roku 1999 dvěma padlými anděly: Michal (bicí) a Tom (kytary, basa, zpěv). Části pekelných listin této ságy byly opět sepsány Coffinem, který ostatně z trůnu nesmrtelnosti toto zlověstné tažení provází a podporuje od samého počátku.

V roce 1999 do Agmen přichází bojová posila v podobě baskytaristy Morma (ex. Hydrargyrum, Wyrm), jenž dokonale ovládá umění své zkrvavené zbraně a dodává tím tak tomuto spolku daleko větší ničivou sílu. Po něm do kapely přichází kytarista Tomdeath a připravuje s spolu s ostatními další temnotou křtěné věčné zlo Eternal, jehož slovní obsah byl trvale vypálen na oltář smrti Tomem a Coffinem. Rozhodující a vítězný divoký rej byl dokonán v mystickém oparu Volyňského studia Hellsound. Eternal si však na své nehynoucí zvěčnění na hrobech padlých počká spolu s Tartarus do roku 2006.

Rok 2001 se nese ve znamení četných zvrácených orgií a nelidských masakrů, mezi nimiž byla vrcholem nejgrandióznější jatka a to na legendárním Open Hell festu (RIP). V kapele se však opět rozhostil samolibý duch nespokojenosti a proto z Agmen odchází Tomdeath. Válčí se tedy dál pouze ve třech, ale zlovolné symfonie jsou stavěny na dvě smrtící kytary a tak se bojové aktivity, i kvůli časovému vytížení zbývajících členů, omezují na absolutní minimum. Dochází i k útlumu v komponování dalších vyhlazovacích bestialit. Teprve na počátku roku 2003 byl na výpomoc naverbován kytarista Chalda, který se zúčastnil dvou živých pogromů: v Plzni pod Lampou a následující den v Sazském Auverchütz. Úspěch akcí byl se zadostiučiněním přijat, ale ani z jedné strany nebyl zájem o další výpomoc ve smrtonosném ohni střel.

Nedlouho na to vstupuje přímo na bitevní pole v podobě kytaristy zasloužilý a válečnými léty protřelý barbar Vlad Blasphemer (ex. Maniac Butcher, Dark Storm). Kapela vybojovává zpět několik ztracených pozic a zdá se, že tentokrát je to trefa do černého. Vyhraný a neúnavný Vlad své party zvládá s nadhledem a další cílené akce se mění v totální holocaust všeho živého. To je i důvod, proč postupně a se vší majestátností vzplály nesvaté ohně, které se postupně spojily v jednu nemorálně zkázonosnou ohnivou bouři Dethroned, která naplno udeří na přelomu let 2003/2004. Tato zčernalá symfonie vražedné nenávisti a vzdorného pohrdání byla zplozena opět ve Volyňském studiu Hellsound. Hrdelní kletby jsou čerpány tentokráte ze spisů Toma a Nebullaha. Na to Agmen doplňují svůj zastaralý arzenál zbraní novými a těžšími kalibry a vyráží do urputných bitev a nového utrpení. Mezitím v průběhu roku 2006 konečně vychází na věčné světlo Dethroned, Eternal a Tartarus pod praporem českého labelu Ravenheart records.

Avšak ani tentokrát se neshody o válečnou kořist kapele nevyhnou. Roku 2006 odchází Vlad z první linie dobyvačné legie a post kytaristy je opět pohlcen a přikryt tajemnou možná i proklatou prázdnotou. Netrvá dlouho a kyvadlo všemohoucího osudu se znovu vychýlilo na správnou stranu a do zhýralé hordy přichází poprvé za její existenci samostatný hrdelní zvěstovatel temných proroctví Žalud (ex. Krvavá práce). A hned počátkem roku 2007 přináší také svou první oběť z bezedných hlubin až na oltář krve kytarista - Lord Unclean(Unclean, Wyrm), který působí v této divoké hordě až do dnešních mrazivých dnů.

V současné době probíhá u Agmen příprava na další mocný úder vzešlý z věčného volání krve, které se stále hlasitěji ozývá ze zapomenuté, nikoliv však pohřbené minulosti. Zatím není zcela jasné, kterým směrem se šedivé legie padlých vydají na pochod a pod jakým praporem se další vítězné tažení zapíše do kroniky zla. Vše je prozatím jen ve stádiu mohutných příprav a broušení zbraní. Jisté je pouze jedno – půjde o totální válku – tedy o přežití...