Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

1st Choice alternative-rock / Praha

„29.11. PRAHA, 007“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Členové

Nástrojové obsazení: Bicí
Nástrojové obsazení: Kytara
Nástrojové obsazení: Zpěv, Growl, Jódlování, Scream
Nástrojové obsazení: Baskytara

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

*1st Choice*

- od post-grunge, alternative rocku po punk-rock

V současné době vystupuje v sestavě:

Hubert Kořínek - zpěv

Martin "Mrazík" Mrázek - kytara

Jakub "Cubass" Kapal - baskytara

Jan "Johnnie" Martinek - bicí

 

1st Choice má profil na facebooku - staňte se našimi fanoušky!

Na klip se mrkněte zde:

http://www.youtube.com/watch?v=jH0Cqwp8Xoo&eurl=

a

http://www.youtube.com/watch?v=nExmOGQKh_s

FOTKY a RECENZE zde: http://1st-choice.rajce.idnes.cz/

 

1st Choice obléká bambusovými tričky značka a Macbeth footwear

Bio a historie

V BŘEZNU 2017 VYCHÁZÍ TŘETÍ ALBUM "RIVERS"!

HISTORIE:

2001 - 1st Choice vzniká v říjnu v jedné vršovické zkušebně, kde se dávají dohromady členové různých pražských klubových skupin, zpěvák Michal Hovorka, kytaristi Martin "Mrazík" Mrázek a Zbyněk Pokorný, baskytarista Martin "Puškin" Puškař a bubeník Jan "Johnnie" Martinek. Nová kapela tvoří velmi rychle moderně rockový repertoár v angličtině, písně vznikají téměř samy a ještě na konci roku spatří světlo světa i dvoupísňová nahrávka.

2002 - v únoru první koncert ve slušně naplněném Rock Café, následují vystoupení např. v Paláci Akropolis, N11 a jiných, poměrně prestižních místech.

2003 - kapela hraje na prvních letních festivalech a ve studiu v suterénu Rock Café začíná natáčet své debutové album Sweet Illusion.

2004 - odchází kytarista Zbyněk, který se chce věnovat své kapele. 1st Choice se probojuje do finále prestižní soutěže Coca Cola Popstar (v první desítce ze čtyř stovek soutěžících, nakonec to vyhrají UDG, no...). Zároveň přichází nabídka na první zahraniční koncert ve Švýcarsku, kde kapela předskakuje vynikajícím Gonzo na křtu alba Zeal. V listopadu vychází album Sweet Illusion vlastním nákladem a je pokřtěno.

2005 - po roční pauze se vrací kytarista Zbyněk a 1st Choice přechází pod křídlo agentury Promoprodukce. Vystupuje na hlavní stage Benátské noci a na dalších festivalech. Ve studiu Svárov natáčí singl New White Car/Cold Nights, který by měl být předzvěstí dalšího CD.

2006 - ještě víc hraní na festivalech, např. Rock For People (hlavní stage), Sázavafest (hlavní stage, vítěz soutěže), Votvírák, Struny na ulici, první videoklip New White Car (režie Jan Tománek) sklízí úspěch v hitparádě ESO (čtyři postupy), ale objevuje se i na dalších televizních a rádiových stanicích.

2007 - Slávek Boura a Markéta Majerová zpovídají kapelu v televizi TOP TV, následuje další koncert ve Švýcarsku s Gonzo, tentokrát v Zofingenu. 

2008 - Kapela ve studiu Svárov natáčí druhé album Online. Těsně po nahrávání kapelu v přátelském duchu opouští baskytarista Puškin, v lednu 2008 jej nahrazuje Jakub "Cubass" Kapal (No Side). Online vychází oficiálně 8. listopadu a je pokřtěno v pražském Chapeau Rouge za účasti švýcarských Gonzo. „Bez přehánění exportní záležitost a jedno z domácích alb uplynulého roku. Co píseň, to hit.“ ... „Pohodová, kytarová muzika s mnoha vlivy, která se dobře poslouchá“... „Na české poměry je to deska, která dost vyčnívá nad hromadou alb, jež produkují domácí majoritní labely“ píší o CD prestižní hudební časopisy. Natáčí se klip k písni Aquarius.

2009 - V listopadu hraje 1st Choice opět v zahraničí - v létě na Slovensku za až frenetického přijetí místního publika, a v listopadu ve Švýcarsku. Poté z důvodu dlouhodobých neshod o dalším směřování kapely odchází dlouholetý zpěvák a zakládající člen Michal Hovorka.

2010 - žezlo zpěváka přebírá Michal "Tlama" Kořínek (ex Worm, Caffeine), který se uvede v únoru v zaplněném klubu Kino Černošice. Kapela rovněž absolvuje "megakoncert" v klubu Roxy a poté krátké, po organizační stránce nepříliš vydařené turné po ČR s finskými kapelami Manzana a For Selena And Sin. Bohužel zpěvák Michal odchází už na podzim, v důsledku diametrálně odlišných názorů na další hudební vývoj kapely. V prosinci se v klubu 007 za mikrofon postavil Michal Skořepa (tehdy např. Jesus Christ Superstar).

2012 - po téměř dvouletém hraní se "zaskakujícím" zpěvákem Michalem Skořepou se na Rock For People v roli zpěváka objevuje Lukáš Bajt. 1st Choice absolvuje několik dalších festivalů, např. Keltskou noc či Sunday Music Jam.

2013 - v létě kvůli neshodám odchází Lukáš Bajt, kterého doslova na poslední chvíli, 24 hodin před studentským festivalem na Strahově, střídá Hubert Kořínek (ex Aposepsis), bratranec bývalého zpěváka Michala Kořínka. S Hubertem na palubě se začíná připravovat nový repertoár.

2014 - kvůli únavě z hraní odchází kytarista Zbyněk a 1st Choice pokračují ve čtyřech. Piluje se nový repertoár.

2015 - další vystoupení na Rock For People, Keltské noci, Žižkovské noci a dalších, také ve vídeňském klubu Replugged.

2016 - od března do září se ve studiích Svárov a Dark Deer Audio natáčí nové album Rivers, které je pokřtěno v říjnu v Rock Café.

2017 - album Rivers vychází digitálně na všech stahovacích serverech 1.3.2017