13PM - O kapele | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

13PM rock / Kutná Hora

„Hrajeme ! ..... hrajeme?“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Členové

Nástrojové obsazení: Baskytara
Nástrojové obsazení: Bicí
Nástrojové obsazení: Kytara

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

Bohouš - baskytara

Terka - zpěv

Míša - bicí

Kuba - kytara

Lukáš - kytara

Logo kapely - PNG rastrový formát a vektorový formát PDF

Bio a historie

Pětičlenná kapela 13PM hraje ostřejší indie rock a pochází z Kutné Hory.
V repertoáru jsou většinou melodické písně rockového ražení s občasnými náznaky metalu či punku a občasné gradace v melodiích je pak již jen zpestřením kolektivního autorství skladeb a přímého vokálu zpěvačky, zpívající své vlastní texty (jak české, tak anglické).

HISTORIE

Kapelu založili na přelomu roku 2014 a 2015 dva fandové do bigbítu David (bicí) a Bohouš (baskytara). Do party sehnali v Kutnohorském klubu Česká 1 kytaristu Karla a začali dávat dokupy svůj hudební program. Za mikrofon se zanedlouho postavila Soňa a druhé kytary se ujal Roman. V této sestavě pod původním názvem Ra Waiura proběhlo několik veřejných vystoupení.

V roce 2016 došlo ke změně na postu zpěvačky - přišla Terka a došlo ke změně názvu na 13PM. Takto kapela opět několikrát oblastně vystupuje.

V roce 2017 již bez kytaristy Romana se kapela rozchází s bubeníkem Davidem, kterého na pár zkoušek nahrazuje Lukáš, se kterým kapela jednou veřejně vystoupila (jako narychlo ujednaným záskokem v závěru roku 2016). Po krátké době však i Lukáš pro vytížení jiným muzicírováním odchází a kapela začíná hrát s Míšou. V roce 2017 kapela pro personální změny vůbec nevystupovala.

Začátkem roku 2018 již kapela opět má nacvičený program k předvedení se veřejnosti  ... a to i přes rychlou výměnu na postu kytaristy v půli roku .... proběhlo několik vystoupení a dopilovalo se několik nových skladeb.

V roce 2019 kapela absolvovala řadu dalších vystoupení, z nichž největším zážitkem pro kapelu bylo brzce jarní externí vystoupení v Praze v rámci doprovodného programu mezinárovního Pražského Maratonu - hráli jsme několik hodin, a to na ulici, v zimních bundách a pro tisíce kolem-běžců ... Jinak několik měsíců jsme procvičovali intenzivněji náš repertoár a na podzim jsme jej za pomoci Lukáše Spáčila (díky!) nahráli a vydáváme naše první Demo-CD, které si za symbolickou 100 můžete u nás zakoupit. Zároveň s tímto významným krokem se kapela loučí s Karlem na pozici kytaristy a začíná zkoušet s Lukášem z nedalekých Zdechovic..

BB: Všem našim minulým členům díky za spolupráci, čas,trpělivost a píli !