Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Zelená kočka funk-pop / Břeclav

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Členové

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

FUNKY-ROCK-POP Z JIHU MORAVY, TO SI NENECHEJTE UJIT!!!

Bio a historie

Kapela vznikla v roce 1997 pod názvem Tvrdé slipy a po experimentech s jinými názvy jako Ovoňaný kvíteček a Sleepy se název kapely ustálil po delší odmlce na dnešní Zelenou kočku.


Začali jsme zkoušet v břeclavském klubu Prostor (u Svati Janoška) a Emm klubu (u Luďka Kabelky), v hodonínské garáži a nyní tak různě kde se dá ve složení:
Lubor Schmidt (vůdce, zpěv, kytara, texty, hudba)
Joseph "Joe" Vaněk (bicí)
Rastíno "eR" Janovíček (kytary, zpěv)
Víťa Maděryč (basa)
Tomáš "Kudla" Kudlík (sax, el.kytara)


Na čistokrevném bigbítu jsme se vždy dokázali odvázat stejně jako blues a funky. Naše hudba je směsicí těchto stylů, ale nenechali jsme se zahanbit ani reagge music a tanečními rytmy. Texty vznikají i za podpory Pavla Tesaře.


Z dávné historie byl nezapomenutelný hlavně výlet do Plzně pod názvem „Břeclavský nálet na Plzeň“, který se konal za účasti několika břeclavských kapel v motorkářském klubu Jam jako odveta za „Plzeňský nálet na Břeclav“, tedy import kapel z Plzně a okolí do klubu Trip v Břeclavi.


Za zmínku stojí i práce na hudbě k pohádce „O Princezně Fňukajdě“ nyní název "Princenzna a loupežníci", která se hrála v Divadelním studiu V v Brně na ul. Veveří. Premiéra byla 5.4.1998 a a hráůa se ceůlých 8 let ;)  Hudbu dělal Lubor a kromě nás se na nahrávání podíleli i Radek Růžička (klavír), Zbyněk Dvorský (2. bubeník), Petr Kostka (ak. kytara a housle), Michal Drábek (hoboj), Michal Vaněk (foukací harmonika) a Roman Zezula (zvuk).

www.bandzone.cz/zelenakocka

www.rastino.info