Za Hranicemi Ticha - O kapele | Bandzone.cz

Za Hranicemi Ticha ethno-world music / Ostrava

Playlist kapely
0:00 / 0:00
  • Čištění
    Léčivé energie zvuku
  • Harmonizační
    Léčivé energie zvuku
  • Integrační
    Léčivé energie zvuku
  • Transformační
    Léčivé energie zvuku
  • CD Jeden Den 01 Vychod Slunce na Lyse Hore
    Nezařazeno
  • CD Jeden Den 02 Barvy duhy
    Nezařazeno
  • CD Jeden Den 03 Mantra
    Nezařazeno
  • CD Jeden Den 04 Tanec v bource
    Nezařazeno
  • CD Jeden Den 05 Prochazka lesem
    Nezařazeno
  • CD Jeden Den 06 Hovory dne
    Nezařazeno
  • CD Jeden Den 07 Cervanky zvuku
    Nezařazeno
  • CD Jeden Den 08 Soumrak
    Nezařazeno

Členové skupiny

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Dodatečné info

ZA HRANICEMI TICHA

V našem repertoáru kombinujeme alikvotní a spontánní zpěv s doprovodem na různé

  • etnické nástroje bohaté na alikvotní tóny  např. zpívající tibetské mísy, indický sruti box a tampura, steeldrum, brumle a
  • perkuse, jako např. africký buben, darbuka, šamanský buben a další.

Naše vystoupení je tak vyváženě relaxačně uklidňující ale i dynamicky energetizující.

Naše hudba vychází z meditativního ponoru a společného improvizovaného souladu s přítomným okamžikem, prostorem a bytostí v něm přítomných.
 
Jedná se o působení živé hudby na organizmus v oblastech smyslového i nadsmyslového vnímání, čímž dochází ke stavu celostní harmonizace neboli k celkovému uvolnění a relaxaci. Dalo by se říci zvuková masáž těla i duše nebo-li prozáření zvukem.

 

tzn. že zážitek z našeho koncertu je vždy autentický a opravdový. Vyvěrá z hloubky našeho vnitřního ponoru a proto působí na posluchače na všech rovinách relaxačním, energetizujícím a léčivým efektem.

 

Co je alikvotní zpěv?

Alikvotní zpěv, nebo též hrdelní zpěv, harmonický zpěv, je specifická  new–age disciplína meditativního zpěvu,  tak jako gregoriánský chorál nebo indický zpěv khyal.

Je založen na zesílených harmonických, alikvotních tónech, díky nimž může zpěvák zpívat 2-3 tóny najednou. Tedy např. může sám zpívat celý akord nebo melodii, tím že zvýrazní a rozrezonuje svrchní harmonické (alikvotní ) tóny, nad tónem základním.

 

Alikvotní tóny jsou ve zvuku obsaženy tak, jako barevné spektrum v bílém světle – stejně tak jako různé barvy spektra dávají dohromady světlo, tak tyto čisté harmonické tóny dohromady tvoří zvuk, který naše ucho vnímá jako tón. Různé poměry těchto alikv.tónů + rezonanční prostor, ať už u hudebního nástroje nebo hlasu, ovlivňují to, co vnímáme a slyšíme jako barvu zvuku.

 

Zpěv a poslech alikvotních tónů má důležitý význam z mnoha důvodů. Alikvotní tóny jsou přirozenou řadou univerzálních harmonických tónů, obsažených v každém zvuku ale tyto tóny jsme přestali slyšet, zpívat a používat odtržením od přírody a v důsledku vydělení těchto frekvencí z moderní hudby,  temperovaným laděním. Ochudili jsme tak své tělo, duši i ducha o tyto specifické frekvence vibračních vln zvuku. Proto je dnes  znovu takový zájem o tyto zvuky, etnické nástroje v přírodním ladění a hudbu new-age.

Celý vesmír je jedna Velká symfonie Života a je potřeba znovu zapojit tyto zapomenuté frekvence a sladit se tak harmonickým způsobem s přirozeným laděním života. Tento proces je pro náš mozek, tělo a duši velmi léčivý. Tohoto účinku proto využívá muzikoterapie pro práci s nemocnými.

Také nové vědní obory jako např. epigenetika a kymatika, potvrzují jednoznačně podstatný vliv zvuku nejen na naše vědomí a psychiku, ale i na fyzický organizmus a DNA, což staré národy věděly už dávno a proto používaly ve svých rituálech. Vědci zjistili že náš vzorec  DNA který řídí stav našeho těla, je ovlivňován  a přetvářen působením slov a  zvukem a to podle svého obsahu či frekvence.

Dochází tak k žádoucím transformačním změnám osobnosti,  našeho vnímání a zdravotního stavu.

 Jak a co hudba léčí?

Spirituální učitelé učí, a nové poznatky vědy to potvrzují, že stav těla je závislý a řízený stavem mysli a emocí. Zvuk je hmotně vlnový jev, ovlivňující emoce, psychiku, molekuly a energii od atomové úrovně až po mozek. Při zpívání a hraní vysokofrekvenčních alikvotních tónů se každá buňka těla hudebníka i posluchače nabíjí a rozvibrovává  zvukovou vlnou, která se šíří vodou v těle třikrát rychleji než vzduchem. Specifická zvuková frekvence uvádí do optimálního chodu orgány a obnovuje jejich fungování, což má pozitivní vliv na zdravotní stav organismu.

 

Dnes se hudby new-age užívá v zubařských čekárnách a ordinacích, operačních sálech, na chodbách nemocnic a úřadů. Vhodná hudba  a zvuky způsobují pozitivní změny na úrovni fyzické, psychické a duchovní.

  • Za prvé se zpomalují a optimalizují mozkové vlny a synchronizují obě mozkové hemisféry. Zpomaluje se srdeční tep, dýchání, krevní tlak a posiluje imunitní systém, uvolňuje svalové napětí a zlepšuje se psychomotorika. Pozitivní změny probíhají po 20 min. poslechu také u vylučování žaludečních šťáv a žaludeční a střevní peristaltiky, membránové výměny iontů vápníku a neurotransmitérů , endorfinů a pohlavních hormonů.
  • Za druhé hudba dokáže dodat energii a léčivou sílu tam, kde leží hluboké psychické a mentální potíže, které podmiňují fyzické nemoci. Hudba může uvolnit a dostat do vědomí,  skryté pocity, potlačené myšlenky, traumatické zážitky které mohou být příčinami konkrétních fyzických a chronických potíží. Huba zkvalitňuje naše vnímání prostoru a mění náš pocit času.
  • Za třetí hudba, a to především hudba meditativní, new-age a některá vážná hudba, napomáhá duchovnímu poznání a prožitku spirituality. Léčí  na duševní úrovni. Učí nás naslouchat sobě i prostoru kolem nás a přivádí nás  tím do přítomnosti a kontaktu  s vlastní energií. Může zprostředkovat vizi, či transformaci osobnosti a na sklonku života může pomoci a usnadnit umírání.

 

Bio a historie

Michal Chýlek          http://www.srdcemehosveta.cz
- alikvotní zpěv, buben, steeldrum, citera, mísy, grumle, koncovka, fujara, didgeridoo

Vítek Oram
- zpěv manter a sanskrtských modliteb, alikvótní a chorální zpěv, perkuse, tibetské mísy

René Gavlas
- bicí nástroje, darbuka, djembe, bonga, bodhrain; alikvotní zpěv, pravoslavné písně, chorály, mantry, tibetské mísy, tibetský zvonec, salsa shakery, quiro, claves, arabské činelky

 Daniel Plecháček - byl členem od počátku do března 2013 www.muzikohrani.cz 
- alikvotní zpěv, japonská bambusová flétna shakuhachi, buben udu, frame drum, zarb, šamanský buben, tibetské mísy.