Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Wooden Ships hard rock-big-beat / Jičín

„ČT 4.10. Hradec Králové - Č. p. 4“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

  • Prázdný slova (LP POCHYBNOSTI 2016) 1 416 ×
  • Černá vzducholoď (LP POCHYBNOSTI 2016) 1 016 ×
  • Labyrint světa a ráj srdce (LP POCHYBNOSTI 2016) 917 ×
  • Les (LP POCHYBNOSTI 2016) 709 ×
  • Intro + Vstupuju znova do stejný řeky (LP POCHYBNOSTI 2016) 546 ×
  • Rytíři (LP POCHYBNOSTI 2016) 508 ×
  • Pochybnosti (LP POCHYBNOSTI 2016) 500 ×
  • Vlci (LP POCHYBNOSTI 2016) 445 ×
  • Extáze (LP POCHYBNOSTI 2016) 385 ×

Členové

Nástrojové obsazení: Kytara, Zpěv
Nástrojové obsazení: Kytara
Nástrojové obsazení: Bicí, Mrdanga, Mandolína
Nástrojové obsazení: Brumle, Housle

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Zobrazit kontakty

Dodatečné info

V podpalubí můžeš potkat různý lidi. Jsou tady dobrodruzi, co tak nějak zapomněli dospět i nihilisti, co běžně nevstanou od svýho stolu v oblíbený putyce. Najdeš tu zadumaný filosofy i větrem ošlehaný lovce kožešin, přičinlivý kutily i sebevědomý byznysmeny a taky holky, co krásně zpívaj.

Naše loď veze sedm duší. Hrajeme muziku, která houpá i šlape. Chvíli skotačíme, chvíli se bereme smrtelně vážně. Kytary, housle, klávesy a nádherný ženský hlas. Blues, psychedelické vlivy i poctivý rock'n'roll. Ve všem se rejpáme a o všem pochybujeme a tak naše první LP nese název Pochybnosti.

A jak to tak na moři bývá, rozbouřené vlny střídá tiché bezvětří, jindy nám zase vítr s lehkostí napíná  plachty. 

V těchto přístavech v nejbližší době zakotvíme:

14.9.  Jičín město pohádky
SO 15.09.  Malej domácí Hudební Nášup - Chodovice
SO 3.11. Irish Music Pub - Čelákovice
SO 16.2. 35 let od Zbečnikova
 

Bio a historie

Přehled:

Skupina má v současnosti sedm členů. Tvorba balancuje na pomezí blues-rocku, klasického rock´n´rollu a tvrdších žánrů, snivých melodií a psychedelických prvků. Podstatnou složkou jsou česky psané texty. Tyto texty mohou navodit svíravé pocity nejistoty a úzkosti, mohou ale také přinést naprosté uvolnění okamžiků blížícího se osvícení.

Vody, na nichž se skupina plaví, jsou rovněž různorodé. WS je možno potkat v prostředí undergroundových stodol, v rockových klubech, na venkovních akcích, ale stejně tak na festivalových pódiích (Dokořán, Mezi vrchy, Žižkovská noc) ve společnosti rockerů, alternativců, pravověrných psychedeliků i folkařů. Skupina se nebrání ani účasti na hudebních soutěžích (University Band Contest 2015 – 2. místo, Strahov Open Air Band Contest 2017 – 1. místo).

V roce 2016 WS vydali LP Pochybnosti, které je dostupné mimo jiné na vinylech.


 

Aktuální sestava Wooden Ships:


Iva Podzimková - zpěv, tamburína

Iva svým jímavým hlasem dojala už nejednoho posluchače. Dřív hrála i na hammondy, než ji odtamtud vyštípal Andy. Krom toho je strašně vzdělaná (studuje zvukařinu) a tak zná například i odborné názvy všech muzikantských technik, které užíváme, aniž bychom o tom věděli. My ostatní ale jako nevzdělanci oceňujeme spíše její krásu, svědomitost a pracovitost.

//////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////


 

Ondřej Pivrnec – baskytara, zpěv, neotřelý humor

Dříve člen Ashtraye, Amoclenu nebo třeba Nukleárních hovad. Ondřej byl zakládajícím členem WS a nese nevděčnou úlohu jejího kapelníka. Věřte, že to jsou jen starosti, nikoli radosti. Kapela mu v jednom kuse něco zakazuje. „Neříkej pořád na koncertech ty vtipy ze Simpsonovejch!“ „Neříkej pořád, že bys radši hrál trash metal!“ etc… Je to nejspíš jeho tvůrčí duch, co mu umožňuje to s námi vydržet. Krom hudební činnosti je odborníkem na stavy bobra evropského (Castor fiber) v různých částech naší republiky.

////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// 

Milan Roček – kytara

Zakládající člen kapely, který jako jediný z nás nic jiného než muziku nedělá. Teda vlastně ještě hraje stolní tenis. Pro svou více než řemeslnou zručnost při hře na kytaru si vysloužil přezdívku Vivaldi. To bylo ovšem ještě v době, kdy hrával s kapelou Nukleární hovada. Vnitřní hudební génius, který ho napájí a stravuje, stojí za podstatnou částí naší muziky. Víc se o něm neví, snad jen to, že si vyseděl osobní důlek v hospodě U Našich.

//////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////


 

Andy Wouda - organ, piano, koutnee

V kapele od roku 2015. Původně přišel jen tak na záskok, ale už nebylo možné se ho zbavit. Kapela tak ale do svých řad získala konečně také nefalšovaného námořníka. Tím nenarážíme na jeho náklonnost k rumu, ale na úspěšné absolvování mezinárodních závodů v jachtaření. Vládne také akordeonu a bicím, což už jsme měli možnost ocenit. Dříve hrál mimo jiné v kapelách RockSek, Enedwaith, Full Moon Party, Smradlavý hračky a Ovčie Kiahne. Podle nepodložených informací s každou přestálou pijatykou mládne. No přinejmenším si to určitě myslí on sám.

//////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////


 

Jaroslav Brykner - kytara, foukací harmonika, fujara

Nejmladší nejstarší člen do naší kapely přišel zkraje roku 2017. Zdá se, že má potenciál i na další nej. Má nejvymazlenější aparát a nejvíc kytarových efektů (ostatní je vlastně vůbec nepoužívají, takže tenhle titul má zadarmo). V současnosti ho můžete vidět i v jeho dalším angažmá v kapele Smradlavý hračky. Rocker tělem i duší, přitom ale člověk vnímavý, soucitný a manuálně zručný, kterého mají všichni rádi.

//////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////


 Obrázek

Dušan Dudo Antalík - bicí

S příchodem Duda zkraje roku 2018 se stala z WS kapela československá. Dudo se tváří nesměle, ale když přijde na věc, buší do bicích jak když hromy divo bijú. Se záměrem propašovat do tvorby skupiny folklórní motivy ale zatím neuspěl. 

//////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

 

Matěj Pudil - housle

Indiánský náčelník Matěj byl do zkušebny WS nemilosrdně zavlečen v roce 2015, aby doplnil naše těleso o líbezný zvuk houslí. To jsme ještě netušili, že když nedrží smyčec v ruce, chroupe ho v puse a dělá si z houslí bejbykytaru. I tak ho máme ale rádi. S Matějem se kapela rozšířila také o dalšího filozofa, lesníka, kuchaře a skromného lamače dívčích srdcí.

//////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////


 


Bývalí členové:

 

Tomáš Bernýbasová kytara

Tomáš stál u zrodu WS, do svého odchodu byl jejím výhradním textařem. Hrál také v kapelách Kuru a Braindead. Na začátku roku 2017 oznámil úmysl z kapely odejít a založil skupinu Two Eggs, One Bigger. Patří mezi organizátory festivalu Propadák.


 

Magdaléna Zubatázpěv

Magdaléna nejdříve zaskakovala za Ivu P., když ta byla časově zaneprázdněna a později zaujala její místo. Jako jediný dosavadní člen WS se bude patrně živit svým hudebním umem, studuje totiž konzervatoř. WS opustila s Tomášem B. na začátku roku 2017.


Michal Pivrnec – bicí

S bratrem Ondřejem a Milanem začínal v kapele Ropovod, to už je ale hodně dávno. Potom hrál v několika dalších kapelách, které byly obecně spíše tvrdšího ražení a od té doby nedá dopustit na svoji dvojšlapku. Ovládá ale i klavír nebo třeba mandolínu, takže to bude nejspíš zakuklený romantik. Stál u samotného vzniku Wooden Ships. Kapelu opustil zkraje roku 2018 a odjel na Nový Zéland - hledat své pravé já.Kronika:

2013 –  Skupinu Wooden Ships založila v říjnu čtveřice Milan Roček, bratři Pivrncové a Tomáš Berný, kteří se už navzájem znali ze svých předchozích projektů. Jejich záměrem bylo hrát psychedelicky líznutý blues-rock či stoner-rock (ale nikdy se nedohodli, co to vlastně znamená). Brzy přibrali zpěvačku Ivu Podzimkovou, a dobře udělali.

2014 – Kapela pravidelně vystupuje zejména v okolí Jičína, za zmínku stojí především koncert s kanadskou skupinou Zaum a účast na festivalu No Waves v Mnichově Hradišti. Připravuje se vydání EP.

2015 – Vychází EP nazvané Z popela. Kapela absolvuje tour Klíny plné špíny. Nově příchozí Andy Wouda posiluje funkci hammondových varhan, přichází také Matěj Pudil s houslemi a WS má tedy již sedm členů. Skupina se účastní University Band Contestu a dostává se do finále. Díky tomu WS hrají na karvinském festivalu Dokořán. Vystupují též na festivalech Propadák, Žižkovská noc či Kozí mejdan.

2016 – Vychází LP Pochybnosti. Bez nadsázky lze říci, že se jedná o završení dosavadní tvorby. Jistá míra pochybností totiž provází natáčení desky i následné debaty. Iva P., která ještě stačila nahrát vokály, skupinu opouští a její místo zaujímá Magdaléna Zubatá. Krom Žižkovské noci (zima i léto) WS hrají na Kozách, podnikají minitour s Tři a pět minut a účastní se i akcí undergroundového ražení (Kiliho 50 v zámku v Horní Libchavě a Trávobraní, kde ale nakonec kvůli zásahu policie nevystupují).

2017 – Skupinu opouští po rostoucích neladech Tomáš B. a Magdaléna Z. Zpěvu se ujímá opět Iva P. a přichází kytarista Jarda Brykner. Číslo 7 tedy zůstává zachováno. WS vyhrávají Strahov OpenAir Band Contest a díky tomu vystupují na stejnojmenném festivalu. Zúčastňují se též tradičně Žižkovské noci, Kozího mejdanu a konečně si mohou zahrát i na Trávobraní ve Václavicích. 

2018 - WS hrají na Žižkovské noci, Magorově Vydří a poprvé v zahraničí - v polském Zabrze. Míša P. odjíždína zkušenou do světa a jeho místo za škopky zaujímá Dudo. Kapela ztrácí zkušebnu v jičínských kasárnách a tak se stěhuje do garáže.