Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Vítrholc classical music / Brno

„Nahráváme tracky do: Urobte recitačný kruh“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

  • Vesnice neodpouští, město vyčlává 1 093 × Stáhnout MP3 zdarma
  • Prolog - koncert v Sono 1 296 ×
  • 08-harley-mix- Vítrholc 100 (2004) 1 627 ×
  • 07-astronaut- Vítrholc 100 (2004) 996 ×
  • 06-krajina- Vítrholc 100 (2004) 831 ×
  • 05-pomalu- Vítrholc 100 (2004) 694 ×
  • 04-nikdy ti neřeknu- Vítrholc 100 (2004) 663 ×
  • 03-věci se dějí bez emocí- Vítrholc 100 (2004) 558 ×
  • 02-naši šéfové jsou marťani- Vítrholc 100 (2004) 693 ×
  • 01-intro- Vítrholc 100 (2004) 387 ×

Novinky

Vítrholc Vizual: Návrat do lesů, vod a strání

V Galerii Kafara v Brně - Obřanech můžete až do konce července vidět náš společný projekt, ve kterém jsme se vydali s partou kámošů hledat to, co zbylo v lese a u Svitavy po S. K. Neumannovi. 

K vidění jsou díla od: 

Jana Orlová, Petr Čichoň, František Kowolowski, Petr Lysáček, Petra Čiklová, Vendula Chalánková, Karolína Kohoutková, Bernardeta Babáková, Zuzana Lazarová, Bořek Mezník, Zdenka Obrová, Luděk Navara, Martin Dubský, Stanislav Caha, Tomáš Blažek, Stanislav Biler, Roman Krištof, Ivan Krajíček a dalších

***

Z Bílovic do Obřan, pod kostel na Kafaru utekla liška. Utekla tam před Rudolfem Těsnohlídkem. Utekla tam i před Leošem Janáčkem. Možná vám připomíná vaši babičku. Jak byla moudrá…
Přes zvířata a přírodu poznával kdysi člověk svět. Když v jeskyni umřela máma malému neandrtálci, chytil otec pakobylku s hříbětem a ta dala jeho dítěti napít… Spasitel se v povodí Svitavy objevil až za 20 tisíc let.
Stanislav Kostka Neumann propíjí v Bílovické hospodě poslední peníze a jeho manželka jde pěšky do Obřan, aby ušetřila padesátník za dráhu. Bolí jí nohy, včera s mužem musela obejít hřebeny snad všech kopců kolem Adamova. Nemyslí na to, že nikdo nezpívá tak krásně o zdejší přírodě jako on. 
Jdeme za ním. Jako vlčí hlídky Hnutí Duha stopují predátora, my pátráme po verších lesů, vod a strání. Jak se změnily, kam se ztratily a kde je najdeme po více než století. Dno půllitru v hospodě v Bílovicích bude fotopast, která nás zachytí. Predátory poezie.
Tu krásu lze popsat vybranými slovy, tu krásu lze i vizualizovat. Na šedém balvanu Děravé skály / se samotou srůstaje sedím, / pode mnou vody jak by se rvaly, / na zběsilou Svitavu hledím. Z Býčí skály vyletí Netopýrka, malíři kinofilmu perforují sochu. Zachytí to videosmyčka. V galerii opečeme buřty, jako když šli jsme tenkrát s turistickým oddílem Správná stopa a popruhy usáren zařezávaly se do našich mladých těl. Tenkrát.
Nyní zase tady.

Za Vítrholc Vizual
Krista Kašpar, Dalibor Maňas, Karel Škrabal

Událost, vernisáž:

https://www.facebook.com/events/2026906924190303/

 

 


Zobrazit všechny novinky »

Nejbližší koncert

Zobrazit všechny koncerty »

Poslední přidané obrázky

Zobrazit všechny galerie »

Videa

Zobrazit všechna videa »

Poslední názory

ɐpuɐʇs

neviděl jsem v životě nic tak strašného jako bylo vaše vystoupení před Muchou v Rockcafe. tři kytary, který hrajou stejný kila, zásadně mimo rytmus, rytmika beze změny a pouštěná z kompu... nejspíš to mělo způsobovat lidem fyzické utrpení. Asi jsem na to už moc starej, sorry

David Enge

Za kapelu Conspiercy velké díky za pěkně strávený večer. :) Peckovní texty a hudba synchronizovaná s celkovým feelingem, málo kdo pochopil, ale nás to dostalo.

Zobrazit všechny názory »