Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Viktor Čistič punk / Praha

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Členové

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

NEJLEPŠÍ OBCHOD S HUDEBNÍM NÁSTROJI VE STŘEDNÍ EVROPĚ

MUSIC CITY

AHOJ,

zdravíme všechny zvědavce a doufáme, že se nikoho nedotkne,že si tu založila profil kapela, která skončila před deseti lety, ale hraní nám všem moc chybí a vážně uvažujeme o návratu. Touto cestou bychom si chtěli půdu pro náš plánovaný "comeback" trošku předpřipravit... tak se doufám nezlobíte ;)

Další celkem podrobné informace získáte v sekci BIO

Určitě nás velice potěší, když si své dojmy neneháte pro sebe a napíšete nám svůj Názor. Tak na nic nečekejte a PIŠTE!!! :o)))

Bio a historie

Kapela Viktor Čistič se začala formovat na podzim roku 1993 původně pod názvem Zákaz vjezdu. Původní sestavu tvořili Honza Valík a Ondřej Trnavský, kteří se střídali za bicími a u mikrofonu a Míša Trnavská hrající na vypůjčenou kytaru jako na basu. Toto trio hledalo kytaristu. Na jednom z posledních koncertů Visacího Zámku v legendárním klubu Na Petynce potkávají Honzova známého ze základky, Lukáše Kohouta, který jim sděluje, že si právě zakoupil elektrofonickou kytaru Jolana Studio, a bylo rozhodnuto. 1. prosince 1993 se tedy uskutečňuje první zkouška této skupiny v kompletním složení v Euroškole v Letňanech.

Krátce na to opouští kapelu basačka Míša, na jejíž něžné ručky byly struny skutečné baskytary Jolana Iris Bass přiliš silné. Oslabený ansambl zabijí zdánlivě dvě mouchy jednou ranou angažováním Jardy Zimmera jako basisty, který zároveň zajišťuje vybavenou zkušebnu na internátu SOU SSŽ v Ohradní ulici v Michli. Tato spolupráce však nemá dlouhého trvání. Stížnosti z okolí a přecenění sil nového člena je vrací zpět do Letňan.  Basy se ujímá Honza a za bicí definitivně usedá Ondra. Skupinu dále posiluje další kytarista (Honzův spolužák) Jiří Burian, který je nyní spíše znám pod jménem Gregory Finn jako frontman skupiny Southpow. Přibližně v této době se začíná uvažovat o změně názvu. Jiří, v té době pod vlivem industrialu přichází s nápadem Dead Cleaner Halber Mensch, který ale neprojde. Ujme se Lukášův návrh názvu, a to anglický ekvivalent jména postavy z kultovního Besonova filmu Brutální Nikita - Victor the Cleaner. No a Viktor Čistič je na světě. V této sestavě absolvuje první veřejné vystoupení v červnu 1994 v KD Sluníčko na Pražském Jižním Městě společně s místní začínající kapelou Probablity Of Doom (první počin Čerta z Kompotů, Skeletoru). O kvalitách této produkce se asi není třeba zmiňovat, když si spočítáte, kolik lidí za první půl rok existence kapelou prošlo, ale stálo to za to ;)

Po prázdninách se schází opět jen trio Honza, Ondra a Lukáš. Avšak hned v záři je v Klubu UZI uloven Šakal. Tedy Radek Trnka, který do té doby hrál ve školní partičce Alobal, jehož přivedl věrný fanoušek Tomáš Hlavička, s nímž se znali z dětství z oddílu juda. Tento zdatný kytarista, měl ještě ke všemu v zásobě několik hotových songů a možnost zkoušení s kapelou Berushci na Lhotce. Sestava se stabilizuje a dává se do práce na rozšíření repertoáru. O podzimních prázdninách v říjnu 1994 proběhlo pětidenní soustředění  společně s Berushkama v penzionu Frigera v Českém Šternberku. První společné vystoupení se uskutečňuje 19. listopadu 1994 na soukromé oslavě narozenin v sokolovně v Říčanech a hned následující den hrají v KD Opatov - Mamut společně s kapelami Berushci a Jaksi Taksi. Koncert byl o poznání lepší, ale velice prodělečný... V lednu roku 1995 plni sebevědomí přichází do studia Vintage - pánů Pešouta a Lautrbacha - v Průhonicích a světlo světa spatřuje první demosnímek pod názvem Victor The Cleaner. V té době se již naposledy mění název a to prostým překladem do češtiny, a tady na Viktor Čistič.

S demosnímkem v kapse již nic nebránilo tomu, aby se začeli obcházet kluby a zajišťovat konzerty. Hraje se hlavně v Praze. Párkrát na Deltě a na Komotovce, ale především a pravidelně v Batalionu v ulici 28. října - tedy až do nešťastného společného koncertu se Sypte ptáčkům a PPH. Ale sporadicky i mimo metropoli např. na punkovém festivalu v Teplickém DMD společně s The Primitives, Hroší Farmou a Létajícími troskami. Demo bylo také zasláno na recenzi do hudebního časopisu Bang!, kde obdrželo tři ruce. Během jara proběhne stěhování od Berushek do kotelny Juristovic rodinného domu na Proseku, aby se po té, za značného přičinění šakalova otce, kapela usadila v OKD Praha 7 Vltavská. Na podzim téhož roku dochází opět v UZI k setkání s Danem Margoliusem, v té době redaktorem (nyní hercem) zmíněného časopisu Bang! a za nedlouho nato v něm vyhází rozhovor pod názvem Útok punkových dorostenců. Z tohoto setkání vzniká delší spolupráce v podobě Danova manageování. Přichází zlaté časy!!! Návrat do Batalionu a koncerty ve větších klubech, ale především předskakování Visacímu zámku na Mlejně!!! Po roce zkoušení a hraní má Viktor Čistič dost nového materiálu a tak se v lednu roku 1996 vrací do studia Vintage, aby zde natočil své druhé demo - Necrophily Hell 902 10. Tou dobou, z důvodu vytíženosti, opouští post managera Dan. Jméno formace je však již celkem slušně etablováno, takže s koncerty není problém.

V květnu 1996 zakončuje Lukáš úspěšně střední školu maturitní zkouškou, což zbylé tři členy čeká až napřesrok. Z tohoto důvodu se  koncem roku začíná značně omezovat zkoušení i hraní a také se začínají projevovat rozporuplné názory na další směřování a vývoj. Poslední koncert se uskutečňuje na Dětském dni před ZŠ Jírovcovo náměstí, poblíž KD Sluníčko, již bez Hozy. A tak Viktor Čistič symbolicky usíná tam, kde se probudil.

Cesty jednotlivých členů se rozcházejí. Lukáš a Ondra společně s Robertem Zapletalem a Filipem Flusserem - nyní známým jako Loco (ex-Luca Brasi, Temperamento) zakládají crossoverouvou partičku BacXidE, ale po půlročním zkoušení formace končí. Šakal hostuje příležitostně s echt-punkovými PPH a nastupuje k HC badě Divoký koně. Honza se dává na Break Dance. Šakal se ještě spolu s Ondrou setkávají v projektu La Person a vydávají demo, ale tato spolupráce také dlouho nevydrží.

V současné době trojice Lukáš, Ondra a Šakal (Honza je bohužel dlouhodobě u protinožců) vážně uvažují o návratu.

Fanoušci: 34

Spřízněné kapely: 0

Žádné spřízněné kapely

Podobné kapely

Statistika profilu

Návštěv dnes
1
Návštěv celkem
10 403
Poslechnuto skladeb
2 486
Profil registrován
16.12.2006