Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Blueberry F. folk-rock / Slaný

„VYŠLO NOVÉ CD "SLÁNSKÉ VÁNOČNÍ ZPÍVÁNÍ 2"“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

 • Z jedné strany chvojka (NEW CD 2015) 629 ×
 • Hallelujah (NEW CD 2015) 591 ×
 • Padá sníh (NEW CD 2015) 515 ×
 • Pochválen buď (NEW CD 2015) 439 ×
 • Šla Maria do ráje (NEW CD 2015) 406 ×
 • Vondráši, Matouši (NEW CD 2015) 348 ×
 • V jeslích dítě spinká (NEW CD 2015) 329 ×
 • Zpěv andělů 774 ×
 • Pastýři, nespěte 578 ×
 • Rolničky 651 ×
 • Den přeslavný 576 ×
 • Slyš chór 541 ×
 • Povězte nám pastuškové 511 ×
 • Růže 681 ×
 • Rychle bratři 482 ×
 • Tichá noc 504 ×
 • Štědrej večer nastal 453 ×
 • Štěstí, zdraví, pokoj svatý 413 ×
 • Vánoce 429 ×
 • Hle, hle, támhle v Betlémě 383 ×
 • Byla cesta, byla ušlapaná 380 ×
 • Bílé Vánoce 400 ×
 • Půjdem spolu do Betléma 393 ×
 • Purpura 393 ×
 • Veselé Vánoce 385 ×

Členové

Nástrojové obsazení: Baskytara, Zpěv
Nástrojové obsazení: Bicí

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Zobrazit kontakty

Dodatečné info

Slánská folk-rocková skupina BLUEBERRY F. je kapelou hrající pouze a výhradně koledy a vánoční písně a vystupující pouze jeden měsíc v roce - v prosinci, před Vánocemi :-) Skupina okolo zakladatele projektu, kytaristy Honzy, navázala na tradici vánočního zpívání pod velkým vánočním stromem na slánském náměstí a v různých obměnách sestavy hraje již bezmála čtvrtstoletí. Dlouholeté členy, baskytaristu Sváťu, zpěvačku a flétnistku Martinu a bubeníka Frankyho doplnil v posledních letech harmonikář Karol a zpěvačka Katka. V roce 2012 vydalo Královské město Slaný CD "Slánské vánoční zpívání" a skupina v posledních letech absolvuje kromě tradičního štědrodenního koncertu na slánském Masarykově náměstí i další hraní na různých místech slánského regionu.

SESTAVA:


Honza – akustická kytara, ,zpěv

Sváťa – baskytara, zpěv 

Martina – zpěv, flétny

Katka – zpěv

Karol – harmonika, zpěv

Franky – bicí

Marek – bicí

Bio a historie

Historie, tradice

        Tradice zpívání koled a vánočních písní na slánském Masarykově náměstí sahá hluboko do 90.let, kdy si parta mladých lidí sdružená v zájmovém kroužku při tehdejším DDM Slaný chodila každoročně na Štědrý den odpoledne pod velký vánoční strom nejen zahrát a zazpívat, ale hlavně popřát, předat dárky a strávit alespoň část nejkrásnějšího svátku v roce se svými přáteli a kamarády. V roce 1994 se pak této začínající tradice chopil jeden z jejích bývalých aktérů, známý slánský muzikant a zvukař Honza Kocáb, a postupně z ní vytvořil milou kulturní akci, nad kterou v průběhu dalších několika let převzalo svůj patronát Královské město Slaný.

         Z prapůvodního složení zůstal v dnešní současné sestavě pouze jeho zakladatel, ale od roku 1996 až dodnes působí v tomto sdružení slánských hudebníků také nestor slánské rockové scény, slánský patriot, baskytarista a zpěvák Sváťa Šváb, mimo jiné kapelník známých slánských skupin Totální nasazení a Deratizéři a pořadatel různých hudebních akcí. Sestava se pak v průběhu let obměňovala, do kapely přicházeli a také z ní odcházeli nejrůznější slánští hudebníci, přičemž se měnilo i nástrojové obsazení, kdy skupina, jež si dala název Blueberry F., kromě tradičních akustických kytar a basové kytary experimentovala s klarinetem, klávesami, houslemi, pozounem a dalšími nástroji.

       Z původně folkového seskupení se postupně během několika let vyvinulo současné folk-rockové, když v roce 2001 přišel do souboru současný bubeník Petr Franky Žák, bývalý juniorský vicemistr ve hře na bicí nástroje, člen orchestru Beta a současný člen kapel Totální nasazení a Deratizéři. V roce 2004 se pak soubor rozrůstá o dalšího člena, když přichází tehdy studentka slánského Gymnázia, klavíristka orchestru Beta a kytaristka a zpěvačka dívčí rockové skupiny Demnato, Martina Pokludová, která kromě toho, že ve skupině Blueberry dodnes zpívá a hraje na flétnu, působí také coby zpěvačka a saxofonistka ve slánských Deratizérech. O tři roky později se ve sdružení objevuje velký pěvecký talent, jenž v kapele působí do současnosti, tehdy mladičká gymnazistka Lenka Brtinská, zpěvačka slánských Deratizérů a vlastního seskupení Potokap.

        V této době se už ze slánského vánočního zpívání pro původních několik desítek známých a přátel již dávno stala akce pro stovky diváků, když se v posledních letech jejich počet blížil tisícovce, a její věhlas překročil hranici slánského regionu. V roce 2009 přijímá pozvání do souboru nejprv jako host a později coby stálý člen multiinstrumentalista Karol Hevessy, ikona slánské hudební scény, profesionál každým coulem, který posiluje skupinu coby vokalista a hráč na harmoniku. V roce 2012 pak přichází kytarová posila, akustický kytarista Radek Valenta, člen kapel Minaret, Deratizéři a doprovodného souboru Lenky Brtinské, skupiny Potokap, a kapela Blueberry F. v tomto složení natáčí materiál pro debutové CD Slánské vánoční zpívání, které v prosinci 2012 vydává letitý patron celé vánoční akce, Královské město Slaný.

        V roce 2013 z kapely odchází Radek Valenta a Blueberry F. zůstávají opět s jednou kytarou, zpěvačku Lenku Brtinskou pak střídá Kateřina Zímová. Slánské vánoční zpívání se navíc dalším a dalším rokem přestává stávat záležitostí pouze jednoho vystoupení na Štědrý den na Masarykově náměstí v Královském městě Slaný, ale šestice hudebníků koncertuje se svým vánočním repertoárem po dalších mnoha místech celého slánského regionu. Tradiční vánoční turné má kapela v plánu i pro rok 2014. Čítá sedm koncertů a za bicí soupravou se při nich poprvé představuje druhý bubeník skupiny  Marek Seghman.

      V letech 1994-2012 ve skupině dále hráli: Jana Kolářová, Zuzana Mohylová, Martin Ričl, Markéta Wágnerová, Pavel Fuxa, Jiří Mírovský, Dušan Janovský, Dana Peteříková, Michaela Králová, Jakub Judl, Milena Rubešová, Milena Štrosová, Ivana Zágnerová, Zuzana Zahrádková, Tomáš Husák a Josef Protiva.