Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Uran Uran rock-experimental / Příbram

„15. listopadu - November Fest“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Členové

Nástrojové obsazení: Baskytara, Doprovodný zpěv, Saxofon

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

URAN URAN 

  uran.uran@seznam.cz

  uranuran@email.cz

  www.youtube.com/user/uranuranband

Tomáš Malich – bicí 

Jiří Ječmínek – klávesy, kytara

Martin Šlemr – zpěv

Tomáš Malich  ml. - basa, zpěv

 

 

Bio a historie

URAN URAN

                

Historie kapely začíná v roce 1986. Do tehdejší novovlné kapely PARTA BRUSIČE KARHANA přicházejí  noví členové, kteří postupně nahrazují původní osazenstvo. Před odchodem posledních členů původní kapely - zpěváka Martina Číhala a kytaristy Petra Stawarze ( E!E ) – dochází k přejmenování kapely na URAN URAN. Zpočátku má kapela smíšený repertoár, který postupně nahrazuje repertoárem novým.

Sestava 1987 : Martin Šlemr ( mikrofon ), Milan Hrudka ( kytara ) , Tomáš Burian ( klávesy ) Tomáš Malich ( bicí ) Ondra Koželuh ( basa )

Věkový průměr muzikantů byl 17-19 let, tomu odpovídaly hudební zkušenosti a provedení skladeb. Každý z členů kapely se hudebně orientoval odlišným směrem a to utvořilo její neobvyklý styl.

Skupina vystupovala na několika koncertech , zábavách a  přehlídek rockových kapel ROCKFEST.V roce 1988 Odchází kytarista Milan Hrudka ( EVIWATT ), nahrazuje ho Jirka Ječmínek . Na přehlídce kapel ROCKFEST 1988  se kapele podařilo postoupit do krajského kola. Tam se umístila na 3. - bohužel nepostupovém - místě. Tím začíná krátká historie kapely pomalu končit.Po absolvování hudebních přehrávek na podzim roku 1988 se kapela začíná orientovat na převzatou tvorbu a působit ve zcela odlišných sférách. Zanedlouho se v roce 1991  po odchodu dalších dvou členů rozpadá.

Po 22. letech v tomto složení – bicí Tomáš Malich, kytara Milan Hrudka, klávesy Tomáš Burian, zpěv Martin Šlemr, pouze basovou kytaru  převzal místo Ondry Koželuha, který žije v USA, druhý kytarista Jirka Ječmínek. Kapela oprášila 8 původních autorských skladeb z celkem cca 30 a pokusí se znovu najít jejich původní energii.