Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Ucházím hardcore-punk / Jihočesko

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Členové

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

JIHOČESKÝ HARDCORE PUNK

Založení 92/93 první koncert v roce 1994. Od té doby vydáno 6 řadových alb a jeden split a odehráno více než 300 koncertů.

"Hraješ to blbě......, ale zní to docela dobře."

"Nádhera, to se nemůže nikomu líbit!"

"Hele, dělám co mě baví, to co miluju a jenom proto že to neumim, se na to v žádným případě nevyseru." 

Bio a historie

Prvopočátky kapely se datují někam na rozhraní let 92/93, kdy spolu začínají hrát Paaya a Bodza. Kapelou se postupně mihne pár lidí a několikrát je změněn název, aby na jaře roku 94 odehrála první koncert pod názvem Ucházím v sestavě Paaya - kytara, zpěv; Bodza - basa; Willie - bicí. Od té doby se až na pár vyjímek (vojna, pracovní přetíženost, úrazy) pravidelně koncertuje jednou až dvakrát do měsíce. V roce 95 přichází Pépé na druhou kytaru a s Bodzou se dělí o druhé hlasy. Tím je sestava kompletní a dodnes se nezměnila. Koncem roku 96 je natočeno první studiové demo "Včera, dnes a....". Na jaře 2000 druhé demo "Pare Utang". Obě první dema si kapela vydává sama na CD R a lisovaných kazetách. V dubnu roku 2003 slaví Ucházím na Prachatickém koncertě se spřátelenýma kapelama 10 let existence a tento navštíví na místní poměry nevídaných 420 platících lidí. V červnu 2003 pak natáčí třetí album "Zpěvy Ippolitovy nebo vrať se tam a přines flašku" které posléze vydává Bidiger v zenitu Records, ovšem opět pouze na pálených CD. Čtvrté album točí chlapci v listopadu 2005, je pojmenováno "Geprüft vole" a kapela se na labelu Bidiger v zenitu Records dočkává lisovaného CD. Na album přicházejí povětšinou pochvalné, někdy i nadšené reakce (pár vyjímek potvrzuje pravidlo:-) a to jak od hudební kritiky, tak od fanoušků. V září až říjnu 2007 je u Ludi Špilauera v Trhových Svinech natočeno album "Edice 15 - Separace průtokových poznatků", které vychází v lednu 2008 u známého DIY vydavatelství Papagájův hlasatel Records v CD formátu. Album je hudební kritikou i posluchači přijato ještě o něco lépe, než to minulé. V dubnu 2008 proběhne poměrně velkolepě pojatá oslava patnáctých narozenin, kterou však navštěvuje "jen" 170 lidí, což je zhruba polovinu pod očekáváním. V létě 2009 je natočen materiál na split CD s dalšími prachatickými undergrounďáky Black Spirit Rose. Společné dílko pak vychází v prosinci téhož roku pod názvem "Split kontrakultura" opět u Papagájova hlasatele. Koncem roku 2010 začíná s kapelou zkoušet pro roli koncertního záskoku bubeník Jezevec David a z kraje roku následujícího již odehrává s Ucházím koncert . Je třeba podotknout, že až čas ukazuje, že tento záskok odehrává více akcí, než kmenový tlučmistr Willie a je tudíž jakýmsi stálým hostem v sestavě Ucha. V roce 2011 mládenci (z nichž již tři plní též roli octů) natáčejí materiál pro album "Marnostroj", které koncem téhož roku vychází u Papagájova hlasatele ve vinylové i CD verzi, přičemž ta vinylová je obohacena o literární přílohu od dua psavců Bodza & Paaya. Marnostroj vyvolává výlučně kladných reakcí hudební kritiky a zaznamenává i slušná umístění v různých koncoročních žebříčcích.