Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Timur rock-big-beat / Brno

„8.9.2018 Hlubočanské kiosek“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Členové

Nástrojové obsazení: Baskytara, Doprovodný zpěv
Nástrojové obsazení: Zpěv, Conga, Harmonika, Tamburína

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

Áda       - zpěv, perkuse, břicho

Zdenál - baskytara, ksichty

Jožo     - bicie, metal!!!

Aleš     - kytara, soloing

Bio a historie

 

Letošní rok pro nás začal velkou změnou a tak doufáme, že dál už bude jenom rock'n roll !!!

    TIMUR je brněnská rocková kapela (pop rock – big beat, jak kdo chce), hrají průzračný rock který je tady už od sedmdesátých let. Kapela má to štěstí, že jejich autorský potenciál je dostatečný a tak už nyní plánují letos nahrát svoji první desku. Prozatím vyprodukovali pětipísňové DEMO - EPíčko s názvem TIMUR 2017, které odráží spíš to co bylo. Další DEMO bude realizováno ještě na jaře 2018, protože realita našeho hraní je zcela jiná než to co je zachyceno na desce Timur 2017.

Zpívají česky vlastní písně a za cíl si vytyčili: „Hrajeme tak aby to šlapalo a nebyla to nuda.“

Je to mladá kapela a její nynější sestava se poprvé sešla teprve začátkem roku 2018. Základ tvoří tři muzikanti hrající spolu v jiné skupině. Toto trio chlápků Zdenál - basa, Jožo – bicí a Áda - zpěv se rozhodlo pokračovat dál bez tehdejšího kytaristy, pod jiným názvem a našli si hned dvě kytarové opory.                                                          

Kytarista, sólista duší i tělem Aleš a Vláďa který si umí se skladbou rytmicky pohrát, jsou výraznou posilou. Výsledek je hravý melodický rock. V našem repertoáru uslyšíte spoustu jejich nových písní, většinu - ve světové  a i celoplanetární - premiéře.

Kapela o sobě prohlašuje, že nejsou žádní zajíčci jak hudebně, tak ani věkově.

Všichni členové prošli už několika kapelami, například basák Zdenál hrál v osmi kapelách i když je věkově nejmladší. Vždy to byl pořádnej rock. Jeho skvělá basa si velmi dobře rozumí s dalším hudebníkem v řadě  - a to i lidsky.

Bubeník Jožo je zkušený slovenský hráč, který na Slovensku vystřídal několik špičkových kapel v rozmezí od metalu po rock pop. Jsme rádi, že ho okolnosti vykopli do Brna a může tak posílit naši rytmiku. Jeho přesná hra tvoří spolu s baskytarou velmi dobrý základ.

Kytarista Aleš řadu let účinkuje v různých seskupeních s repertoárem od rocku přes folk až po jazz, po moravských klubech a cukrárnách. Jak prohlašuje, ač tomu ze začátku nedával větší šance, Timur se mu stává domovskou kapelou. Jeho kytarové riffy jsou fenomenální.

Vláďa vystřídal pár kapel, většinou hard rockových i zábavových seskupení v okolí Brna. V Timuru se svojí rytmickou kytarou pomáhá udržet kapelu na poli rocku, jeho znalosti zvukové techniky jsou velmi široké a rozhodně nejsou k zahození.

Nakonec pátý člen kapely Áda, většinový autor písniček, je zpěvákem původně tak trochu z nouze. Jako bubeník v posledních asi šesti letech založil čtyři kapely, ve dvou dalších působil, byť jen krátce. Podle hesla – už nikdy revival – byla poslední skupina před Timurem už jeho autorská kapela a tam odložil paličky a chopil se mikrofonu.

Pokud by jste se zeptali co který člen poslouchá a kterou hudbu má rád, určitě budete překvapeni různorodostí odpovědí, samozřejmě, že se stále pohybujeme v rockovém lesíku.

To potvrzuje další prohlášení kapely: “I když jsme každý hudebně odjinud, dohromady děláme to co máme rádi“, tak podle toho je zřejmé, že hudební gulášek který TIMUR vaří je voňavý a hodně kořeněný. Tím pádem zbývá jen počkat, protože kapela vás určitě svým vystoupením osloví a potěší.

Teď už jen něco pro bulvár; všichni hráči dohromady jsou prozatím otcové 16 dětí a prožili už i 5 rozvodů.

Trochu  statistiky, 80% členů kapely „zdobí“ vousy, 40% i vlasy.

Hudební vzory – pokud si prolistujete kteroukoliv encyklopedii rockové hudby, určitě tam najdete všechny.