Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Ticho De Pre Cupé Band rock'n'roll-folk / Milevsko

„Neustálé hraní!“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Členové

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Zobrazit kontakty

Dodatečné info

Kapela Ticho de Pre Cupé Band vydává své třetí album! Tentokráte ho pojmenovala Cirkus, a jak již hrdý název napovídá, obsah desky je pestrý a bohatý. Ticho nasbíralo na svůj cirkusový výstup dvacet skladeb, které rozdělilo na dva disky. Krom tradičního rock´n´rollu a folku, se nechala skupina inspirovat i jinými žánry, navíc nahnala do manéže širokou paletu hostů. Dále se můžete těšit na tradiční poetiku a nadsázku, obojího mají tito hudební klauni a halasní mimové vždy plné špičaté boty.

Ticho de Pre Cupé Band vznikl v roce 2003 v jihočeském Milevsku, avšak v současné době působí v Praze. Od svého založení tento soubor mnohokrát objel Českou republiku, ať už na pódiích velkých festivalů, či v malých klubech. Žánrově Ticho balancuje mezi rock´n´rollem a klasickým českým písničkářstvím, které se projevuje především jako šibalství, sebereflexe a satira v nevšedně pojatých textech. Kapela se vyznačuje rockovou živelností na podiu, avšak, hrává i poklidnější akustická vystoupení. 

 

 Ticho se postupně stává stálicí české hudební scény a to díky účasti na festivalech typu Sázavafest (výherci postupové soutěže), Přeštěnice (05/6/7/8/9/10), Votvírák Tour, Majáles tour, Valník a mnoho a mnoha dalších. Také právě díky festivalům se kluci odhodlali již pro čtyři oficiální celorepublikové šňůry a to:

  • Šňůra přes hory a doly s Nikde Nikdo – celkem 20 koncertů po celé ČR
  • Expedice Přeštěnice 2007 – jako propagační tour k festivalu
  • Trochu silný kafe s Bílou Nemocí – dnes již hudební klubovou legendou
  • CIRKUS 2010-11 - momentální tour...

Postupem let také vydali nějaké to CD...

  • 2003 -  Ticho Léčí - vydáno vlastním nákladem (celé album na ulozto.cz)
  • 2005 -  „… i v tom je krása“ -  label CECEK RECORDS (celé album na ulozto.cz)
  • 2007 - Singl: "V každém muži kousek ženy je & Námořnická
  • 2008 - Singl: Ach pane prezidente
  • 2009 - Singl: Z ohlasu písní Milevských (všechny singly ke stažení na ulozto.cz)
  • 2010 - MAXI SINGL: "Back in the ČSSR" - 6 písní z připravovaného CIRKUSU (pozn. mastering ČR)

 2010 - CIRKUS (NOVÉ DVOJALBUM)


Album Cirkus v obsahuje 20 písní o celkové stopáži přesahující 60 minut rozdělených do dvou disků. Krom členů kapely na něm můžete slyšet 14 různých hostů a natáčela se s přestávkami 14 měsíců v plzeňském studiu Acusticous. Na desce můžete slyšet mimo jiné ženské sbory, dechové nástroje basklarinetem počínaje, tubou konče, klavíry, klávesy, banjo, housle, harmoniku, perkuse různých tvarů i zvuků, ale také středověké nástroje jako niněra, šalmaj a trumšajt. Krom obligátní češtiny zazní i angličtina, němčina a francouzština.

Nejvýraznějším hostem desky je Franta Černý, zpěvák kapely Čechomor, jenž přispěl svým hlasovým výkonem do tří písní, které se významně vymykají jeho běžnému repertoáru. Ticho de Pre Cupé Band je typický koketováním s různými žánry a ani Cirkus není výjimkou. A v pravdě cirkusový je i obal desky, který obsahuje také texty všech písniček. Jejich názvy uvádíme v abecedním pořadí: Ach moje drahá, Back in the ČSSR, Cirkus, Diskokoule, Do sedla!, Emofolk, Holky s věkem nehubnou, Chladný jako stroj, Internetová óda mladého nesmělého chlapce, Lída Baarová, Miláček, Motýlek, Mravokárný blues, Srdcebol, Tromba marina, Useň, Už se chovej slušně, Vizoonář, Vojácká balada, Zejtra. 

Lze zakoupit:

Na dobírku lze objednat přes www.ticho.net a samozřejmě na koncertech.

Dále...
 

Milevsko: Infocentrum na Husově náměstí, Steakhouse Na Palubě [Slušovice u vlakáče], Elektrocentrum Hiton [Blechova ulice]

PRAHA: Korallo Praha, Italská 753/27 [vchod z Mánesovy ulice], Praha 2

TÁBOR: Knihkupectví ORION, tř. 9 května + OC Dvořák [od 6.12.], SPINO - hudební nástroje, Budějovická 691 [již nyní]

JISTEBNICE: Kulturní dům [možná přímo v hospodě v DK]

PÍSEKMusic Box F.K., Velké nám. 6

Za pouhých 150 Kč dostanete dvě cédéčka našlapaná 65minutama hudby se spoustou nevšedních nástrojů i rytmů v kvalitním obalu se všemi texty (prvně v naší historii) v graficky zajímavém bookletu...

Bio a historie

2007

Stále zima:

Kapela pilně zkouší a vytváří nové písně pro následující TOUR ku příležitosti propagace festivalu Open Air Musicfest Přeštěnice 2007. Jak se v Tichu rychle objevil, tak i rychle zmizel kytarista David Clon. Hraje se v sestavě Láďa – el. kytara, Jákob – el. kytara/housle, Sváča – bicí, Had – basa, Kupík – zpěv, harmonika.

Jaro:

Cestuje se po koncertech v rámci tour k Přeštěnickém festivalu. Skupina se vrací do studia Acusticus v Plzni ke starým kamarádům Vohnoutovi a Tarasovi, natáčí dvojsingl Námořnická/V každém muži kousek ženy je.

Léto:

Jezdí se po festivalech a koncertech, točí se klip k písni V každém muži kousek ženy je, na festu v Přeštěnicích. Za zmínku stojí Hadův čerstvě sešitý slepák, takže můžete v klipu z výrazu jeho tváře vyčíst strach, jestli mu prasknou stehy, nebo ne.

Podzim:

Blíží se další personální změny. Mezi zařizováním vydání singlu na CD nosiči oznamuje Sváča, že opouští kapelu a bude se věnovat táborské kapele Veena. Band shání bubeníka a posléze nalézá ve vesničce Sepekov, tedy cca. 2 km od Milevska. V kapele se tak objevuje mladá krev, tou je Butters.

Zima:

Vydává se singl CD a v Plzni se natáčí další song, píseň Ach pane prezidente, na které již hraje právě Butters. Sice na klavír, nikoliv na bicí, ale zapojuje se tak definitivně do kapely.

2008

Stále zima:

Sváču plynule střídá Butters. Kapela hraje spokojeně dál. Spřádá plány na natáčení další desky.

Jaro:

Na jaře se v Plzni točí demo k chystané desce, ovšem jak se posléze ukáže, cesty Páně jsou nevyzpytatelné. Kupík začíná točit sólovou desku, kterou mimochodem bude točit celý jeden rok(!!!) a která bude ještě dlouho čekat na svoje vydání, neboť jí do pozadí odsune další vývoj v Tichu.

Léto:

Několikrát se přesouvá termín natáčení desky, Jákob znenadání (nebo možná z nenadání…) a za dramatických okolností odchází z kapely, ta přesto v srpnu začíná točit. Samozřejmě s plzeňskými kamarády, realizuje se nápad na přesun veškerého hardwaru do místní sokolovny, pro dosažení lepšího zvuku. Týdenní natáčení, při kterém vzniknou kompletní základy na CD však provázejí nervozita, neshody a řečeno s panem prezidentem, blbá nálada.

Podzim:

Náhrada za housle se nehledá, rok teď bude Ticho bez houslí. Do kapely přichází Miloš, kytarista, přetažený z rozpadající se táborské kapely Landship. Hraje se tedy na dvě elektrické kytary.

Zima:

Tradiční vánoční koncert v Milevském kulturáku je pojmut ve velkém, kapela si připravuje 33 písní v různých aranžích a postupně se sehrává. Blbá nálada postupně mizí.

2009

Stále zima:

Padá rozhodnutí nepoužít v létě natočený materiál na desku, pro jeho „neucelenost“ a celkovou nekvalitu a začít točit znovu, od začátku. Zároveň se kapela domlouvá na přesunutí centra působení z Milevska do Prahy. Je to praktičtější, neboť většina z kapely tam buď pracuje, nebo studuje. Navíc v jižních Čechách již není kde brát muzikanty, při dalších případných odchodech… Had oznamuje, že na konci léta odejde z kapely, neboť se chce věnovat studiu.

Jaro:

Neustálé zkoušení, pilování a výběr písní na desku. V květnu se začíná natáčet. Místo Hada točí basovou kytaru kamarád Kuba „Albi“ Vohnout. Kapela samozřejmě neustále koncertuje.

Léto:

Hraje se a mezitím jezdí do studia pracovat na desce. Hledá se náhrada za Hada. Studijní povinnosti některých členů ovšem práce na desce i hledání muzikantů poněkud brzdí.

Podzim:

Náhrada za Hada nenalezena, leč nalezen houslista Alki, který se připojuje k souboru. Kapela se s definitivou přesouvá do Prahy, kde zkouší. Problém s basou vyřešen přesunem Miloše z pozice kytaristy, na pozici basáka. Hraje se tedy v sestavě Láďa – el. kytara, Miloš – Basa, Butters – bicí, Alki – housle, Kupík – zpěv, harmonika. Další dokončovací operace na CD. Čas strávený ve studiu se již v hodinách přesunul do oblasti trojciferných hodnot. Točí se totiž celých 20 písní. Držte nám palce, ať se dobré dílo podaří! A taky, aby už přestaly personální rošády… Poněkud to unavuje.

Další historie se píše právě teď.