Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

The Rays Of The Sun alternative-doom / Česká Kamenice

„připravujeme nové songy“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Novinky

trocha historie

Upraveno:

Píše se rok 2004,připravujeme se na nahrávání alba Living Flowers gallery,makáme co se do nás vejde.Jelikož jedem nahrávat do studia Hacienda(Dodo) máme možnost jet tam o měsíc dříve natočit live zkoušku pro představu jak vše bude probíhat a zároveň aby Dodo věděl co jsme zač.

Každopádně nahrávku jsme vyhrabali a máte možnost poslechnout na BZ live zkoušku ze studia Hacienda.

Samozřejmě je tam spousta chyb a nedokonalostí ale to už na zkouškách bývá.Franta Musel dvorní zvukař Haciendy odvedl skvělou práci jak z naší zkouškou ,tak posléze i s nahráváním alba.


Vzdálené světy

Upraveno:

Zdravím ,po delší době jsem našel demo verze skladeb, které byli nedílnou součástí koncertů s mým přispěním,kapela je hraje stále ,ale v trochu jíné podobě.Bohužel nikdy nebyli výdány  a myslím že v této podobě to ani nemá smysl.V novém hávu s Pavlem znějí daleko atmosféričtěji ,tak jak byli myšleny.Každopádně to posoudíte na živých koncertech.Rozhodl jsem se je sem dát jako vzpomínku na období ,ve kterém se kapela nacházela,což bylo to v letech 2009-2010 ,kdy byli tyto skladby zaznamenány.Byla by škoda ,aby je lidé ,kteří mají a měli rádi TROTS  neslyšely!!Zajímavostí je ,že v době nahrávání těchto skladeb,již Pavel spolupracoval s TROTS a nahrál další skladbu jako host.Bohužel ta skladba je někde v nenávratnu.

Slávek


nové zprávy

Raysové  konečně po delší době všechny věrné moc zdraví!

Kapelní odmlka měla své důvody a tak považujeme za důležité napsat o věcech, které nás provázely a zavedly nás k současnému bodu naší hudební existence. V kapele se událo nemálo, věci „dobré“ i „špatné“, každopádně situace je taková.

Nové skladby, které jsme nahrávali v období 2011-2013, které jsme chtěli vydat jako EP, stále nevyšly. Je pravdou, že na dokončování skladeb se pracovalo pomaleji než bychom si přáli. Rozdělané skladby putovaly mezi Českou Kamenicí a Nejdkem a nakonec se stala úplně banální věc –  počítačový virus. Nepodařilo se bohužel zachránit vše. Rozhodně však zůstala skladba TIRED INSPIRATION, což je super, protože v této skladbě hostuje klávesový mistr Martin Čermák (ex-Demimonde). Skladba tak získala další rozměr, máme z ní velikou radost! Máte tedy jedinečnou možnost si tuto skladbu na BZ poslechnout a určitě se těšíme na další spolupráci s Martinem!

Největší změnou, která je ovšem pro letité příznivce zprávou neveselou, je příchod nové osoby, aby  dále udávala rytmus našich skladeb...  Je to tak...  člověk zakládající tuto kapelu, celá léta pevně spjatý s paprsky – Slávek Grušák již z časových důvodů není schopen naplno fungovat s The Rays of The Sun. Velice nás tato skutečnost mrzí, ale jak jsme již napsali na začátku, situace je taková a chápeme všechny souvislosti, které Slávka nakonec k tomuto rozhodnutí dovedly. Po přátelské rozpravě  jsme se nakonec dohodli, že pozici za bicími převezme letitý kamarád a výborný bubeník Pavel (Čiči) Svoboda. Jsme rádi, že se situace vyřešila, můžeme tak plně fungovat koncertně i skladatelsky. Jako jedna z prvních „doomových“ kapel u nás, která prošla vývojem až k alternativnímu metalu, chceme ukázat, že máme stále co říci!

Raysové Slávkovi tímto moc děkují za kus života (pořádně dlouhá léta), které kapele věnoval. Svým úsilím tuto kapelu vyhoupl na důstojné místo a muzika TROTS tak mohla své hudební paprsky šířit všemi směry, aby si našla své posluchače a aby prostě mohla zažít vše co k „muzicírování“ patří! Opravdu moc díky a přejeme  ať se s novou „kapelkou Nejdeckou“ -  IN THE SHADOWS daří!