Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Suzaplay pop-rock / Brno

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Členové

Nástrojové obsazení: Bicí

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

O Suzaplay

info naleznete na našich oficiálních komunikačních kanálech:

YouTube kanálFacebook profil


asi nejlepším způsobem popisuje kdo a co jsou Suzaplay Aleš Čuma v rozhovoru pro Metropolis.

Takže zde je citace onoho rozhovoru z 3.6.2009.

rozhovor s Alešem Čumou

www.suzaplay.cz

Název kapely Suzaplay je skoro jak vystřižený z klasické slovní hříčky. Jednoduše v Brně řeknete „su za play“. Kdo rozumí, má vyhráno. Kdo neslyšel, ten moc vyhráno nemá. Suzaplay je kapela z typické brněnské líhně. Kdo nezažil, možná neví, o čem je řeč. Z krátkého rozhovoru s Alešem Čumou (Bratrstvo, Narvan, Helmutova stříkačka), muzikantem, zpěvákem a také výtvarníkem se můžete dozvědět více… a možná porozumíte…

Co pro tebe znamenal počátek osmdesátých let a kapela Bratrstvo?
Začátek osmdesátých let a skupina Bratrstvo to pro mě znamená hudební rozpuk a mládí v nejlepším slova smyslu.

Hudba. Aleš Čuma muzikant a výtvarník. Co je v něm více?
Tak napůl...

Ilustrátor čeho?
Ilustrátor především knih. Respektive z velké části učebnic pro děcka, tzn. jsou to záležitosti, jestli to zde můžu prozradit, vydávané pod vydavatelstvím Didaktik s celým spektrem učebních oborů, pokud se to tak dá říci. Kreslil jsem první stupeň češtinu, aktuálně dělám angličtinu a pak jsem taky ilustrátor nebo kreslíř dobrodružných příběhů. V poslední době třeba knížka Miroslava Náplavy "Plavby sebevrahů".

Jaká muzika je pro něj vším?
Já musím říci, že pro mě vlastně žádná muzika není vším. Je to vlastně takový životní způsob. A to si myslím, že se netýká jen mě, ale vlastně všech lidí, kteří se zabývají muzikou. Zvlášť v tomhle věku (smích). Je to taková soukromá deklarace aktuálního životní rozpoložení, a toho nejlepšího z něj. A to nejlepší je pak pro tebe vlastně vším.

Helmutova stříkačka je legenda. Co je pro tebe?
Pro mě to je taky legenda. A především kamarádi. A taky to pro mě byla a je kapela, která v Brně znamenala to, že je možné se hudebně účastnit něčeho jiného, než co pro mě bylo řekněme nestravitelné.(smích)

Byl tu ovšem i Narvan. Jak jsi vnímal tuto hudební zkušenost?
Při téhle otázce ti vlastně můžu zjednodušit psaní rozhovoru, protože ta odpověď je vlastně stejná. To jsou moji kamarádi, a pokud se mohu bavit i o těch co už mezi námi nejsou, tak to byli moji kamarádi, a ta hudební zkušenost znamenala především spoustu dobrých koncertů, kterých jsem se tedy já, už jako náhradník účastnil. Hudebně to samozřejmě bylo velmi příjemné, a to právě proto, že pracuješ s lidmi, se kterými si rozumíš a až na základě toho vlastně může vznikat něco, s čím jsi se schopen ztotožnit.

V kuloárech je slyšet o Suzaplay. Aleši, kdo jsou Suzaplay?
Tak tady se vlastně konečně dostáváme k té podstatné věci. Já si myslím, že to je teď vlastně nejlepší skupina v Brně (smích). Tedy alespoň pro mě je to ta nejlepší skupina, které jsem se kdy účastnil. Je to solidní základ tkvící v tom, že v SUZAPLAY dělám s lidmi, se kterými, byť se známe řadu let, tak až nyní jsme skončili v jedné kapele. A právě to nám dává obrovský soukromý potenciál k prožití těch fantastických příběhů, ať už společných nebo soukromých, které věřím, snad budeme schopni předat, a to by snad posluchače mohlo bavit.

Kam směřují hudební kroky Suzaplay oproti jiným hudebním projektům ve kterých jsi fungoval?
Na tomto místě je nutné si říci, kdo v Suzaplay hraje: Já, Martin Nechvátal na kytaru, Libor Mikoška taky na kytaru, Tomáš Pukl na baskytaru a Lukáš Kyzlink na bubny. A k tomu si dovolím ocitovat oficiální žánrové zařazení naší kapely, mimo jiné zvěřejněné na našem webu suzaplay.cz. Tak tedy Suzaplay je CLICK-CONTROLLED POST-PUNK-POP DISCO ROCK'N ROLL SWING'N B.

Kdo na konci pomyslné cesty zvítězí? Výtvarník či hudebník. Jin a Jang. Čí píseň či obraz bude první?
Tak mě tedy hlavně v téhle otázce děsí slůvko na konci. To nevím jestli by to měla být ta deska, či nějaký obraz, ale předpokládám, že jsi to myslel tak, jak to vlastně vidím v tom životním rozporu "napsat píseň" vs "namalovat obraz". Jenže tady to není o nějakém závodu. Spíš o harmonii.

Ale abychom nebyli neskromní. Čím vším nejprve nová hvězda „music-businessu“ zvaná Suzaplay zazáří (rozuměj co nás čeká v nejbližší budoucnosti)?
Uplně otevřeně - pryč s falešnou skromností: Celá naše parta říká, že jsme nejlepší skupina z Brna na světě (smích). Samozřejmě jako všechny skupiny pořád točíme desku. Samozřejmě i videoklip. Těch video materiálů je samozřejmě rozdělaných víc, takže si děláme takovou zásobičku a jedno video se samozřejmě chystáme i dokončit. Bude to na podzim.
Další informace o koncertech viz náš web www.suzaplay.cz.

Díky za rozhovor
Já taky děkuju.

Bio a historie

Suzaplay - na scénu!

Během roku 2009 se na české hudební scéně objevila "partička" s výstižným názvem SU ZA PLAY, tedy s názvem, který říká JSEM ZA, HRÁT! Tento projekt s originálním zvukem nevznikl náhodou a všichni jeho účastníci si pochvalují vzájemnou spolupráci. Každý ze členů kapely má totiž solidní hudebnickou minulost. Složení této rockové kapely v podstatě způsobila dodnes hrající legenda brněnského bigbítu, kapela Helmutova stříkačka, kde se v různých časových pásmech prostřídali všichni současní protagonisté Su za play. Zpěvák Aleš Čuma a kytarista Libor Mikoška si už vzájemné hudební fungování vyzkoušeli i v kapele Narvan a na otázku, jestli má posluchač očekávat "Narvany" s kytarou "Helmutů", manažer odpovídá, že tvorba s tak kreativními lidmi nemůže nabízet výsledek, který zde už byl.

Od kapely SU ZA PLAY můžete očekávat rock s prvky popu umocněnými dvěma kytarami, kvalitní basovkou, odrážené "click controled" bicími, a to vše korunováno zpěvákovým netradičním hlasovým projevem.

Pokud stále přemýšlíte, kam kapelu zařadit, snad Vám pomůže oficiální žánrové zařazení bandu: CLICK-CONTROLLED POST-PUNK-POP DISCO ROCK'N ROLL SWING 'N B.

 

Desky a audio výtvory

 

2008

DEM08

Obal desky DEM08

Obsahuje:

1.Děcko               2.My Jdeme

 

 

2009

Studio

Obsahuje:

1.Afrika                2. Lenny               3.Jiný kraj

4.Vana                  5.Město spí          6.My Jdeme

7.Děcko 

 

 

2010

Suzaplay

Obsahuje:

1. Suzaplay               2. Lenny               3. Město spí

4. Afrika                    5. Vana                 6. V zahradách

7. Pod klavírem          8. Ještě jednou    9. Podzim

10. My jdeme            11. Jiný kraj          12. Děcko

13. Znamení               Bonus: Brufen