Spreading Dread thrash-death / Praha

„celé album SANATORIUM k poslechu“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

  • World Consuming Itself (CD Sanatorium, 2012) 491 ×
  • Losing Time (CD Sanatorium, 2012) 5 951 ×
  • Bastard Brain (CD Sanatorium, 2012) 333 ×
  • Sanatorium (CD Sanatorium, 2012) 6 426 ×
  • Doubts (CD Sanatorium, 2012) 363 ×
  • Revelation of Dreads (CD Sanatorium, 2012) 346 ×
  • Repentance (CD Sanatorium, 2012) 3 401 ×

Novinky

Tiskové schizofrenní zpravodajství...

Poslední zprávy o Spreading Dread proběhly v médiích v roce 2013, kdy jste měli na kontě první desku  a klip. Zdálo se, že máte slušně našlápnuto  a poté přišla odmlka. Co se stalo?

Desku Sanatorium jsme vydali v roce 2012 a klip ke skladbě Bastard Brain začátkem roku 2013. V dubnu jsme se zúčastnili soutěže MetalGate Massakr, kde jsme se umístili na druhé příčce, následovalo turné s kapelami Pandemia, Tortharry a Nahum, vystoupení na Czech death festu a čekalo nás spoustu dalších skvělých akcí, když náš bubeník Šáfa měl nehodu na motorce, u které si mimo jiné zlomil patní kost. Všechny koncerty jsme zrušili a čekali, jak to se Šáfou dopadne.

 Jak jste tuto situaci snášeli a jaké to mělo vyústění?

Vzhledem k tomu, že se během jednání o letních akcích objevila možnost zahrát na Brutal Assaultu, snášeli jsme tuto situaci jen za pomocí toluenu. Následovala kriminální činnost a výtržnosti. Tato zkušenost nás opět donutila podstoupit odvykací kůru, během které nás ze samotek uneslo UFO do středu vesmíru a ponechalo v časové smyčce, kde byly výhodné podmínky pro tvorbu nového materiálu.

Jak dlouho jste strávili ve vesmíru?

427 let.

Jak jste se vrátili na Zem a co máte v plánu?

Při přestupu roku došlo k malému třesku, díky kterému jsme se vymanili z časové smyčky a probrali se opět na Zemi v této realitě. Ve skutečnosti uběhl rok. Obohaceni inspirací a zážitky z vesmíru jsme složili celé album, které v tuto chvíli musíme převést z ultrazvuku, aby bylo slyšitelné lidským uchem.

O čem bude nové album?

Nová deska bude opět koncepčního rázu. Příběh pojednává o vývoji civilizací v minulosti, přítomnosti i daleké budoucnosti. Hudba ve své ponurosti vnese posluchače do děje, kterého jsme byli svědky. Přináší poselství pro veškerou žijící i budoucí žijící lidskou populaci.

Co byste řekli o novém albu ve srovnání s předchozím?

Oproti Sanatoriu má větší nadhled nad celkem a skrývá více sklíčené ponurosti i záblesků naděje. Hudebně navazuje na předchozí dílo a vydává se směrem k fúzi metalu s barokní hudbou. Objeví se zde více melodických vokálů a živelnějších rifů.

Jak se bude jmenovat?

 Age of Aquarius

Jak probíhají přípravy a kdy předpokládáte její vydání?

 Začínáme nahrávat kytary s novým vybavením a koncem roku jdeme do studia. Cesta je ještě dlouhá, takže nelze uvést přesný termín. Rádi bychom se vrátili na scénu co nejdříve, takže děláme všechno proto, abychom to vyslali do éteru v březnu 2015.

Co byste dodali závěrem?

 Tvoří se poselství další éry, na které se můžou naši fanoušci skutečně těšit. Po vydání Age of Aquarius plánujeme československé turné a jednáme o letních festivalech 2015.

 SD & SD 

                                               

Sledujte nás i na Facebooku  

  ObrázekWWW.SPREADINGDREAD.COM 


Zobrazit všechny novinky »

Poslední přidané obrázky

Zobrazit všechny galerie »

Videa

Zobrazit všechna videa »

Poslední názory

neznámý


Bez profilu

Pro Šimona Traktora Sovu - tak jsem si tak chtěl trochu zavzpomínat a projel jsem Delirium :-)) a teď s odstupem času musím říct že je to fakt nářez Šimonův klacík foglovo kastroly i Traktorovo silnější drátky je fakt mazec.Srdce plesá nervy jsou v klidu a všechny dírky v hlavě(uši) si chrochtaj.Jako dnes je všechno jinak ale je škoda že to už dál nejede.Kdo ví co byste ještě v týhle sestavě zmákli .Asi by to bylo ještě lepší:-)) No jo bohužel tohle je už minulost ale možná je to škoda........ to se zas neznámý rozkecal :))

Zobrazit všechny názory »