Snail - O kapele | Bandzone.cz

Snail metal-crossover / Plzeň

Playlist kapely
0:00 / 0:00
  • HOOKER - New Track 2012
    Nezařazeno
  • BOMBAY - New Track 2012
    Nezařazeno
  • HOMELESS LIKE YOU - New Track 2012
    Nezařazeno
  • Burn - 2007
    Nezařazeno
  • Waste my time- 2007
    Nezařazeno
  • Army (original Bjork)- 2007
    Nezařazeno

Členové skupiny

Nástrojové obsazení: Zpěv
Nástrojové obsazení: Bicí
Nástrojové obsazení: Baskytara

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

Sestava kapely SNAIL se tvořila od roku 2003 do nynější podoby několik let. Jediné dvě výměny proběhly na postu baskytary. Poslední změna proběhla na počátku roku 2009. Působí zde lidé pracující v nejrůznějších profesích, žijící ve třech krajích a zastávající nejrůznější světonázory. Tady se dá o nich něco málo dozvědět...

Společně v roce 2007 vydali vlastním nákladem CD Waste my time. To obsahuje osm původních skaldeb a jeden remake od Bjork  - Army of me, na CD pod názvem Army. Nahrávka je k mání na koncertech kapely nebo k objednání na dobírku za pouhou stovku (+ poštovné a balné) na adrese sasasnail@seznam.cz
Titulní strana bookletu by Dan Kurz (Atari Terror)
 

 ČLENOVÉ SNAIL

Michal kopecký – kytara

Přezdívka: Míša

Narozen: v pátek 13.9. 1974 v Plzni
Míry: normální
Rodina: nic svýho
Job: na katru  
Hobby: ob den v hospodě, někdy i častěji, hudba
Zvláštnosti: Dvakrát havaroval svým BMW, nedochvilnost

První kapela: Sick with (doommetal - basová kytara)

Některá další: Destroing themeselves (daethmetal)

Nástroj: seven string Ibanez GS series, zesilovač Peavey 5150, box Marshal FFM 450, efekty Boss/ Vox 

Oblíbené kapely: Mnenic, Sevendust, Fearfactory 

Vzor: Bill Stear (ex Carcass)

 

Roman Houška – bicí

Přezdívka: Houser, Housenka

Narozen: 1.2. 1976 v Plzni
Míry: v normě
Rodina: Michala a dcera Linda
Job: obsluha katru
Zvláštní znamení: Velmi hádavý typ, stromeček vždy zdobí dva dny předem Vánoci v 10 večer.
Zájmy: válenice, venkov, kutilství a rodinný život

První kapela: Závislost (punk-bicí)

Některá další: Destroing themeselves (deathmetal)
 

Nástroj: červené Pearl Session series, paličky Balbex Ringo II

Oblíbené kapely: Machinehead, Slipknot, Korn

Vzor: Morgan Rose (Sevendust)

 

Jan Šašek – zpěv

Přezdívka: Shasha

Narozen 19.1. 1981 v Sušici ve 20:20
Míry: akorát
Rodina: nic svojeho
Job: Mgr. geobotaniky UK, nyní botanik AOPK ČR Praha
Hobby: zpěv, muzika, příroda, noční archeologie, survival,
sympatie ke skejt a podobné underkultuře
Zvláštnosti: zbytnělý smysl pro spravedlnost

První kapela: Ve tři budou dvě (punkrock-kytara, zpěv)
Některá další: Mág (muzikál), Zahraa (crossover)
Nástroj: hlasivky, tělo, Shure SM58

Oblíbené kapely: Skunk Enensies, Ignite,Pro-pain

Vzor: Skin, Jim Morisson, Serj Adam Tankian

http://bandzone.cz/fan/sasasnail

 

Roman Řimnáč - kytara

Přezdívka: Hetfi
Narozen 10.5. 1972 České Budějovice
Míry: trochu větší
Rodina: Andrea syn Vojta
Job: podnikání v autodopravě
Hobby: rybaření, vaření, muzika
Zvláštnost: umění naskládat kamkoli cokoli

První kapela: Closing
Některá další: Locomotive (trashcore)

Nástroj: kytara sevenstring Ibanez Universe, box a zesilovač MesaBoogie, efekty Boss, Dunlop, Digitech

Oblíbené kapely: Korn, Machinehead, Narvan

Hudební vzor: Zak Wilde (Ozzy)

 

Basa Honza Kochman - info bude brzy.

 

 

Bio a historie

 

SNAIL
Sestava: Roman Houška (dr), Honza Kochman (b), Michal Kopecký (k), Roman Řimnáč (k), Shasha (v)

VZNIK

Kapela vznikla v roce 2002 na základech čtyř člené deathmetalové formace Destroying themeselves, hrající svého času melodický death metal.

Zde jsou trosky starých stránek: http://mujweb.cz/www/destroying/ a foto.

V roce 1999 Destroying vydali v Labelu 99 RECORDS split CD spolu s Malformed thought a sklidili poměrně příznivou kritiku. Michal Kopecký (k) a Roman Houška (d) oba z Nepomuku po mnohaleté spolupráci, rozpadu Destroyingu a několikaleté pauze, začali zkoušet s talentovaným Vahanem Dašjanem (b). 
Zhruba po půl roce se přidal k trojici vokalista Jan Šašek, zřejmě navždy nejmladší člen kapely, který do té doby měl za sebou několik punkově laděných projektů, působení ve sboru  a v amatérském muzikálu.
 
V této sestavě začal pozvolna vznikat Coreově Metalový repertoir ovlivněný kapelami jako Deftones, Korn, Statik-X, Taproot, Pitschifter, Meshugag, Seven dust, P.O.D, Systém of a down… a pochopitelně i dosavadními hudebními zkušenostmi všech členů. Po několika měsících se ke čtveřici přidal druhý kytarista Roman Řimnáč z Českých Budějovic. Pro členy kapely to není nové jméno. Se dvěma zakládajícími členy již hudebně spolupracoval. Přinesl zkušenosti z kapel jako Locomotie a znamená pro SNAIL posun. Zvuk kapely nabyl s druhou kytarou na masivnosti a průraznosti.
Na sklonku roku 2004 SNAIL vystoupili poprvé před publikem v Plzni pod Lampou s Dive a Possitive mind a ve Spáleném Poříčí s Milošem Dodo Doležalem, Thortari a COLP. Vstup na scénu se po dvou letech ve zkušebně zdařil. Tvrdá hudba s melodickým vokálem, v kvalitě, kterou málokdo čekal. Dobrá pověst kapely se začala šířit.

V PůVODNÍ SESTAVĚ: Roma Houška, Michal Kopecký, Roman Řimnáč, Jan Šašek, Vahan Dašjan hrála kapela do konce srpna roku 2005 a odehrála  řadu koncertů hlavně v západních a jižních Čechách.

Na jednom pódiu se sešla s kapelami jako Arakain, Locomotive, Škwor, Shatter, Aleš Brichta Band, Debustrol, The Switch, Fourth Face, Delusion, Törr, Dive, Satisfucktion atd.

Kapela byla přihlášena do soutěže Česká rocková liga 2004 a nepostoupila jen do finále. SNAIL si alespoň zahráli  na  jednom z prvních Basinfirefestů.

 

                                                                                   

V lednu 2004 nahráli SNAIL v Nepomuku ve  studiu u Václava Dudáše (toho času basák In-Motion) čtyř písňové demo. Zvukově i designově je Demo Snail 2004 dílem Václava. Výsledek byl  pro začátek více než uspokojující, ale radost měla na  sobě poměrně tlustý škraloup. Václava těsně před finální úpravou nahrávky potkala zlá   nehoda. Utrpěl poranění páteře a od té doby je na invalidním vozíku. Poslední úpravy musel dokončit jeho velký bratr Ondřej. Naštěstí je Václav energický člověk a v současnosti žije plnohodnotnější život něž mnohý z nás - jezdí na čtyřkolce, potápí se, občas opráší mixpult... Bez něj by SNAIL zřejmě neexistoval. Díky! 

S tímto demem se kapela účastnila soutěže Česká rocková liga 2005. Na demu jsou skladby: Too much, Butterfly, Waste my time, Stay in my dreams

 

ČESKÁ ROCKOVÁ LIGA: V roce 2005 kapela opět vstoupila do soutěže Česká Rocková Liga. Prokousala se všemi vyřazovacími koly až do finále, kde dle mnohačlenné hudební poroty zvítězila nad kapelami Zavřít, Like fool a Hazy Decay. V kapele zavládla euforie. Záhy však dochází k nucené výměně hráčů na postu basskytarysty. Shodou okolností v dnech vítězství přichází nový baskytarista "Balík" z Netolic. Ten se hudebně vyvinul ve stejném regionu jako kytarista Roman a fungoval v několika hudebních formací spolu s členy současných kapel jako je např. COLP. Nejdéle působil v metalových Virgins. S příchodem nového basáka, přišel do kapely i kýžený mezilidský klid.

SESTAVA S BALÍKEM: Vítězství mělo otevřít kapele dveře do dalšího hudebního levelu a možná i nechat přičichnout vůni showbyznysu. Stalo se mnoho nepředpokládaného a kapela téměř  půl roku nevystupovala, pomalu se  chystala debutovou desku.

V lednu-březnu roku 2006 v ostravském studiu Citron natočili SNAIL ve spolupráci s Liborem „Mikešem“ Mikoškou materiál na svou debutovou desku. Deset dnů natáčení  v Citronu získala kapela jako jednu z cen za vítězství v ČRL.  Počátkem listopadu 2007 byl materiál smíchán v Soudsquare Praha a čekal na finální úpravu  vydavatele. V prosinci prostřednictvím Majkláče z The Switch bylo CD masterováno ve Libereckém studiu Velvetmastering - konkrétně  Borisem Carloffem .

Kapela se rozhoduje si nahrávku vydat vlastním nákladem a vybodnout se na postávání před dveřmi honosných labelů. Booklet vytvořil Dan Kurz v březnu, k údivu všech během tří dnů! V květnu 2007 na pouť a svátek svatého Jana Nepomuckého v Coffeeshopu v Nepomuku pokřili SNAIL svůj debut Waste my time.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rok 2007 a 2008 byl pro kapelu ve znamení růstu oblíbenosti, lukrativnosti, počtu hudebních destinací i fans na Bandzone. Spolu s Balíkem přišla do SNAIL Vendy, jeho milá paní, kterou bavilo se o kapelu starat a pomáhat jí s hledáním příležotostí k hraní. Za toto období absolvovali SNAIL řadu klubových koncertů např.  ty kultovnější:  Rockafé, Cross, Matrix - Praha, Slady - Kroměříž, Havl Brod - Čechovka, Pod Lampou - Plzeň, Martys klub, Velbloud - ČB, Most - Kotelna, Ostrov - Emko, Jablonec - Eppl... Z festivalů větších: Benátská noc, Basinfirefest, Rockfest Dačice... z alternativních a  menších festiválků např. Nepálfest - Nepomuk, Vodárnafest - Stochov, Babí léto - Horažďovice, Rock na Santosu - Sušice.... a hrály jsme i na místech, kam jsme se sotva vešli, kam se muselo scházet několik desítek schodů do sklepa nebo naopak na půdu.

Debutová deska Waste my time byla recenzovaná v časopisech SPARK, ROCK a POP a na několika hudebních portálech a we bzinech. SNAIL byly v souvisalosti s vydáním desky pozváni  k rozhovorům do dvou hudebních rádií. S Radimem Kozlem do Radia Hey Brno do pořadu Metal Hey as Petrel Korálem do Radia1 a pořadu Hard Music.

V září 2008 se kapela rozhoduje ukončit koncertování a věnovat se opět tvorbě.  Práce na novém materiálu postupují poněkud obtížněji než se původně zdálo a kapele bez živého hraní trochu tuhnou prsty. Množství nápadů se nedaří seskládat ku obecné spokojenosti a celé se to táhne. Někdy po Novém roce 2009 ohlašuje Balík svůj odchod ze SNAIL ke spřátelené Českobudějovické kapele Sin-dick-8. Spolu s Balíkem odchází i Vendy, ze které se postupně stával obstojný manager a řada vystoupení se uskutečnila jen díky jejím aktivitám. Takže oslabení je opravdu citelné. Zbytek kapely je trochu v šoku z Balíkova odchodu, ale okamžitě začíná shánět náhradu.

V Setavě s Klikou

Po rychlé kontaktáži vytipovaných basáků se daří navázat spolupráci s Petrem Kličkou, klatovským basákem, který působill v kapele Promises a později v grungeových Head down.

Po příchodu Kliky se podařilo ve velmi krátké době dát dohromady starý repertoir a dopéct táhlé těsto několika skladeb. Kapela od dubna 2009 vystupuje s novým repertoirem obohacených o několik NOVÝCH songů. Klika se s kapelou velmi rychle sžil a zacelil díru po úspěšné spolupráci s Balíkem. Ba co víc rytmika i celkový sound SNAIL je jeho příchodem obohacen a kapela k radiosti  členů SNAIL i fans šlape a tvoří!

V tomto období kapela hraje na tradičních akcích (festivaly, kluby, občas nějaký kulturák s rockerama jako Krucipusk nebo Doga) a zaúčinkovala si též v pořadu ŽIVÁK na TV Public, kde postoupila do finále.

Se dvěma vokály

Klika v létě  2011 avizuje svůj budoucí odchod z kapely, ale spolupráci na desce přislíbil. Cca dva měsíce před nahráváním svůj odchod však razantně urychlil. Novým mladým hráčem na basu se stal Honza Kochman toho času z Plzně. V konkurzu na nového basáka bylo několik lidí a několik jich vůbec nepřijelo... Honza měl za sebou působení v kapele Born in Pripyat, zvádal skladbu po prvním druhém poslechu intuitivně hrát, k base přiznal i vokální schopnosti a přišel včas! Nebylo o čem diskutovat. Honza naskočil do SNAIL a okamžitě po velmi krátkém studiu skladeb bez jedniné zkoušky to namastil do záznamové aparatury.

Podobně tak učinili i zbylí členové SNAIL a pod vedením Miloše Bešty v listopadu 2011 nahrály svou druhou desku.

Deska HYPERSENSITIVITY je nahrána ve studiu ExAvik Pavlem Bromem, zmástrovaná ve studiu PyHA Přemkem Hassem a vydaná vlastním nákladem. SNAIL jsou s kvalitou velmi spokojeni.

V roce 2011 SNAIL začínají spolupracovat s Václavem Baronem na tvorbě videoklipů k vlastním písním. Václav bez vědomí kapely sestříhal klik ke skladbě Kailás a zvítězil v soutěži amatérského videoklipu ČR. Od té doby je videjí SNAIL již několik. Živá vystoupení, klipy k skladbám The man on the carpet, The Night, Bombay ...

Last upgrade Shasha 30.5.2012