Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Skalená Treska pop-ska / Praha

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Členové

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

Členové:

Matěj - zpěv, klávesy
Mr.Kev - tenor sax
Veronika - alt sax
Lukáš - trubka
PrAndy - el.kytara
Mik - baskytara
Pepíno - bicí

Bio a historie

Píše se rok 2004, konkrétně konec letních prázdnin. Na chalupě Mr.Keva, zkušeného dechaře a milovníka Sto Zvířat, tráví týden parta spolužáků z gymnázia Nad Alejí. Tito mladí a zdraví lidé zničehonic podléhají kouzelným rytmům ska. Mlátí do afrického bubínku, nepřesně hoblují druhou dobu na rozladěné akustické kytaře, snaží se foukat do všeho možného a hlasitě pokřikují. Myšlenka založení kapely se postupně rýsuje a v momentě, kdy se shodnou na naprosto originálním a neotřelém názvu Skalená Treska (aneb čím víc "ska", tím lépe), je rozhodnuto. Tak jako mnozí teenageři i oni zakládají hudební těleso. Za pár týdnů se vyhoupnou na absolutní špičku české scény. Ne. Tento sen se překvapivě nenaplňuje. I tak však v průběhu roku dochází k velkému nákupu instrumentů a pilnému zkoušení. Tou dobou vznikají první písně - Ona se mě štítí, Deprese či Fotbal.

První koncert kapely se odehrává 22.4.05 v pražské Baráčnické Rychtě s Vodou od párků. Bilance: 20 minutový repertoár, 300 diváků, pochybný výkon, kladná reakce publika. Během následujících let dochází k několika personálním změnám, které mají zásadní vliv na celkový projev kapely. Ve studiu Pod Juliskou, kde se nahrávají první demo nahrávky, kapela získává cenné zkušenosti. ST aktivně koncertuje po mnoha klubech, domovskou scénou se stává klub Mlejn.
V září roku 2007 konečně dochází i na nahrávání v "dospělém" studiu, takže pro část kapely se na několik týdnů stává studio 3bees takřka druhým domovem. Po hodinách a hodinách tvrdé práce se rodí nahrávka, která již není pouhé demo, ale také ještě není regulérní CD. Zrodilo se EP 2007.

Úspěchu se nahrávky dočkávají téměř po roce, v létě 2008, kdy se písně Not a Crime a Retro objevují v soutěži Radia Beat Naděje Beatu. Prvně jmenovaná píseň získává cenu poroty (Michala Ambrože a Dana Kohouta) Kalumet strýčka Indiána, který od září 08 zdobí kapelní zkušebnu.

Těžko jednoznačně určit styl, který ST hraje. Popové melodie protkané druhou dobou se mísí s jazzovými postupy a rockovým beatem.