Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Sirotčinec heavy-rockabilly / Praha

„Nový videoklip! Je hlavně o lidech a o kulečníku.“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Členové

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

Co hrajeme:
Říkáme tomu heavy rockabilly. V jednu chvíli soundtrack z Tarantinova filmu, vzápětí Korn.

O čem hrajeme:
O divadle mimo divadlo. O lidech, kteří hrají, i když nestojí na jevišti. O tom, jak někomu lžeme, abychom ho nenasrali, a pak ho nasereme tím, že mu lžeme. O lidech, kteří jsou nezajímaví tím, jak se za každou cenu snaží být zajímaví. O lidech, kteří melou prefabrikované prázdné fráze, aby to vypadalo, že to, co říkají, má smysl.

Kdo jsme:
Vznikli jsme spojením garage-punkového pražského jádra kapely s alternativním ostravským křídlem. Hrajeme spolu od prosince 2013, první koncert jsme spolu odehráli asi o dva měsíce později.

Kde a kdy nás můžete slyšet:
V září jsme vypustili do světa debutové album Obyvatelé hotelu Já, které si můžete zdarma poslechnout a stáhnout na našem bandzone nebo youtube kanálu. Album jsme pokřtili v říjnu na Nové Chmelnici, aktuálně se chystáme na vlnu vánočních koncertů. Přijďte, i vaše promile se počítají!

Jejich revírem je Praha. Jejich tempo je vražedné. Jejich protívníci jsou Zdeněk Troška, Maxim Turbulenc, vrahové a vyděrači. Kluci z kapely Sirotčinec pracují ve dne v noci. Jejich úkolem je zapařit s váma na koncertech do bezvědomí.

Bio a historie

Skupina Sirotčinec vznikla na začátku roku 2011, její zakládající členové byli a stále jsou Matyáš Mejzr a Antonín Holub. Prvotní inspirací byl převážně big beat, klasický rock a punk. V průběhu následujícího roku byl do sklepní zkušebny přizván Mikuláš Bébr se svou kytarou, který byl současně spouštěč aktivní existence kapely. Skupina postupně upravovala svou tvář a styl až našla svou identitu - Punk Rock.
Následovala práce v podzemním domácím studiu, která konečně vyšla na povrch v červnu 2012 - na prvním koncertě v Chapeau Rouge v Praze.

Sirotčinec pravidelně koncertoval po pražských klubech až do konce roku 2013, kdy prošel změnou od základů: členů, žánru i postoje k řemeslu. S příchodem Václava Strýčka a Honzy Pniaka začala v prosinci 2013 práce na nových písních ve stylu Heavy Rockabilly, které byly představeny veřejnosti v únoru 2014. Své první společné studiové album nahráli v létě téhož roku a v září ho vypustili do světa.

Band design by www.janabustikova.cz