Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Silent Stream Of Godless Elegy ethno-doom / Ostrava

„album "Smutnice" je nahráno!“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

  • Skryj hlavu do dlaní (CD Návaz, 2011) 5 927 ×
  • Slava (CD Návaz, 2011) 9 540 ×
  • Přísahám (CD Návaz, 2011) 8 587 ×
  • Dufay (film Labyrint) 7 649 ×
  • Osamělí (CD Osamělí, 2006) 10 956 ×
  • Tváří v tvář (CD Osamělí, 2006) 10 612 ×
  • I Would Dance (CD Relic Dances, 2004) 10 170 ×
  • Look (CD Relic Dances, 2004) 7 159 ×

Členové

Nástrojové obsazení: Kytara
Nástrojové obsazení: Housle
Nástrojové obsazení: Zpěv, Growl
Nástrojové obsazení: Violoncello

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

Moravská kapela propojující zádumčivou tvrdou muziku s lidovou hudbou. Držitelé dvou hard'n'heavy Andělů.

 

kapela:
www.ssoge.com | info@ssoge.com | Facebook Twitter Youtube last.fm

koncerty:
booking@ssoge.com | +420 777 218 334

Bio a historie

Doslova raketový vzestup mezi českou metalovou elitu se povedl moravské skupině SILENT STREAM OF GODLESS ELEGY. Již po vydání debutu IRON v roce 1996 začínali pozorní posluchači i hudební kritici „cítit, že něco je ve vzduchu“. Třaskavé očekávání explodovalo o dva roky později, kdy „Silenti“ vyrukovali s druhou řadovkou BEHIND THE SHADOWS. Právě tohle album bylo oním katapultačním stimulem zmíněným již v úvodu. Vysoký standard svých kvalit skupina potvrdila i albem THEMES v roce 2000, za které obdržela žánrovou cenu Akademie populární hudby „Anděl“.

Rok poté se skupina personálně zcela obměnila a v nové sestavě spojila své síly s moravským worldmuzikantem Tomášem Kočkem. Po třech letech spolupráce, vzájemného přibližování skladebných technik a názorů na muziku spatřilo na konci roku 2004 světlo světa album RELIC DANCES. Tomáš Kočko, v roli producenta, přizval k realizaci této hudební delikatesy i jednu z předních moravských cimbálových muzik CM Radošov. Výsledkem je pak album nabité metalovou energií a tlakem, výraznou moravskou melodikou a překvapivými souvislostmi mezi „doommetalovým“ smutkem a smutkem moravských lidových balad. Album, inspirované nejstaršími vrstvami moravské lidové písně, která svou syrovostí a drsnou poetikou přímo vybízí ke spojení tvrdé hudby s barvami tradiční muziky, obsahuje osm písní, jejichž délka je pokorným přitakáním tradiční formě lidové balady. Výsledný tvar lze pak směle označit jako ethno-metal. Album RELIC DANCES bylo oceněno Akademií populární hudby jako nejlepší tuzemské hard'n'heavy album roku 2004 a stejné ocenění získalo i v antianketě českých tvrděrockových publicistů BŘITVA 2004.

V roce 2011 skupina vydala zatím své poslední album "Návaz", a to celosvětově prostřednictvím francouzského vydavatelství SEASON OF MIST.

Za dvacet let své existence odehráli SILENT STREAM OF GODLESS ELEGY stovky koncertů a festivalů, předskakovali žánrovým veličinám ANATHEMA, THE GATHERING, SKYCLAD, KORPIKLAANI a CRADLE OF FILTH a představili se také fanouškům v Holandsku, Belgii, Německu, Švýcarsku, Rakousku, Litvě, Polsku a Maďarsku.