Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Second End metal / Hodonín

„Nová sezóna - nové songy.“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Členové

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

Second End  

Info o kapele na www.secondend.com 

 Kontakt:

Manager:        Zdeněk Bařina 

mobil: +420 724 209 743
e-mail: manager@secondend.com
 

Sestavu skupiny  v současnosti tvoří:

Bronislav Mikulinec                   zpěv

Milan Velecký                           bicí

Radek Miklica                           basa

Roman Švantner                      kytara

Petr Ducháček                          kytara

Bio a historie

Historie: 

rok 2016

V průběhu roku se kapela věnuje nahrávání první oficiální nahrávky v nové sestavě. Ta vychází na konci roku pod názvem New Era 2016. Opět se vrací na pódia a absolvuje několik živých vystoupení. V prosinci proběhne také natáčení dalšího oficiálního videoklipu na skladbu Návraty do nikam. Pokračuje se v tvorbě nového repertoáru pro další sezónu.

 

rok 2015

Mimo občasné vystupování se Second End věnuje přípravě nového repertoáru a práci ve studiu. Pracuje se na prvním oficiálním počinu této sestavy. Broněk, Radek a Roman ukončují spolupráci se skupinou ExArgema..

 

rok 2014

Kapela je opět v kompletní sestavě. Novým leadrem se stává Bronislav Mikulinec, který zároveň učinkuje spolu s Radkem Miklicou a Romanem Švantnerem ve skupině ExArgema. Na plný úvazek se opět objevuje staronový bubeník Milan Velecký. Na začátku roku probíhají přípravy pro živé hraní (secvičení repertoáru, nová tvorba, ...).

 

rok 2013

Dokončuje se nahrávka nových věcí ve studiu Paradox. Tentokrát jsou i dvě skladby v anglické verzi a na jedné z nich se objevuje i bývalý zpěvák Ríša Antonín. Po dokončení nahrávky odchází od kapely zpěvák Bořa.

 

rok 2012

Kapela se příležitostně objevuje na několika akcích a v pruběhu roku se věnuje práci ve studiu na novém materiálu v novém nahrávacím studiu Paradox, které právi dobudovává Radek spolu s partnery. 

 

rok 2011

Po odchodu Milana Veleckého končí Second End na nějakou dobu s živým
vystupováním a vrhá své síly na obsazení postu bubeníka. Na začátku léta se
objevuje na postu bicmena společný známý kapely Bohuslav Šejn. Skupina mění tedy
své působiště a stěhuje se do nové zkušebny v Brně. Zde se podaří nacvičit
repertoár na živé akce a pouští se také do tvorby nového repertoáru. Bohužel
uprostřed práce nový bubeník ukončuje spolupráci. Kapela přemýšlí, jak dál a
začíná koketovat s možností"neživých bicích". V závěru roku se nejenom vrací do
nové zkušebny v Hodoníně, ale dokonce stihne odehrát i jeden koncert, kde
zaskakuje Milan Velecký.

 

rok 2010

Tento rok si dopřává zvolnění v koncertní činnosti a začíná připravovat nový koncertní materiál. Na jaře bubeník Milan Velecký odjíždí turné s brněnskou legendou Titanic (ve které působil již dříve) spolu z nám dobře známým Arakainem. Během roku odehraje Second End několik větších festivalů a také několik dalších akcí. Bohužel na konci roku se Milan Velecký rozhoduje pro plnou spolupráci s kapelou Titanic a Second End navždy opouští. Skupina začíná shánět adekvátní náhradu.

 
rok 2009

V tomto jubilejním roce se kapela připravuje na několik důležitých okamžiků. V první polovině roku se jako již tradičně věnuje přípravě nového materiálu. Na konci prázdnin natáčí skladby pro singl, na kterém by měli vyjít dvě skladby a jako novinka poprvé včetně nového videoklipu. Díky fanouškům se skupině totiž daří umístnit na druhém místě hitparády Alternativy TV za loňský rok a jako cenu získává možnost natočení klipu u této společnosti. Klip se natáčí pod vedením Mirka Poláka z Alternativy TV na konci roku ve vinařickém skanzenu dolu Mayrau u Kladna. Na podzimním Tour se objevuje na šesti společných koncertech spolu se skvělou grupou The Pant s Břidličné. Vyvrcholením celé sezóny a hlavně u příležitosti desátého výroční vzniku kapely pořádá v brněnském Favále koncert za účasti nynějších i bývalých členů kapely.

 
rok 2008

Začátek roku skupina na čas vynechává živá vystoupení a ve Studiu Franz Kavkaz v Domažlicích pod vedením Michala Janečka začíná natáčet v pořadí své již třetí CD (nepočítaje dvě dema). Materiál je natočen v průběhu ledna. Mixáž a závěrečné úpravy se provádí opět ve studiu Franz Kavkaz. Deska se dokončuje finálním masterem ve studiu Paradox. Vše je tedy připravené na zahájení sezóny na propagaci nové desky, která vychází pod názvem Tváře. Křest proběhne v brněnské klubu za účasti hostů Svatý pluk a Eagleheart. Začínají také přípravy na natáčení druhého v pořadí klipu a vše se plánuje zúročit na podzimním tour se skupinami Proximity a Helpness. V letní sezóně se chystá samozřejmě i na velké festivaly (Basinfirefest ve Spáleném Poříčí a Trnkobraní ve Vizovicích).

 
rok 2007

Kapela natáčí svůj první oficiální videoklip. Jako reřisér, kameraman a téměř i osvětlovač se ujímá práce známý zpěvák skupiny Arakain Honza Toužimský. Kapela natáčí svůj první oficiální videoklip na skladbu Vše co mám ze stejnojmenného proma. Jako reřisér, kameraman a téměř i osvětlovač se ujímá práce známý zpěvák skupiny Arakain Honza Toužimský. Díky vítězství měsíčního kola s tímto klipem v televizi Óčko v rubrice Výtah se Second End objevuje poprvé také na televizní obrazovce. V Gambrinus MP3 parádě se daří postoupit až do finále. Kromě několika rozhovorů v rádiích se na podzim objevuje také kapela v živém vystoupení na české televizi v pořadu Dobré ráno s ČT. Skupina koncertuje po celé republice, včetně velkých festivalů. Na podzim vyraží na tour se skupinami Kern, Vidock a několika dalšími. Na tvorbě se podílí všichni členové a připravuje se nový materiál pro další CD, jehož natáčení je plánované na konec roku.

 
rok 2006

Po krátkém odpočinku kapela natáčí v červenci nový promo singl. Daří se vystupovat na renomovaných letních festivalech. Zvýšené úsilí kapely se vedle postupného prosazování v médiích projevuje hlavně předskakováním na jarním turné skupiny Arakain k jejich nové desce Labyrint. V průběhu turné opouští Second End Richard. Situaci se podaří vyřešit až nestandardně rychle a ještě v rámci šňůry se postu zpěváka ujímá Bořa.

 
rok 2005

Odchází Jožka (kytara) a v říjnu jeho místo doplňuje Roman Švantner (dříve Metallica cover band). S partou se spojuje manažer Zdeněk Bařina a začíná kapele udávat nový směr a vyplňuje tolik potřebnou mezeru propagace a managementu. červenec 2005 - vychází nová kompilace s názvem Dobrá rána

 
rok 2004

Na přelomu jara a léta 2004 se skupina zavírá do studia Paradox a s nového materiálu natáčí novou desku.
 

rok 2003

Odchází Fred a přichází nový bubeník Milan Velecký, který v té době působil, v českých luzíh a hájích, velmi známé skupině TITANIC.
 
rok 2002

Po koncertech v klubech, na festivalech a soutěžích (Gambrinus rock 2001 - 2. místo v jednom ze základních kol 48 nejlepších kapel) natačejí ve studiu Paradox snímek "Demo 2002" obsahující 4 nové skladby.

rok 2001

Odchází Mrak a skupinu doplňuje tvůrčí dvojice Richard Antonín (zpěv) a Petr Ducháček (kytara), skupina BRESTON.

rok 2000

V tomto složení skupina vydává svůj první počin se stejnojmenným názvem Second End. Demosnímek s 11 skladbami podporují na řadě festivalů, v klubech a jiných hudebních akcích.

rok 1999

Hodonín - vznik skupiny SECOND END 2 spoluhráči ze skupiny Bobr band, Radek Miklica (basa) a Jožka Cetkovský (kytara), zakládají nové seskupení. Oba v té době mají za sebou bohaté zkušenosti z jiných projektů (The Pleš, Fuckt Jo, Chaos, VSKF, Paradox, Breston aj.). Přichází František Dvořan (bicí) ze skupiny Shaark a zpěvák Robin Mráka.