Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Šamanovo Zboží progressive-psychedelic / Ostrava

„15. 8. Rockhill - Ostrava“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

 • Marie- Kolotoč (2017) 301 ×
 • Cizinec- Kolotoč (2017) 345 ×
 • Kolotoč- Kolotoč (2017) 193 ×
 • Na dvorku- Příběh Kuřete (2015) 319 ×
 • Velkoměstská- Příběh Kuřete (2015) 504 ×
 • Dnešní noc- Příběh Kuřete (2015) 119 ×
 • Dům v polích- Šamanovo zboží EP (2013) 66 ×
 • Druky lásky- Šamanovo zboží EP (2013) 60 ×

Novinky

Půlvánoční záchvat novinek

Ledy se hnuly a náš koráb už nějakou tu dobu zase pluje. Ve fotogalerii naleznete pár nových fotek (děkujeme Zuzce Taláčkové a Nelce Bártové) a aktualizovali jsme i odkaz na naše texty, ve kterých dosud přežívaly všechny naše nespavosti. A co čeká šamanskou výpravu v roce 2018?

V prvé řadě bychom vás chtěli pozvat na festival Pendl v Ostravě (23. února), kde odehrajeme první koncert v novém roce. Chystá se i nějaké to vyjetí za hranicemi rodného města, rodného kraje a konečně i zase ke slovenským bratřím. A v červnu také začneme nahrávat nové CD, což bude únavné, bolestivé a očišťující - a všichni se na to už dlouho těšíme!

A na závěr roku nám odpusťte malé klišé:
Příjemné prožití vánočních svátků, vela zboží pod stromčekom a hezký nový rok strávený zejména s naší kapelou přeje Šamanovo Zboží. :)

JN


NWO

Od posledního přípěvku nás dělí devět měsíců a příjem nového zboží se kvapem blíží. Na co se můžete těšit?

 • čtyři členi šamanského gangu, Jakub, Kamil, Martin a Dominik;
 • nové přístupy k novým zvukům na nové nástroje;
 • logo vhodné k tetování;
 • fotky Šamanů v podbeskydské přírodě;
 • spousta muziky k tanci sv. Víta i poslechu;
 • 1x koncert v největším, 1x koncert v nejmoravštějším a 1x koncert v nejdomovštějším městě ČR ještě do konce června (konkrétní termíny brzy zveřejníme).

Mezitím jako symbolické rozloučení s naší dosavadní tvorbou přijměte smířlivou oběť v podobě EP "Kolotoč", na kterém jsou zachyceny vybrané písně hrané v průběhu uplynulých dvou let na koncertech. A není třeba truchlit, neb nový světový řád se už blíží!

JN


Iventura Zboží

Od vyhození Dana z kapely jsme se snažili chytit druhý dech a pořádně to rozjet původním složení tří šamánků. Přes všechny snahy nám rychlým tempem začaly docházet síly a vůle se někam pořádně posunout se vypařila v zelený dým. Samozřejmě skutečná příčina a konečný důsledek na sebe nenechali dlouho čekat. Pája odchází z kapely.

Nebudu to moc rozmazávat - Pájův osobní život nabírá obrátek a pro hudbu už v něm není místo. My s Kubou to lítostivě respektujeme a posledních pár koncertů jsme si užili jako by byly skutečně poslední. A byly?

Z původní sestavy na obrázku už zbyli jen ti dva vlasatí ve předu a pořád se jim chce dělat hudbu divnou jinou a hlavně zábavnou. Pája toho vždy byl fundamentální součástí a jeho osobitý rytmus/bordel nejspíš nenahradí už nikdo. Dáme se proto novou cestou.

Tahle cesta bude trvat minimálně celé prázdniny. Kdoví jak potom budeme vypadat a koho s sebou přibereme. Určite nás bude víc, určitě to bude jiné, nejspíše si oholíme hlavy a pravděpodobně začeneme přehrávat Daniela Landu. Konečně.

Šamanovo Zboží se tedy vydává na novou cestu. Děkujeme za všechnu podporu na koncertech, v hospodách i na záchodech, vážně! Rádi bychom vás krmili naším zbožím stabilněji. Mějte s námi trpělivost a dočkáte se úplně nových ingrediencí, nových vlivů, kompletně nové hudby a naprosto starého Landy.

Morituri te salutant!

Kamil