Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

RBS rockabilly-blues / Olomouc

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

  • Be Bop A Lula 305 ×
  • Ready Teddy 193 ×
  • Johnny B. Goode 182 ×

Členové

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Zobrazit kontakty

Dodatečné info

Pavel Grasse – kytara, zpěv

Petr Šincl - klávesy, zpěv

Vladimír Koudelka – baskytara, zpěv

Ctirad Nemrava - bicí

Bio a historie

Jsme olomoucká kapela hrající rockabilly, rock´n´roll, rock, blues a moderní country.

Vznik: V lednu 2012, po odchodu frontmanna kapely Johny Go Band, zpěváka a kytaristy  Cyrdy, se rozhodli zbývající členové Pavel, Vláďa a Ctirad pokračovat v rockabilly, rock and rollu a blues. Zakládají kapelu Rockabilly Season. O pár měsíců později, spíše z marketingových důvodů, se název zkracuje na RBS. Pod touto značkou je odehráno pár koncertů v klubech i na festivalech. V říjnu 2013 usedá za klávesy Jenda Juráň a odehraje s kapelou 2 sezóny. V únoru 2015 ho střídá Petr Šincl, a ten s kapelou hraje dodnes. Všichni členové kapely již účinkovali nebo účinkují i v jiných hudebních formacích orientovaných od bluegrassu přes moderní country a rock až po „big beat“.

Snažíme se o návrat ke kořenům původní americké hudby s autentickým, rockovějším soundem.

Hrajeme skladby předních interpretů rockabilly, country a rock’n’rolu 50-tých a 60-tých let, jako je Carl Perkins, Elvis Presley, Johnny Cash, Jerry Lee Lewis, Eddie Cochrane, Gene Vincent, Chuck Berry, Little Richard a mnoho dalších, ale také i rock 60-tých a přelomu 70-tých let, jako skladby Jimmiho Hendrixe, Wishbone Ash nebo ZZ-Top.

Hrajeme muziku blízkou naší generaci, k tanci i poslechu, abychom se sami pobavili a pobavili naše přátele, fanoušky a všechny, kteří fandí těmto hudebním žánrům.

Fanoušci: 2

Spřízněné kapely: 0

Žádné spřízněné kapely

Podobné kapely

Statistika profilu

Návštěv dnes
1
Návštěv celkem
1 488
Poslechnuto skladeb
741
Profil registrován
28.1.2013