Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Ra reggae-dub / Praha

„Chystáme album! > > > startovac.cz/projekty/ra“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Členové

Nástrojové obsazení: Zpěv, Rap, Piano, klavír, Varhany
Nástrojové obsazení: Kytara

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

Ra je kapela s téměř desetiletou historií. Aktuálně má osm členů. Hrají hlavně roots reggae a dub, ale občas to okoření taky špetkou ragga, nebo afrobeatu. Teď se soustředí hlavně na dokončení svého prvního alba "Judge Not".


Ra is a music band with almost ten years of experience. It consists of eight members. They focus primarily on roots reggae and dub seasoned with just a pinch of ragga or afrobeat. Currently, they are finishing their first album "Judge Not".

Bio a historie

Historie Ra se začala psát v jedné malé hospůdce u Karlova náměstí, kde se potkal Filip Vařecha s Vláďou Bláhou a tam, pod vlivem alkoholu, si řekli: “Hele, nezaložíme nějakou reggae kapelu?” A tak se stalo... asi o rok později.

Na začátku naše hudba neměla s reggae příliš společného, byl to v podstatě jen punk na druhou. Lidé se střídali jak na běžícím pásu, kvalita se nezvyšovala, ale i tak to byl bezva pocit. Bavilo nás to. Po nějaké době přišly i první koncerty, nejdřív komorně kdekoliv to šlo, posléze pak i ve větších klubech. Zásadní zlom pro celou kapelu nastal v okamžiku, kdy si Karol poprvé vzala do ruky mikrofon a začala zpívat. Všichni jsme byli totálně v šoku. WTF? Tohle je její hlas když zpívá? Znělo to jak z jinýho světa. Od té doby kapela (tenkrát ještě pod názvem Racoon's) nabrala nový směr a její charakter se hodně proměnil. Od punku jsme se posunuli směrem k opravdu ryzí hudbě, která má srdce.