Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Rag Doll rock-alternative / Praha

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Členové

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Zobrazit kontakty

Dodatečné info

V Rag Doll hrají:

Martin Wilczek (kytara, zpěv)
Jirka Kroutil (basa)
Diego Velasco (bicí)"Co říct o kapele? Rag Doll se musí slyšet, musí se vidět."

Martin

Bio a historie

 

Biografie kapely

Rag Doll vznikla na podzim roku 1997 a založili jí Martin Wilczek (zpěv, kytara) a Jakub Hanus (sólová kytara). Do kompletní sestavy jí doplnili Karel Kaspar (bicí) a Michal Dub (basa). Počátky kapely byly silně ovlivněny seattleskou grunge rockovou scénou počátku devadesátých let (Nirvana, Pearl jam, Alice in Chains). Začátky byly spojené s melancholickou, později živelnou, rifovou, punk-rockovou hudbou. Přechod ke grunge a živelnému punk-rocku souvisel s první velkou změnou v kapele, kterou se stal odchod Jakuba Hanuse. Krátce poté (rok 1999) Rag Doll nahráli první pětipísňové demo nazvané „There's something between us that saves me."

Následovalo osm let hraní i nehraní a vývoje po stránce hudební i lidské. To nakonec vyústilo v rozpuštění a následné obnovení kapely v létě 2008, kdy z ní odešel dlouholetý basák Michal Dub. Novým členem kapely se po krátkém období hledání stal Jirka Kroutil. Na konci roku 2008 nahrála kapelal deset převážně nových skladeb, které dostaly pracovní název Even Eleven. Nahrávání ovšem přineslo další změnu, když na začátku roku 2009 z kapely odešel, po deseti letech spolupráce i bubeník Karel Kaspar.

Mnoho věcí bylo uzavřeno a mnoho jich čeká na svůj počátek. Tou dobrou zprávou je, že od března 2009 s námi hraje bubeník Diego Velasco (Peru) a že mnoho dobrých věcí se dává do pohybu.