Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Radim Zenkl acoustic-world music / California, USA

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

  • On the Tracks of Ancient Times 917 ×
  • Faraway Over The Mountains 785 ×
  • Twin Peaks 850 ×

Členové

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

Radim Zenkl je hráčem na mandolínu a další nástroje z mandolínové rodiny. Svými netradičními přístupy výrazně posunul hranice využití tohoto nástroje v moderní hudbě.

Bio a historie

Radim Zenkl není celosvětově uznávaným hráčem na mandolínu jen pro svou technicky perfektní hru, ale též pro svůj novátorský přístup k tomuto nástroji. V jeho originální hudbě, v mnohém vycházející ze středoevropských kulturních kořenů, můžeme slyšet nejen prvky new acoustic music ale i odkazy na vážnou hudbu, string jazz, flamengo, bluegrass, world music a další styly. Kromě mandolíny hraje na elektrickou mandolu, bezpražcovou mandolínu, buzuki, mando-ukulele a další strunné i dechové nástroje. Od roku 1989 žije v USA, kde již krátce po svém příjezdu spolupracuje se světovým mandolinistou Davidem Grismanem, na jehož prestižním labelu Acoustic Disc následně vydává invenční desku Galactic Mandolin. Následují tři další sólová alba, Radim nahrává a spolupracuje s hvězdami akustické scény. Často zaskakuje v mandolínovém kvartetu Modern Mandolin Quartet, světové formaci hrající vážnou muziku. V současné době vedle sólového koncertování vystupuje s kvartetem Festival Of Four, které se hudebně nachází na pomezí flamenga, vážné hudby a world music. Při svých občasných návštěvách v Čechách hostuje a nahrává s Hradišťanem, Vlastou Redlem a skupinou Buty. Svými netradičními přístupy výrazně posunul hranice využití mandolíny v moderní hudbě. Slovy Davida Grismana; “Radim v mnoha směrech znovuobjevil mandolínu”.

Fanoušci: 40

Spřízněné kapely: 1

Podobné kapely

Statistika profilu

Návštěv dnes
2
Návštěv celkem
11 236
Poslechnuto skladeb
2 572
Profil registrován
14.4.2006