Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Po Pracovní Době big-beat-alternative / Znojmo

„10.8.-PPD+Tom Jegr v pivnici Statek ve Znojmě“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Novinky

Přátelé, kamarádi... aj vy ostatní...

Byť jsem Vám zde již sděloval mnohokráte, že jsem líný psát jakékoli příspěvky… a pokaždé Vás následně licoměrně ubezpečoval sebezpytujícím zamýšlením se sám nad sebou a dušoval se zde veřejně, jakže se polepším… domnívám se, že osobám byť i jen průměrné (popř. i nižší) inteligence bylo naprosto zřejmé, že se z mé strany jednalo pouze o výmluvu, která měla za úkol otupit ostny kritiky vůči mé osobě ze strany mých spoluhráčů a jim podobných výčítkářů. Koneckonců, co byste také chtěli po někom, kdo přestal kouřit jenom proto, že byl líný už i šlukovat… a i ten alkohol do sebe dostávám za pomoci infuze – alkohol kape úplně sám od sebe samospádem a jediné co musím ovládat, jsou mé svěrače… a i s těmi někdy neztrácím čas…

Nicméně… občasné výčitky svědomí a kamarádů…, poslední zbytky mého smyslu pro zodpovědnost… a „veselá“ cigareta mě přinutili k tomu, bych Vám sem zde něco málo napsal o hudebních událostech, jichž jsme se měli tu čest v poslední době zúčastnit… Je diskutabilní, zdali organizátoři těchto událostí v souvislosti s naší účasti také používají slovní spojení „měli jsme tu čest“… No nic, vzhůru k rekapitulaci posledních dní loňského roku:

 1. 18. listopad – Vernisáž fotografií našeho kamaráda Přémy Dufka v klubu „Satchmo Bar“ v Jindřichově Hradci – Štamgasti, kteří si sem zašli jako obvykle v tento čas navzájem popovídat ke svému obligátnímu sobotnímu pivu, měli smůlu, neboť naše revuální kvarteto o co hůře hraje - o to hlasitěji..., takže místním píčům piva, vína a destilátů nezbylo ze zoufalství nic jiného, než se těmito výše uvedenými komoditami opít, což ve svém důsledku vedlo k tomu, že na nás dokonce posléze i tancovali… Není názornějšího odstrašujícího příkladu o škodlivosti alkoholu na lidskou psychiku než je tento!!!

 2. 2. prosince – „Mikuláš před Mikulášem“. Neskutečná akce konaná v restauraci „4ka“ v Uničově - Díky pozvání od Stena Vlče jsme měli možnost zúčastnit se této kulturní pozoruhodnosti, jejíž atmosféra, vzezření návštěvníků a též i umělecký projev účastnivších se kapel bylo pro nás takovým "Déja vu" našich hudebně-historických prvopočátků… Opravdová, v dnešní za penězy a jinými píčovanami se honící době, mimořádnost plná pohody, mániček a vynikající atmosféry… Velikánský dík všem těm, jenž se na tomto organizačně spolupodíleli… A také velikánský dík za to, že jsme zde měli od pořadatelů zajištěno přespání, takže po dlouhé době jsme měli všichni členové kapely stejně vysokou hladinu alkoholu v krvi a nemuseli jsme si navzájem závidět jednotlivá promile.

  Nelze zde nevzpomenout aspoň dvou kuriózních zážitků, jichž jsme byli účastni... a to, když se nás dámy v kuchyni (kam jsme si stěhovali nástroje) ptaly: „Vy jste ta taneční kapela ze Znojma?“ To jsme se opravdu ulekli toho, že naše pověst Michalů Davidů jihomoravského undergroundu nás předešla už i sem, do kraje Olomouckého, ale posléze, při pohledu na plný taneční parket jsme Stenovi tuto naši prezentaci odpustili… No a na druhý den, vracejíce se z vyprošťovací fast-foodové vietnamské polévky a zkracujíce si cestu přes místní park, jsme nevěřícně hleděli na široko-daleko opuštěnou lavičku, na které bylo vzorně do komínku vyskládané kompletní dámské oblečení, včetně i toho spodního... podprsenka zavěšená na jednom konci opěradla, na druhém zavěšen kabát a jediné co chybělo, byly boty… Inu, nebyli jsme evidentně sami, kdo byl včerejší hudební produkcí rozradostněn.

 3. 22. prosince – „Vánoční besídka“ v naší domovské hospůdce (tou je ostatně každá osvěžovna, ve které se zrovna vyskytujeme) „Statek“ ve Znojmě – nejenom kdysi v Betlémě o Vánocích odehrál se zázrak, ale též i zde se udála věc nevídaná! Všechny stoly byly dopředu zarezervovány, takže náhodně kolemjdoucí spoluobčan, jsa omámen naší hudbou (další nevídanost) a projevívše zájem zúčastnit se… mohl zase náhodně pokračovat v chůzi, neboť bylo plně obsazeno… A když píši, že bylo plně obsazeno – počítám v to i záchodové mísy! Dostavila se spousta našich kamarádů, známých a jim obdobných individuí, za jejichž vydatné pomoci se nám podařilo ve velmi krátké době intoxikovat sebe sama alkoholem a jinými pochutinami – Děkujeme!

  A aby toho našeho štěstí nebylo v tento bohabojný den málo – dostavil se též i náš fanoušek ze všech našich věrných fanoušků ten úplně nejvěrnější (kterého jsem Vám měl tu čest představit ve svém předchozím příspěvku). Ano, tušíte správně, byl to on, našich srdcí a místních ovcí šampión: „Ovco-šuk“… a opět nám, za neustálého poplácávání po ramenou a jiných tělesných orgánech, neopomněl sdělit, jakáže jsme perfektní kapela a jak nás má rád…, čímž nás všechny ovšem vyděsil natolik, že jsme od té chvíle přestali v hovorech používat písmenko „Bé“ – to abychom nezavdali nejmenší důvod k jeho sexuálním aktivitám…

  Tož a to je vše - mějte krásný rok plný štěstí a pohody... a kdyby náhodou jste měli někdy pocit, že už se ze samého štěstí poserete... přijďte si nás poslechnout. Mohu Vám za celý náš umělecko-revuální ansámbl slíbit, že budete mít úplně jiné problémy :)

  Váš Jonatán:)


Zobrazit všechny novinky »

Nejbližší koncert

Zobrazit všechny koncerty »

Poslední přidané obrázky

Zobrazit všechny galerie »

Videa

Zobrazit všechna videa »

Poslední názory

Marie Thurmannová


Bez profilu

Dovolte mi tedy poslední poznámku.Váš synkreticko-humanitní způsob myšlení vám evidentně nedovolí pochopit, co se vám snažím říct a tak budu jen citovat Písmo - 1.list do Korintu 6,2-3 „Což nevíte, že Boží lid bude soudit svět? Což nevíte,že budete soudit anděly?“ a list Římanům 8,1 “Není už žádného odsouzení pro ty, kdo jsou v Kristu Ježíši“.Takže, pane Jonatáne, já už jsem ze soudu venku díky víře v Krista, mně už nikdo soudit nebude, a a já-samozřejmě spolu s Pánem- budu soudit vás, který jste bez Krista.Vím, že tohle se humanitně vzdělanému evropanu nelíbí, ale tohle je „podstata“ Jeho myšlenek :-) Boží lid bude soudit svět, tak to je.Vše dobré přeje Marie a nashle na Božím soudu :-)

jonatan66

Milá paní Thurmsnnová…
Je mi líto, ale křesťanství je souborem myšlenek, to je jeho podstata. Abyste poznala Boha, musíte pochopit podstatu jeho myšlenek - jinak nemůžete živého Boha nikdy pochopit. Dogmatickým papouškováním pasáží z bible se Bohu jenom vzdalujete a naopak, ve své pýše, urážejíce všechny ostatní jste blíže spíše Satanu, než komukoli jinému... Jak to s kýmkoli v mé společnosti vypadá není Vaším problémem, nepovyšujte se nad Boha, neboť on jediný ví a on nás bude jednou soudit - ne Vy !!!
Tímto považuji, milá paní Thurmannová, naší diskuzi zde za ukončenou a i já Vám přeji vše jen dobré. přáním krásného dne :). Jiří "Jonatán" Jonáš.

Zobrazit všechny názory »