Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Po Pracovní Době big-beat-alternative / Znojmo

„22.12.-Vánoční unplugged na "Statku" / Znojmo“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Novinky

Přátelé...

Upraveno:

Pokud se nyní těšíte na report z oslavy 30. výročí založení našeho hudebního ansámblu „PoPracovníDobě“ - tak to máte smůlu... i když to, o čem budu psát, přece jenom s oním naším slavnostním koncertem souvisí… (a koneckonců v sekci "Videa" máte záznam této události)
Já, jakožto samozvaný-bubeník, sedíce vzadu za ostatními svými muzikantskými kolegy, kteří se v potu svých tváří snaží vyluzovat vzájemně ladící a synchronizované zvuky a občas tyto podporujíc svými sporými údery do bubnů… mám dostatek času zaobírat se pozorováním našich fanoušků. Nestává se nám často, aby při našem vystoupení lidé tancovali, či vykonávali jakékoliv pohybové aktivity, ba právě naopak, za úspěch je námi považováno již to, že lidé při našich hudebních produkcích neopouštějí v panice svá místa a nehledají záchranu v přilehlém i vzdálenějším okolí. Musím se zde hrdě pochlubit, že na tomto poli jsme již vykonali pořádný kus práce a v poslední době se nám podařilo dosáhnout významných úspěchů a hraní před lidmi je i pro nás mnohem více motivující, než když jsme si ještě v dobách nedávno minulých hráli sami pro sebe. Pravda, tento úspěch nás sice stojí nemalé finanční úsilí, ale který majitel hudebního klubu Vám dnes zamkne vchodové dveře zadarmo, že?
Ale tentokrát bylo vše podivuhodně jinak… Před námi se vlnilo poměrně dost fanoušku u kterých sice nebylo úplně zřejmé, jestli jejich tělesné pohyby byly vyvolány naší hudbou a nebo se jedná o jejich marnou snahu udržet tělesnou rovnováhu po nadměrném požití alkoholických nápojů a jiných oblažovačů…, ale moji pozornost upoutala postava, jenž se od všech ostatních na první pohled odlišovala! Mladý muž, tancující v extázi jako kdyby byl na koncertě úplně jiné kapely, s orgasmickým výrazem ve tváři (ostatní jeho tělesné orgány byly mému zraku skryty), freneticky tleskajíce po každé naší skladbě… byl pro mě, za celých těch 30 roků našeho hudebního se snažení, věcí naprosto nevídanou… a tak není divu, že vzbudiv moji pozornost, rozhodl jsem se jej poznat blíže. On však, jako kdyby snad četl mé myšlenky, se ke mně ihned po naší poslední skladbě vrhnul a za neustálého poplácávání a objímání se mně jal vykládat, jakáže jsme perfektní, boží a já nevím ještě jak dokonalá kapela atd., atd. Nu..., nebudu zastírat, že i při mé příslovečné skromnosti, jsem se tetelil blahem a hrdostí nad tím, že se po těch mnoha letech konečně našel znalec, který dokáže rozpoznat a ocenit kvalitu!
Ale jak říkají moudrá lidová pořekadla "Žádné štěstí neroste do nebe..." a nebo také "Všeho dočasu...", tak i to mé nadšení vydrželo přesně jen do té chvíle, než se ke mně přitočil jeden z mých známých a optal se mě, odkud že onoho nadšeného fanouška znám… a jak dlouho… a co o něm vím? Na moji odpověď, že teprve od nyní, ale to že není zase až tak důležité, protože ten člověk je opravdický, ale opravdu opravdický hudební fajnšmekr s obrovským kulturním rozhledem o čemž svědčí i ten fakt, že se mu líbíme zrovna my atd., atd. …, tak tento můj kamarád mně suše oznámil, že se jedná o regionálně mediální hvězdu, místními domorodci familiárně nazývanou „Vánoční ovco-šuk“ ???
Dlouho a nechápavě jsem na něj zíral… a až po nějaké době se mně začaly na mysl vkrádat vzpomínky na palcové novinové titulky z prosince léta páně 2013, které svým čtenářům oznamovaly, že „Mladík se pokusil v centru Znojma znásilnit ovci“, přičemž se detailně rozepisovaly o tom, že jakýsi mladík, který byl posléze zadržen policií, se pokusil o pohlavní styk s ovečkou, jenž byla spolu s dalšími zvířátky ve Vánoční ohradě a měla být vánočním potěšením pro nejmenší a nejenom pro něj…
A až po hodně dlouhé době mně začalo hlavou vířit neodbytné PROČ, PROČ, PROČ? Vždyť, za celé ty roky našeho muzikantského působení jsme udělali výrazný krok kupředu, co se kvality týče… a též i hlasový projev našeho zpěváka zaznamenal výrazného pokroku, takže si ho již nelze splést se zvukem jakéhokoli přežvýkavce… a navíc „Co teď?“ Máme se snad v budoucnu, pokud bude tento člověk přítomen našim uměleckým výkonům, vyvarovat při naší proslulé pódiové šou předklonů a jiných vyzývavých tanečních kreací?
Ale... na druhou stranu… počet našich příznivců není zase až tak veliký, abychom si mohli dovolit odmítat fanoušky jenom na základě nějakých primitivně zažitých předsudků, co se pohlavních úkonů týče… Naopak, domnívám se, že je nutné aktivně bortit zažité a odsuzující stereotypy... A když o tom tak v klidu a s rozvahou přemýšlím… myslím, že bychom měli do svého repertoáru zařadit skladbu od Jiřího Šlitra s textem: „Máme rádi zvířata, zvířata, zvířata, protože jsou chlupatá a mají hebkou srst…“
Tož asi tak… Mějte nás, ovce a ostatní rádi i dalších 30 roků
Váš Jonatán:)


Zobrazit všechny novinky »

Nejbližší koncert

Zobrazit všechny koncerty »

Poslední přidané obrázky

Zobrazit všechny galerie »

Videa

Zobrazit všechna videa »

Poslední názory

Po Pracovní Době

Ahoj. Kdysi naši předkové vítali své hosty tím nejvzácnějším co měli-tedy chlebem a solí-a organizátoři tohoto festivalu v této bohulibé tradici pokračují a také se rozhodli vítat příchozí tím nejvzácnějším... Budeme hrát všem na uvítanou jako první :)

Josef


Bez profilu

Nazdar. Kdy budete hrát teď 1.9. v Meziříčku?

Po Pracovní Době

Ahoj Yardo. Ne letošním "StatekFestu" hrát nebudeme... Nejbližší (časově) koncert kde budeme ku slyšení bude v tuto sobotu (16.7.) ve znojemské pivnici "Na Statku" kde si zahrajeme společně se skupinou "Hickory Jack". Ti začnou hrát od 20:00, na nás přijde řada kolem cca 21:30... Měj se :)

Zobrazit všechny názory »