Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Po Pracovní Době big-beat-alternative / Znojmo

„18.5.-“Čočka+PPD na Věčnosti”“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Novinky

Přátelé, kamarádi... aj vy ostatní...

Byť jsem Vám zde již sděloval mnohokráte, že jsem líný psát jakékoli příspěvky… a pokaždé Vás následně licoměrně ubezpečoval sebezpytujícím zamýšlením se sám nad sebou a dušoval se zde veřejně, jakže se polepším… domnívám se, že osobám byť i jen průměrné (popř. i nižší) inteligence bylo naprosto zřejmé, že se z mé strany jednalo pouze o výmluvu, která měla za úkol otupit ostny kritiky vůči mé osobě ze strany mých spoluhráčů a jim podobných výčítkářů. Koneckonců, co byste také chtěli po někom, kdo přestal kouřit jenom proto, že byl líný už i šlukovat… a i ten alkohol do sebe dostávám za pomoci infuze – alkohol kape úplně sám od sebe samospádem a jediné co musím ovládat, jsou mé svěrače… a i s těmi někdy neztrácím čas…

Nicméně… občasné výčitky svědomí a kamarádů…, poslední zbytky mého smyslu pro zodpovědnost… a „veselá“ cigareta mě přinutili k tomu, bych Vám sem zde něco málo napsal o hudebních událostech, jichž jsme se měli tu čest v poslední době zúčastnit… Je diskutabilní, zdali organizátoři těchto událostí v souvislosti s naší účasti také používají slovní spojení „měli jsme tu čest“… No nic, vzhůru k rekapitulaci posledních dní loňského roku:

 1. 18. listopad – Vernisáž fotografií našeho kamaráda Přémy Dufka v klubu „Satchmo Bar“ v Jindřichově Hradci – Štamgasti, kteří si sem zašli jako obvykle v tento čas navzájem popovídat ke svému obligátnímu sobotnímu pivu, měli smůlu, neboť naše revuální kvarteto o co hůře hraje - o to hlasitěji..., takže místním píčům piva, vína a destilátů nezbylo ze zoufalství nic jiného, než se těmito výše uvedenými komoditami opít, což ve svém důsledku vedlo k tomu, že na nás dokonce posléze i tancovali… Není názornějšího odstrašujícího příkladu o škodlivosti alkoholu na lidskou psychiku než je tento!!!

 2. 2. prosince – „Mikuláš před Mikulášem“. Neskutečná akce konaná v restauraci „4ka“ v Uničově - Díky pozvání od Stena Vlče jsme měli možnost zúčastnit se této kulturní pozoruhodnosti, jejíž atmosféra, vzezření návštěvníků a též i umělecký projev účastnivších se kapel bylo pro nás takovým "Déja vu" našich hudebně-historických prvopočátků… Opravdová, v dnešní za penězy a jinými píčovanami se honící době, mimořádnost plná pohody, mániček a vynikající atmosféry… Velikánský dík všem těm, jenž se na tomto organizačně spolupodíleli… A také velikánský dík za to, že jsme zde měli od pořadatelů zajištěno přespání, takže po dlouhé době jsme měli všichni členové kapely stejně vysokou hladinu alkoholu v krvi a nemuseli jsme si navzájem závidět jednotlivá promile.

  Nelze zde nevzpomenout aspoň dvou kuriózních zážitků, jichž jsme byli účastni... a to, když se nás dámy v kuchyni (kam jsme si stěhovali nástroje) ptaly: „Vy jste ta taneční kapela ze Znojma?“ To jsme se opravdu ulekli toho, že naše pověst Michalů Davidů jihomoravského undergroundu nás předešla už i sem, do kraje Olomouckého, ale posléze, při pohledu na plný taneční parket jsme Stenovi tuto naši prezentaci odpustili… No a na druhý den, vracejíce se z vyprošťovací fast-foodové vietnamské polévky a zkracujíce si cestu přes místní park, jsme nevěřícně hleděli na široko-daleko opuštěnou lavičku, na které bylo vzorně do komínku vyskládané kompletní dámské oblečení, včetně i toho spodního... podprsenka zavěšená na jednom konci opěradla, na druhém zavěšen kabát a jediné co chybělo, byly boty… Inu, nebyli jsme evidentně sami, kdo byl včerejší hudební produkcí rozradostněn.

 3. 22. prosince – „Vánoční besídka“ v naší domovské hospůdce (tou je ostatně každá osvěžovna, ve které se zrovna vyskytujeme) „Statek“ ve Znojmě – nejenom kdysi v Betlémě o Vánocích odehrál se zázrak, ale též i zde se udála věc nevídaná! Všechny stoly byly dopředu zarezervovány, takže náhodně kolemjdoucí spoluobčan, jsa omámen naší hudbou (další nevídanost) a projevívše zájem zúčastnit se… mohl zase náhodně pokračovat v chůzi, neboť bylo plně obsazeno… A když píši, že bylo plně obsazeno – počítám v to i záchodové mísy! Dostavila se spousta našich kamarádů, známých a jim obdobných individuí, za jejichž vydatné pomoci se nám podařilo ve velmi krátké době intoxikovat sebe sama alkoholem a jinými pochutinami – Děkujeme!

  A aby toho našeho štěstí nebylo v tento bohabojný den málo – dostavil se též i náš fanoušek ze všech našich věrných fanoušků ten úplně nejvěrnější (kterého jsem Vám měl tu čest představit ve svém předchozím příspěvku). Ano, tušíte správně, byl to on, našich srdcí a místních ovcí šampión: „Ovco-šuk“… a opět nám, za neustálého poplácávání po ramenou a jiných tělesných orgánech, neopomněl sdělit, jakáže jsme perfektní kapela a jak nás má rád…, čímž nás všechny ovšem vyděsil natolik, že jsme od té chvíle přestali v hovorech používat písmenko „Bé“ – to abychom nezavdali nejmenší důvod k jeho sexuálním aktivitám…

  Tož a to je vše - mějte krásný rok plný štěstí a pohody... a kdyby náhodou jste měli někdy pocit, že už se ze samého štěstí poserete... přijďte si nás poslechnout. Mohu Vám za celý náš umělecko-revuální ansámbl slíbit, že budete mít úplně jiné problémy :)

  Váš Jonatán:)


Zobrazit všechny novinky »

Nejbližší koncert

Zobrazit všechny koncerty »

Poslední přidané obrázky

Zobrazit všechny galerie »

Videa

Zobrazit všechna videa »

Poslední názory

MT


Bez profilu

Je úsměvné, jak lidé, kteří neuvěřili tomu, co se v Bibli píše, tu samou Bibli používají jako argument pro své úvahy. Jenže my nebudeme souzeni dle našich představ, nýbrž „nastane den, kdy nás Bůh bude soudit dle evangelia /Ř,2,16/. A máte pravdu, jsem špatný člověk, vždyť právě proto jsem uvěřila v „Toho, který očišťuje špatného člověka, který se nevykazuje dobrým životem. Je očištěn jen skrze důvěru v Toho, kdo má právo a moc očistit /Ř 4,5/ Vy mluvíte o tom, kdo je vlastně v temnotě a i na to nám Písmo dává odpověď „Kdo Mu důvěřuje, není souzen, kdo nevěří, je už odsouzen, protože neuvěřil v Božího Syna.“ /J 3,18/ A o těch, kdo v Ježíše neuvěří, se v Písmu píše toto-svažte ho a uvrhněte ven do temnot, tam bude pláč a skřípění zubů/Mt 22,13/ Pokud věříte v Ježíše Krista, radujte se, pokud ale ne, jste v temnotě a vaše používání Bible jako argumentu je spíš k pláči než k smíchu.Já sama vám přeji v životě jen to dobré a nejvíc doufám, že jednou poznáte „jak dobrý je Pán“/1.Petr 2,3/.Marie Thurmannová

jonatan66

1) Milá paní Thurmannová. Velmi mě mrzí, že Vás moje odpověď zklamala..., ale nechápu, co vidíte na tom, že “Bůh stvořil všechny lidské bytosti s nějakým konkrétním záměrem, jako sobě si rovné a všemu lidskému konání zde, na tomto světě, byl jím dán nějaký boží záměr…”, co na tomto vidíte vtipného, notabene rádoby-vtipného? Vaše popírání tohoto božího záměru napovídá, že “venku a ve tmě” jste spíše vy než já!

jonatan66

2) Mé přesvědčení, milá paní Thurmannová, vychází z toho, že Bůh zde na zemi stvořil vše živé i neživé s nějakým božím záměrem…, tedy i mě, člověka, jenž dle Vás neví nic o “živém Bohu, který se zjevil v Jéžiši Kristu…”… a také též stvořil i “pohanskou kapelou PPD” … a samozřejmě stojí i za stvořením bratra pana Ziky a to i přesto, že vy nechápete “proč s námi v tomto případě hraje” (a možná, že to neví ani on sám)… Samozřejmě, že my, lidé hříšní, občas zapochybujeme… a i já jsem marně přemýšlel a pochyboval o tom, jaký záměr měl Bůh s Vámi, arogantně povýšeneckým člověkem uzurpujícím si právo určovat druhým co jediného je správné, co si musí druzí myslet a jak musí žít, ale – a na rozdíl od Vás – bych si nikdy nedovolil zpochybňovat jeho Boží záměr!!!

Zobrazit všechny názory »