Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Pipelines punk-rock / Radotín

„Kapela ukončila svou činnost“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Členové

Nástrojové obsazení: Baskytara, Doprovodný zpěv
Nástrojové obsazení: Kytara, Zpěv
Nástrojové obsazení: Kytara
Nástrojové obsazení: Bicí

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Zobrazit kontakty

Dodatečné info

Kapela PipeLines - to je Martin (kytara, hlavní zpěv), Michal (kytara), Hanz (basa, vokál) a Majkl (bicí) scházející se v jednom radotínském bunkru, který nazývají zkušebnou.
Kořeny této kapely sahají do roku 2009, nicméně od té doby se několikrát transformovalo jak její složení, tak styl produkované hudby.
V současném složení kluci hrají 3 roky a do svých česky zpívaných rockových skladev vnášejí prvky punku, psychedelicu, hardrocku i jiných žánrů.
Kromě toho vlétě pořádají na slapské Obozi vlastní festival, který u místních chalupářů, dovolenkářů, vodáků a jiných rekreantů slaví úspěch.

Historie:
Bylo to tak. Na počátku (NE)BYLO NIC.

V listopadu 2009 (na den svátku studentstva českého) slavil jeden kamarád své 20. narozeniny. I rozhodl se Darthrix, že to chce nějaký originální dárek. Zjistil, že Hanz vlastní basu, takže se našlo ještě pár přátel s ostatními nástroji a během týdne se nazkoušelo pár světoznámých písniček.
Narozeninový koncert byl na světě (nutno podotknout, že Hanzovi byla v rámci koncertu náslilím odebrána basa a stejně tak násilím vražen mikrofon).

Vylétla JISKRA NADĚJE.

Darthrix a Hanz se v prosinci znovu sešli s tím, že by opravdu kapelu mohli založit. Celkové uskupení čítalo tři kusy: Hanz - basa a zpěv, Darthrix - kytara a taky zpěv,  oslavenec - bicí na home-made trenažeru. Postupem času bylo napsáno několik textově abstraktních pocitových melancholických písniček, začalo se přemýšlet nad jménem kapely. V březnu našel oslavenec kamaráda s vlastní sadou bicích - a postupně (rozuměj: docela rychle) jím byl nahrazen - tak k nám přišel Yasu.

Zažehl se malý PLAMÍNEK EXISTENCE.

Ve stejné době jsme už vyměnili zkoušení v obývácích za zkoušení v areálu Zkušebny.cz
(nevím proč, ale sousedi si na zvuk bicích nějak stěžovali - asi jsme je měli častěji ladit). Nápadů bylo stále více, byly stále propracovanější, ale nám stále něco chybělo. Jednoho letního večera se sešel Darthrix s Edudantem ve výtečné Malostranské pivnici u Glaubiců, kde spolu začali prodiskutovávat náš soukromý hudební projekt. Jiří vyprávěl o partě z Řep, kteří by sem tam zahráli nějaké ty songy ve sklepě, na poli, na ulici, v metru, či u někoho doma. Prohlíželi se s Jiřím jak dva jeleni v říji a po čase zjistili, že chodili vlastně do stejného ročníku jednoho pražského ústavu. Slovo dalo slovo, dopilo se pivo a šlo se na věc - Edudant se u nás jal mikrofonu. Současně jsme v něm odhalili jeho výtečné textařské schopnosti a my poskočili kupředu. Aby toho nebylo málo, spatlali jsme dohromady naši skutečnou prvotinu, jež slove Lokální hrdinové, konečně jsme se shodli na jméně - PipeLines a přestěhovali jsme se do vlastní zkušebny.

A plamínek, podpořen novým klackem, se rozhořel v POCHODEŇ PIPE-ROCKU.

Stále nebyl zvuk našich písní dostatečně plný, tudíž jsme sháněli druhou kytaru. Na tuto pozici byla v srpnu za její drsné struny dotažena vycházející hvězda Mišák. Přes jeho původní neschopnost cokoli stvořit jsme si ho postupně vyškolili a jeho občasné flašinetování profláklých hardrockových šlágrů přinášelo své ovoce. Přinášel do tvorby tvrdší riffy a zajímavé temné vyhrávky, které naši hudbu výtečně doplnily.

SILNÝ PLAMEN vše rychle schvátí.

Od listopadu 2010 šlo všechno ráz na ráz. Každý měsíc jsme hráli jeden až dva koncerty, kde jsme se snažili volat své jméno do světa. Kromě několika desítek fanoušků jsme získali i spoustu pozitivních a negativních zkušeností. To se opět odráželo v naší tvorbě. Nejen v kvantitě ale i v kvalitě. Postupovali jsme stále kupředu, hráli jsme na čím dál tím kvalitnějších místech. Jednou však přišel zlom. V červnu 2011 nás kvůli žánrovým neshodám opustil Edudant. Společně s tím bylo potřeba po něm převzít funkci manažera, které se alespoň na nějakou dobu ujal Hanz. Přes prázdniny bylo ale složité cokoliv domluvit, zvlášť, když byla kapela pozičně oslabena. Nastalo období stagnace, kterou neustál ani Mišák, a tak nás po koncertu v září opustil i on. V tu chvíli to opravdu začalo s kapelou vypadat bledě. Bylo potřeba najít nového zpěváka a nového kytaristu, a to co nejrychleji, neboť promarněného času už bylo taky dost.

Zažehli jsme nový plamen, rozžhavíce JEŠTĚ DOUTNAJÍCÍ TROUD.

V polovině listopadu se nám konečně podařilo doplnit stavy. Ve zkušebně jsme u příležitosti 2 let PipeLines uspořádali "narozeninovou" oslavu. Jako obvykle se popíjelo, žvanilo, pokuřovalo, navíc se i grilovalo, takže ani žaludky nezůstaly prázdné. Po promítnutí několika obrázků z nejstarší historie kapely a po zahrání několika písniček jsme oficiálně mezi námi uvítali Jardu obsazujícího kytaru a  Martina na pozici zpěváka-kytaristy. V nové sestavě máme novou chuť dostát svým plánům a dosáhnout vytyčených cílů.

Popelečná PŮDA JE ÚRODNÁ

Zkušenosti a jistoty získané při předchozím fungování nám pomohly znovu se rozjet. Začali jsme opět tvořit nové songy a pomalu jsme směřovali ke koncertování v nové sestavě. Nohy nám nepodrazilo ani přestěhování se do jiné zkušebny, ani náhlé znovusnížení počtu, kdy nás Jarda z osobních důvodů opustil. Dotvořili a nazkoušeli jsme tedy písničky bez něj a opět jsme začali fungovat v sestavě "Bylo nás pět". koncertovali jsme na několika místech, přesto jsme si nejvíce oblíbili vystupování v dříve legendárním komořanském klubu Bažina, který od té doby považujeme za naše "posvátné místo".

Je smutné najít ZAKRNĚLÉ KOŘENY

Rok 2013 byl pro nás poměrné krušný. Věnovali jsme se předělávání hraných písniček tak, aby zněly v naší sestavě lépe. Vlivem toho jsme však méně koncertovali. Netrvalo dlouho a rozjezd kapely opět kriticky zpomalil už v červnu toho roku. Až do konce roku se nám nedařilo znovu to pořádně nakopnout. Na vině byly pracovní, studijní i rodinné důvody každého z nás. Nakonec jsme se v lednu 2014 museli rozloučit s Darthrixem a následně v červenci i s Yasuem. Pak za ně najít náhradu.

Transfuze nové PIPE-ROCK KRVE.

Naštěstí hledání kytaristy netrvalo dlouho a už v březnu 2014 jsme přivítali mezi námi Maye. Ve spolupráci s ním jsme přehodili poměr z předešlého roku - trochu jsme upravili tvorbu, ale zato se rveme na pódia. Proběhlo několik koncertů, ale i teambuilding akcí a hlavně jsme konečně odkanárovali na našem prvním fesťáku ( BousovFest ). O pár týdnů později jsme pak navázali open-air koncertem v rámci Tesco Letní hry ve Žlutých lázních. Po nich následoval již zmíněný Yasuho odchod. Bicí ale zůstaly stát ještě kratší dobu - už na konci července nám je obsadil Majkl. Jsme zase kompletní :-).

ZÁVĚREČNÉ SLOVO:

Protože jsme každý svým způsobem jiný a každý vnášíme do naší hudby kus sebe, nedokázali jsme se zařadit k žádnému určitému hudebnímu žánru. Proto jsme vytvořili svůj vlastní.

Blahoslaven budiž pipe-rock, nechť je jeho cesta vydlážděna až k samému vrcholu hudebního nebe.

To se ale nepovede bez Vás, takže si nás poslechněte, přijďte na náš koncert a dle vlastního úsudku nás šiřte do světa.

Díky, jsme tu pro Vás

PipeLines

Někdy je potřeba čůrat do umyvadla. (Charles Bukowski)

Bio a historie

Aktuální sestava

Umca
Post v kapele: Zpěv, kytara
Oblíbené kapely:
Punk: Ramones, Iggy Pop, The Real Mckenzies, The Vindictives, NOFX, Toy Dolls
Rock: Pink Floyd, Rage Against the Machine, Faith No More, Deep Purple
Heavy: Black Sabbath, Iron Maiden, Black Label Society
Metal: Edguy, Helloween, Metallica, Gammaray, Hammerfall
CZ: Visací Zámek, V.T.Marvin, E!E, N.V.Ů, S.P.S, Tleskač, Sahula, Záviš
Other: Joe Satriani, Jimi Hendrix, Eric Clapton, Tommy Emanuel
a další Ska, DnB, House, Alternative Rock
Hudební vzor: Jeff Beck
Aparatura:
trsátka
struny
kytary
kombo

May
Post v kapele: Trhání strun, kytara
Oblíbené kapely: Nirvana, Foo Fighters, Jimmi Hendrix, Kašpárek v Rohlíku, Vypsaná Fixa, Znouzecnost, Visací zámek, Sex Pistols, Rage against the machine, Red Hot Chili peppers,Led Zeppelin, The Doors, Pixies, Radiohead atd.
Hudební vzor: Kurt Cobain, Dave Grohl, John Petrucci, Luboš Andršt, Jimmi Hendrix
Aparatura:
trsátka 0,76 - 1,0 převážně Dunlop
struny ERNIE BALL 2221
            FENDER 3250LR
            D'ADDARIO EXL110
kytary FENDER SQUIER Standard Stratocaster HSS Black and Chrome
           Red/White IBANEZ RX 40 made in Korea
           Ibanez GAX30 Black Night
kombo lampa LANEY VC30-212

Hanz
Post v kapele: Basa, vokál pozadí
Oblíbené kapely: Manowar, Arakain, Red Hot Chilli Peppers, System of a Down
Hudební vzor: Joey DeMaio, Zdeněk Kub
Aparatura:
basa: Ibanez ATK 200 BK
           DiMavery PB-320
           Keen Warlock
struny: ERNIE BALL 2834
             D'ADDARIO EPS165
kombo: Fídek BC150W pololampa

Majk
Post v kapele: bicí
Oblíbené kapely: Limp Bizkit, Led Zeppelin, The Subways, The Computers
Hudební vzor: Ray Luzier(koRn)
Aparatura:
bicí:
činely:

___________________________________________________________________

Bývalí členové

Yasu
Post v kapele: bicí

Darthrix
Post: Kytara, vokál pozadí

Jarda
Post: Kytara

Mišák
Post: Kytara

 Edudant
Post: zpěv,řev,pantomima

___________________________________________________________________

PRODUKCE:
================================================
Název: Zlatý časy
Publikováno: 2010
Hudba: Eduard Málek, Jiří Mareš
Text: Eduard Málek
Editováno: 2012
Hudba: Jan Straka, Martin Slavík

Název: Lokální hrdinové
Publikováno: 2010
Hudba: Eduard Málek, Jiří Mareš
Text: Eduard Málek
Editováno: 2012
Hudba: Jan Straka, Martin Slavík

Název: Malá dáma
Publikováno: 2010
Hudba: Jiří Mareš
Text: Jiří Mareš
Editováno: 2013
Hudba: Jan Straka

Název: Princezna
Publikováno: 2010
Hudba: Eduard Málek, Jiří Mareš
Text: Eduard Málek
Editováno: 2012
Hudba: Jan Straka

Název: Mocnej
Publikováno: 2010
Hudba: Jiří Mareš
Text: Eduard Málek

Název: Smyslů zbavenej
Publikováno: 2010
Hudba: Eduard Málek
Text: Eduard Málek

Název: Kapitán smrt
Publikováno: 2010
Hudba: Michal Veselka
Text: Eduard Málek

Název: Zubatá
Publikováno: 2010
Hudba: Eduard Málek
Text: Eduard Málek
Editováno: 2012

Název: Život je boj
Publikováno: 2010
Hudba: Eduard Málek
Text: Eduard Málek

Název: Nevěrná
Publikováno: 2010
Hudba: Eduard Málek
Text: Eduard Málek

Název: To se stává
Publikováno: 2010
Hudba: Eduard Málek, Jiří Mareš
Text: Eduard Málek
Editováno: 2014

Název: Otázky
Publikováno: 2010
Hudba: Eduard Málek
Text: Eduard Málek

Název: Strana mince
Publikováno: 2010
Hudba: Jiří Mareš
Text: Jiří Mareš, Eduard Málek
Editováno: 2012

Název: Million miles
Publikováno: 2010
Hudba: Eduard Málek
Text: Eduard Málek
================================================
Název: Historie
Publikováno: 2011
Hudba: Eduard Málek
Text: Eduard Málek

Název: Nejlepší koření
Publikováno: 2011
Hudba: Eduard Málek
Text: Eduard Málek

Název: Démoni noci (Zlo)
Publikováno: 2011
Hudba: Michal Veselka
Text: Eduard Málek

Název: Duch doby
Publikováno: 2011
Hudba: Eduard Málek, Jiří Mareš
Text: Eduard Málek
Editováno: 2013

Název: Křídla krvavý
Publikováno: 2011
Hudba: Michal Veselka
Text: Eduard Málek

Název: Život je svině
Publikováno: 2011
Hudba: Jiří Mareš
Text: Eduard Málek
Editováno: 2012
================================================
Název: Mainstream
Publikováno: 2012
Hudba: Martin Slavík, Jaroslav Kubr
Text: Martin Slavík, Jan Straka

Název: Povstalci
Publikováno: 2012
Hudba: Jan Straka, Jiří Lázník
Text: Martin Slavík, Jan Straka

Název: Sto let
Publikováno: 2012
Hudba: Martin Slavík
Text: Martin Slavík

Název: Jsem to já
Publikováno: 2012
Hudba: Martin Slavík, Jan Straka
Text: Martin Slavík
================================================
Název: Řekni mi
Publikováno: 2013
Hudba: Martin Slavík
Text: Martin Slavík

Název: Zlej
Publikováno: 2013
Hudba: Jan Straka
Text: Martin Slavík, Jan Straka

Název: Plamen
Publikováno: 2013
Hudba: Jan Straka
Text: Martin Slavík, Jan Straka

Název: Carpe diem
Publikováno: 2014
Hudba: Jan Straka
Text: Martin Slavík, Jan Straka

================================================

Název: Západ
Publikováno: 2015
Hudba: Michal Hemza
Text: Martin Slavík

Název: Výrobní linka
Publikováno: 2015
Hudba: Michal Hemza, Martin Slavík
Text: Martin Slavík

Název: Já jsem král (bude přejmenováno)
Publikováno: 2015
Hudba: Jan Straka
Text: Martin Slavík

================================================

Název: Svědomí
Publikováno: 2016
Hudba: Martin Slavík
Text: Martin Slavík

Název: Punk song (bude přejmenováno)
Publikováno: 2016
Hudba: Jan Straka, Michal Hemza
Text: Martin Slavík, Jan Straka

Název: Život jako zvíře (bude přejmenováno)
Publikováno: 2016
Hudba: Martin Slavík
Text: Martin Slavík