Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Old Good Tom acoustic-ambient / Děčín

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

  • Vím, že jsem- Vím, že jsem (EP) (2017) 2 ×
  • Musíš mi slíbit jednu věc- Vím, že jsem (EP) (2017) 1 ×
  • Pastevní vrch 11 ×
  • You Are Beautiful feat. IVY 11 ×

Novinky

Jiní lidé z nás (EP)

Upraveno:

Ahoj všem,

 EP "Jiní lidé z nás" jsou skladby, které jsem nahrál ve dnech 28. a 29. června 2017. Stopáží sice délka plného CD ale chci tomu ponechat status EP. Navazuje na květnové  EPíčko "Vím že jsem" a jedná se opět o neplánované, nahrané improvizace, kdy melodie vznikly maximálně jen pár minut předem rozvinutím aktuálního hudebního nápadu + k tomu pár prvních nebo jinak stěžejních slov z textu. Pak jsem zapnul nahrávání, znovu sestavil do smyčky hudební základ, případně použil již právě běžící smyčku a k tomu jsem z fleku rozvíjel a zaznamenával text tak, jak přicházel. Pokud jsem udělal nějakou velkou chybu na kytaru, nebo šel text zcela kompletně do kytek, nebo něco jiného bylo během nahrávání špatně (bouchnutí dveří v domě, silný zvuk od sousedů atp..) tak jsem začal znovu a to většinou včetně textu. Pokud se jednalo o malé chybky, nepřesnosti v načasování, dohmatech, hudebních sólech atp, tak jsem v bral potaz celkový pocit z nahrávky a nad drobnostmi mával rukou. Podstatné pro mě je, že jsem tímto zaznamenal aktuální radost z tvorby, zrod skladby a věc jsem nahrál tak, abych se k ní nemusel vracet, maximálně doeditoval finální zvuk, střih, ekvalizaci atp. Posluchač - divák má tedy k dispozici živou nahrávku, jako by tam seděl se mnou.

Shlédnout jako seznam všech skladeb(video + audio):
https://www.youtube.com/playlist?list=PLE4sWXV20TOgxiJm2J-iaIr5-1KR6YA6C

Komplet audio:
https://www.youtube.com/watch?v=Prnb9lF053k

 Stěžejní a moje nejoblíbenější skladba z celého EP je "JINÍ LIDÉ Z NÁS" podle které jsem ho také pojmenoval. Dalo by se říci, že je to vlastně takový jednoduchý dialog vnějšího a vnitřního já.
 První promlouvá a konstatuje já vnější. Navazuje na nedávné hovory s já vnitřním a s pocitem akceptování blízké budoucnosti samo sebe připravuje na to co se stane, ačkoli to nelze předvídat. Na změnu, na cestu do neznáma, se kterou začíná souhlasit, po které vlastně toužilo, o které neví co přinese a možná se i bálo se na ni vydat samo. Nachází se v bodě, kdy jeho rozhodnutí již přestává ovládat strach, kdy již nenaslouchá vlastním obavám, čeká na poslední impuls ke startu a tím že "neví, jestli tam porostou lidé z nás, jiní lidé z nás" obrazně zavírá oči, začíná se oddávat momentu cesty a v přicházejícím pocitu bezhraničnosti napřahuje ruku k já vnitřnímu, i když se ho fyzicky nikdy nemůže dotknout.
 Druhé, přibližně od 13:22  se slovy "pojď se mnou, příteli", promlouvá já vnitřní. Nabádá já vnější k vydání se na cestu, k pravdě, ke skutečnosti a k jeho vlastní podstatě. Tím, že ho pobízí, mu s každým slovem a krokem vytváří prostor k poznání. Ukrajuje samo ze sebe a ukazuje, že cesta, ať se vnějšímu já zdála býti jakkoliv těžká, složitá a zbytečná, je vlastně jednoduchým procesem důvěry v sebe sama. Důvěry, která vede k prožívání nekonečnosti právě probíhajícího okamžiku. Ujišťuje ho, že je stále s ním a že stačí opravdu málo.... a že není čeho se bát. I když se vnější a vnitřní já nikdy fyzicky nedotýkají, jsou stále spolu, jedno jako druhé. Skladba je opět nahraná improvizací a stalo se, co se stalo, během nahrávání došla paměť pro vizuál. Škoda, protože v poslednich 5 minutách nahrávání ovlivňovalo moje vnitřní já to vnější tak silným způsobem, že mé fyzické tělo levitovalo 5 cm nad židlí, což mě velmi mrzí, že se nepodařilo zaznamenat.
https://www.youtube.com/watch?v=VIQ5bXZUpmk

Celé EP je možné stáhnout zdarma zde:
https://oldgoodtom.bandcamp.com/album/jin-lid-z-n-s-ep
..kliknutím na odkaz "BUY DIGITAL ALBUM",  při zadání částky se zadá nula a pokračuje se odkazem "DOWNLOAD TO YOUR COMPUTER" + "DOWNLOAD NOW", nebo dobrovolná suma a platba proběhne platební kartou. Poté stačí vybrat libovolný formát. Bandcamp je léty prověřená služba, kde máte jistotu, že drtivá většina částky jde autorovi a hudbu obdržíte v libovolném formátu od MP3 až po AIFF.

Tom


Zobrazit všechny novinky »

Poslední přidané obrázky

Zobrazit všechny galerie »

Videa

Zobrazit všechna videa »

Poslední názory

Zobrazit všechny názory »