Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Oceán electronica-pop / České Budějovice

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

  • OCEÁN - Odlesk Tvůj (radio version) 3 210 ×
  • OCEÁN - Poslední soud (live in Roxy 2011) 2 267 ×
  • OCEÁN - V náladě (live in Roxy 2011) 1 780 ×
  • OCEÁN - Narcis (live in Roxy 2011) 1 821 ×
  • OCEÁN - V mlze (live in Roxy 2011) 1 525 ×

Novinky

Oceán zakončí dnes a zítra turné v Plzni a Mariánských Lázních

Upraveno:

Oceán - RoxySérie podzimních koncertů obnovené českobudějovické skupiny Oceán u příležitosti vydání reedice alba 2 ½ se chýlí ke svému závěru. Letos už Oceán vystoupí pouze dvakrát, a to 8. prosince v Plzni v klubu Anděl Café a hned den poté v Mariánských Lázních v klubu Na Rampě. Oceán v obou městech vystoupí poprvé po téměř dvaceti letech, tentokrát ovšem s novou zpěvačkou Jitkou Charvátovou, která se po Petru Mukovi stala novým hlasem skupiny. Po plzeňském koncertě bude následovat Oceán a DM afterparty.

„V nové podobě jsme s Oceánem v Plzni ještě nebyli, na jarním comebackovém turné už se nám nepodařilo pro Plzeň najít termín, tak jsme zvědaví, jak to teď dopadne. Koncert v Plzni a den potom v Mariánských Lázních budou naše poslední letošní koncerty, tak se na ně moc těšíme,“ říká zpěvačka Jitka Charvátová.

Podzimní koncerty navazují na jarní comebackové turné Oceánu a kromě výběru známých, starších hitů na nich zaznějí také jarní singl Odlesk tvůj nebo některé z bonusových skladeb čerstvě vydané reedice 2 ¾. Jednou z nich je například i předělaná verze skladby Vidiny z repertoáru undergroundových Fiction, ve kterých působili jak oba bratři Vozáryové, tak právě zpěvačka Jitka Charvátová.

Album 2 ½ vyšlo poprvé přesně před dvaceti lety a právě k tomuto kulatému výročí připravil Oceán ve spolupráci s vydavatelstvím EMI jeho reedici. Kromě původních skladeb nahraných s Petrem Mukem bylo album rozšířeno o tři bonusy s Jitkou Charvátovou. Reedice se tedy příznačně jmenuje 2 ¾ a je předzvěstí nového, třetího alba Oceánu, plánovaného na podzim 2012.

 


Reedice 2 3/4 se třemi bonusy je venku, momentálně jsme na šňůře

Upraveno:

U příležitosti dvacátého výročí prvního vydání připravil Oceán pro letošní podzim reedici své „dvouapůlté“ desky (2 ½). Album s názvem 2 ¾ vyjde oficiálně 3. 11. u vydavatelství EMI, a jak už název napovídá, nepůjde o pouhou reedici. Kompletně remasterované album 2 ½ bude doplněno třemi dosud nevydanými či předělanými skladbami v podání nové zpěvačky Jitky Charvátové. Album se tak vedle jarního singlu Odlesk tvůj má stát předzvěstí nové desky Oceánu plánované na podzim příštího roku a naznačit směr, kterým se kapela hodlá ubírat do budoucna.

 „Deska 2 ½ byla už v době svého vzniku trochu rarita, protože obsahovala skladby nahrané na různých místech ještě před oficiální první deskou Dávná zem. Využili jsme její reedici a doplnili ji o tři skladby, které jsme ještě chtěli oživit a zařadit do našeho koncertního programu a zároveň si tím definitivně uzavřeli jednu kapelní kapitolu. Na podzim příštího rok chystáme konečně seriózní třetí album s novým materiálem. Celá deska je navíc nově zremasterovaná, takže už hraje skoro tak, jak jsme si představovali v době jejího vzniku,“ říká Dušan Vozáry.

Oceán desku 2 ¾ slavnostně pokřtí a uvede do prodeje 5. 11. v rámci koncertu na každoročním setkání fanoušků v pražském klubu Matrix.

Kromě pražského koncertu můžete během podzimu Oceán vidět živě také 11. 11. v Pelhřimově, 16. 11. ve Vsetíně, 17. 11. v Trnavě, 8. 12. v Plzni a 9. 12. v Mariánských Lázních.

TERMÍNY PODZIMNÍCH KONCERTŮ OCEÁNU:

 5. 11. Praha – Matrix

11. 11. Pelhřimov – Strangefest

16. 11. Vsetín – DK Vsetín

17. 11. Trnava – Artklub

8. 12. Plzeň – Anděl Café

9. 12. Mariánské Lázně – Na Rampě