Nod nod

downtempo-noise / Tábor

„country-sludge / Jindřichův Hradec. ___rec.“

Profilove foto

Player

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

  • soldier (demo2011) 7 359 ×
  • the name of sin (demo2011) 4 602 ×

Profilové menu

Novinky

Novinky


se vypravíme do slavonic

v úterý 7.května. 

Dáme pivo, zahrajem koncert a po nás to tam loupnou Talbot.


][ pozvali nás a my zveme na oplátku vás na /výjimečnej/ koncert v Praze v pátek 7.12.

Upraveno:

tiskovka od Doublebrackets ][:

Pro druhý koncert v netradičním prostředí jsme zvolili dvě kapely, jejichž styčným bodem je emocionalita a tíživá atmosféra.

Nod Nod kombinující melodický hardcore s velmi vypjatým ženským vokálem ve stylu Julie Christmas na každém koncertě ukazují, jakou mají sílu. Bez větších problémů dokáží svým nasazením, souhrou a propracovanou hudbou zastínit kdejakou zahraniční kapelu, se kterou hráli. Nod Nod nejsou jen ozvukem nějaké módní vlny, jsou svébytnou kapelou s vlastním zvukem a tváří.

Plzeňští Ubožák pocházejí ze zcela jiného zázemí. Personální spřízněnost s grungeovými Sunstroke nelze přeslechnout, avšak nejde o žádnou prvoplánovou mlátičku s blonďatým modrookým frontmanem. Hlavní Ubožákovou devízou je úzkostná a sklíčená, takříkajíc sklepní atmosféra. Poučenost hardcorem a moderním metalem je také více než zřetelná. A čím jiným doplnit tak hutnou a temnou hudbu než výkřiky o tom, že je mi zima a mám strach doplněné sklepním humorem.


Obě kapely vystoupí s videoprojekcemi v prostoru bývalých lázní pod budovou Elektrických podniků na Vltavské. Prostor je to potemnělý, osvětlený jen luxferami. Zdi polepené kachličkami a vzduch prosycený zatuchlostí a chlorem. Neznáme jiný prostor, který by tolik evokoval opuštěné psychiatrické léčebny a sanatoria. Vše podtrhuje celková zpustošenost a zašlé zbytky původního vybavení jako jsou vany, sprchy a nápisy. UDRŽUJTE HLUK!

bandzone.cz/nodnod

bandzone.cz/ubozak

http://www.facebook.com/events/374500152634112/