Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Night Ravens metal-crossover / Ústí nad Labem

„ULOŽENO KE SPÁNKU“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Členové

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

Zpěv (řev) - Beast of the Blood

Zpěv - Will - o'- the Wisp

Kytara - Lord Harpagohn

Kytara - Dverghar

Basová kytara - Svarog

Bicí -  D'eamonic

Klávesy - Gilles de Rais

 

 

Realizační tým:

Fotografie, grafika, design -  Vít Šalda - www.wytja.mysteria.cz, saldavit@seznam.cz; Blanka Nováková

Masky, look, garderóba - Denisa Fuksová

Management a propagace - Martin Seibt - agentura 1000watt , 1000watt@seznam.cz

Servis strunných nástrojů - Stanislav Hrouda , stanislavhrouda@seznam.cz

Bio a historie

Tato kapela vznikla na podzim roku 2008 pod vedením kytaristy Harpagohna a bubeníka D’eamonica, kdy se na základech mateřské kapely Ia zia Kannpa začal po příchodu zpěváka Beast of the Blood a zpěvačky Will - o´- the wisp utvářet nový projekt s názvem Night Ravens.Brzi na to se připojil i doprovodný kytarysta ,skvělý Dverghar.Na místě basy se vystřídalo více hudebníku , než se objevul basista Svarog s bohatými zkušenostmi a chutí hrát. Stejnojmennou titulní píseň minulé kapely (IA ZIA KANNPA) si přenechala a tím tak vyjádřila díky zpěvačce Arděše, která společně s Harpagohnem a D’eamonicem Kannpu založila.Tímto se přihlásila k odkazu původního uskupení a více usměrnila bývalé hudební zaměření.
Co do hudebního stylu, dá se tato banda jen obtížně zařadit. V jejich písních je slyšet mnoho žánrů, mezi nimiž nejčastěji převládá hardcore, gothic, nádech deathu, poweru. Jejich refrény jsou však nejčastěji hodně baladické, zklidněné a melodické, na rozdíl od tvrdých, výrazných a „bušících“ slok s mezihrami. Proto má kapela, jako svůj oficiální styl, uveden gothic – crossover.
Co je ovšem velmi zajímavé a důležité, Night Ravens se dopodrobna nezabývají pouze hudbou, ale snaží se, aby si každý fanoušek z koncertu odnesl i zážitek z jejich vystoupení a show. Mají svou osobitou image, každý z nich vystupuje pod určitým pseudonymem, ke kterému se váže příslušná legenda.
V začátcích se Night Ravens setkávali s poměrně velkou kritikou od fanoušků. Aby ne – líčí se, vystupují jako nejrůznější démonické bytosti, jejich profil je psán archaickým stylem, v textech se zmiňují o Satanovi, ale i o Bohu. Takových kapel je u nás velice málo a přesně taková kapela na ústecku donedávna chyběla. Teď už si na její přítomnost, až na výjimky, všichni zvykli.

.

Dosavadní úspěchy:

~ 2. místo v koncertní soutěži Winter Scream 2010 (ze dvaceti kapel)

~ 7. místo v hlasovací soutěži Ústecký slavík 2010 (ze dvaceti osmi přihlášených)