Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Petr Pravda (n3klid) folk / Opava

„Tvořím a sem tam někde naživo...“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Členové

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Zobrazit kontakty

Dodatečné info

Čekejte spíše syrovější projev, usnout byste neměli. V písních nejčastěji zazní příběhy, pocity, nálady a někdy i trocha svébytného humoru.

V době trampské jsem si oblíbil bratry Ryvoly a Hop Trop, později Nerez a Samsona Lenka. Nyní využívám bohatství současné doby a poslouchám kde co. Líbí se mi swing (Caro Emerald) a lounge (Cafe del Mar). Časem bych si chtěl pobrnkávat ten swing a gypsy jazz.

Rád spolupracuji na projektech různých žánrů. Ať to byl improvizační jam session Rumun v České Lípě, postava Slizoně v opavském muzikálu Zelíčko nebo nečekané hostování v bluegrassové kapele Prsten, vždycky jsem by rád, že mohu pracovat se zajímavými lidmi.

Bio a historie

První písničku jsem složil někdy v roce 1982 (17 let), kdy jsem se na intru v Liberci začal učit hrát na kytaru.

Potom jsem začal vystupovat ve dvojici s Václavou Balákovou jako trampské duo Borovice. Vytupovali jsme spolu i po vojně, již jako manželé. Vystupovali jsme na akcích nejen na českolipsku: Porta, Salón Dobráků, Holanský kapr, Strážský kotouč, Jizerská nota. Sami jsme organizovali Folkové večery i jiné akce, hráli jsme i v divadle. V době působení v loutkovém divadle ve Cvikově jsem složil písničky k pohádce Švec Dratvička. Postupně jsem jako autor písní začal psát folkové písně. Hostoval jsem ve skupinách Dobráci a Strop. Zajímavostí budiž i to, že u nás doma jsme jamovali s Honzou Žambochem a Stáňou Brahovou - kdo by tušil, že z nich budou slavní Žamboši!

Po rozvodu jsem se přestěhoval z České Lípy do Ostravy a vystupoval samostatně na soutěžní přehlídce Orlovský špagát (součást přehlídky Moravský vrabec). Postoupil jsem také do finále soutěže písničkářů - Zahrádka (asi 1996?). Úspěchem byla několikrát účast na finále v Orlové a ocenění poroty za píseň Angrešt. Podruhé jsem se oženil...

Zpíval jsem v komorním sboru Catena Musica. Účinkoval jsem v undergroundovém muzikálu Zelíčko.

Posledním vystoupení bylo s dcerou Terezou asi v roce 2001. Potom jsem psal jen do šuplíku a působil jako jukebox na různých akcích.

Až v roce 2015 jsem opět vystoupil na veřejnosti v Opavě, v Music club 13 jako host Dobrozdání.

V současné době začínám znovu veřejně vystupovat na pořadech OpenMic a hledám další možnosti k živé prezentaci nových písniček - některé jsou nahrány zde a na SoundCloudu.

Kromě skládání písniček mne baví ještě výlety, jízda na kole a domácí kutilství.

Fanoušci: 3

Spřízněné kapely: 1

Podobné kapely

Statistika profilu

Návštěv dnes
1
Návštěv celkem
713
Poslechnuto skladeb
228
Profil registrován
5.6.2014