Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Milion sedm rock-indie / Ostrava

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Členové

Nástrojové obsazení: Kytara

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

Milion sedm - ostravská kytarová kapela fungující v letech 1990-1998.

Bio a historie

MILION SEDM - Ostravská kytarová kapela fungující v letech 1990-1998.

Bany - kytara, zpěv

Petr Moczek - basa

Petr Šefránek - bicí

V průběhu let se na místě čtvrtého člena vystřídali kytaristé (chronologicky) Radek Romba, Petr Kaderka, Marek Schnaider, Martin Dalmatin Dufka. Nikdy nezapomeneme. Také je na místě zmínit se o podpoře, kterou jsme měli v osazenstvu klubu Sklep, kde za zásadní asistence Jiřího Verence Felda vznikla v roce 1995 cca šedesátiminutová nahrávka Hluboko ve městě, dnes vysoce ceněná sběrateli, žeano.

V roce 1997 vznikl v ostravském QQ Studiu jediný původní, z větší části animovaný videoklip Na křižovatce (viz zde sekce Videa).

In memoriam této partičky bylo v roce 2000 poskládáno 2CD Je ticho, které obsahuje jak remasterovanou verzi Hluboko ve městě, tak dalších čtrnáct skladeb - zčásti pozdnějších demosnímků, zčásti raných rozhlasových nahrávek.

Členové kapely byli následně činní i v mnoha jiných seskupeních. Bany Tomášek - za mnohé snad zmíníme alternativní, poetický Srpen, funkybeatový Hot Wassermann, rockově-šansonový Matyáš Gali  a aktuální ambientní sólový projekt Sunbear. Petr Moczek - od dávného basování v již zmíněné, také zaniklé ostravské legendě Matyáš Gali přes funky Kuličky štěstí či orientálně spirituální Gamosvar k aktuálnímu Vladimir Cirkus  a mnoha dalším.