Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Formerly (un)known as Masterpiece indie-progressive / postmodernism

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Členové

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

The great artist of tomorrow will go underground...

"Pokud pocházíte ze zapadlé části česko-polské hranice a říkáte o sobě, že ve své hudbě kombinujete britpop, elektro a prog-rock, nepůsobíte příliš uvěřitelně. Pokud ste ale parta geeků, které více než maloměstský pivní bigbít ovlivnila televize, videohry a internet a navíc vám bubnuje hiphopem odkojený Brit, existuje naděje, že se ze spárů lokálnosti vymaníte."

                                                                                                   (katalog festivalu AFO)

       

Kytary, syntezátory, grooveboxy, laptopy, pady, vokodéry, samplery... Popové melodie oddělené od posluchače zvukovými a aranžérskými barikádami na pomezí nejrozmanitějších žánrů. Breakbeat v rytmice, noise v kytarách, hardcore ve zpěvu (řevu), tanečno kdesi v těch elektronických hejblatech a celý je to tak nějak rock&r oll...

Bio a historie

--- MASTERPIECE since 2000 ---

Od srdceryvného pop-rocku, přes rozervaný grunge, oaisisovskoblurovské kytary až k dnešní směsici alternativního konceptu s elektronickými prvky. Na bezmála 250 koncertů po polpoprázdných lokálech i nabitých festivalech...

           

Kapela Masterpiece vznikla někdy kolem roku 2000, ale nikdo už si moc nepamatuje, kdy přesně to bylo. U zrodu stál Viktor, student broumovského gymnázia, který v létě roku 2002 nahrává s novými členy kapely Mejlou a Georginem demosnímek JUNK . Krátce po vzniku této první nahrávky přichází do kapely basák Johny, Mejlův spolužák ze střední školy.

            

V roce 2004 se ke kapele připojuje Mates, toho času kytarista nejmenované náchodské kapely.

           

Kapela zahajuje poměrně bohatou koncertní činnost, a ve složení Viktor, Mejla, Mates, Johny a Georgin obráží v letech 2004 - 2007 koncertní pódia po celé ČR. Několik koncertů kapela odehrála i v Polsku a na Slovensku. Štací bylo za 4 roky okolo 200.

 

    Častý výjev koncertů Masterpiece. Fotka z festivalu Hajcuk, v popředí na na prach vyjetý metloš, čas koncertu cca 19:00.

  Hráli jsme na celé řadě bizarních míst: ve stodole, na křestu punkové kapely, v muzeu, na srazu motorkářů, na maturitním plese, na veletrhu (nikoli hudebním) nebo v Polsku.

 

   Na začátku roku 2008  opouští kapelu Georgin. Tak nějak jsme si  přestali hudebně rozumět. Georgin seděl nejen za bicími, ale i zavolantem a  telefonem (fotka z kapelní dodávky, Jiří v odrazu zrcadla, fotil Johny).

 

 

Nastalo hledání bubeníka, který by akceptoval příklon kapely k elektronické hudbě. Na podzim roku 2008 přichází do Masterpiece Stuart Wilson , Viktorův učitel z jazykovky a Matesův dlouholetý kamarád.

   

Opouštíme zavedené postupy; kombinováním zvuků a žánrů se snažíme odlišit od zástupu stejně znějících indie kapel, které vyrostly na devadesátkovém britpopu. Sci-fi, nové informační technologie a drogy ovlivňují také témata našich písní. Čím dál více akcentujeme DIY přístup, který se projevuje nejen ve specifických nahrávacích procesech, ale i při tvorbě videí a promofotek.

 

The way we were...

Viktor:

     

Mates:

     

Johny: