Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Limit rap / Děčín

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Členové

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

2002/2003 - založení kapely Free Hand a první CD "Zero"

2003 - CD "Miliony světů"

2004 - CD "Kolabs"

2005/2006 - CD "Progress", "Další nádech" (sólová deska Embra, Limit jak host)

2007/2008 - CD "Každý mc projde smrtí"

2010 - "Moralní změna" (sólová deska Skřiviho, Limit jako host), "Dotek prázdnoty" (sólová deska Embra, Limit jako host)

2010? - CD "Dopisi z depresí" (první sólová deska Limita)

V průběhu let celá řada featuringů se skupinami či producenty Rapway, DC element, Mexiko, Vally či na společných děčínských Hip-Hopových i ne Hip-Hopových projektech.

Bio a historie

Pár vět a faktů o Limitovi, jeho skupině a děčínském vysoce konkurenčním prostředí, které ovlivňuje jeho tvorbu.

Limit se narodil v Děčíně roku 1987.

Lim měl od útlého věku "štěstí" na kamarády, se kterými podnikal věci asi jako málo kdo v jeho věku. Tyto "aktivity" v jeho 19 letech zašly možná až moc daleko. Toto je jeden z důvodů, proč dnes píše texty, proč dnes je jeho koníčkem rap...ale zpátky na začátek...

Limit k rapu přišel roku 2002 jako patnáctiletý tedy v době, kdy rap jako takový, nebyl tolik rozšířen v České republice jako je tomu dnes.

Stejného roku založil spolu s Embrem, Crashem a Tiny Beatem (dnes vicemistrem ČR v beatboxu) kapelu Free Hand. Jméno kapely nehrálo tenkrát takovou roli (význam je původně ve smyslu nevázanosti), důležité bylo vystupovat a prezentovat se pod nějakým názvem.

Crash vydržel u psaní textů pouze na prvním albu "Zero". Tiny Beat se skupinou Free Hand nahrál celkem 3 desky  "Zero", "Miliony světů" a "Kolabs" působil tedy v této skupině někdy do roku 2004/2005. Od roku 2005 působil pouze sólově. Nutné podotknout, že zhruba ve stejné době v Děčíně vznikla undergroundová rapová skupina DC Element, která svým způsobem začala být konkurenční skupinou.

Následovali roky 2006 a 2007 v těchto letech vydala skupina 2 CD s názvy "Progress" a sólové album Embra "Poslední nádech", kde Limit hostoval spolu se členem DC Element říkající si Mexiko. V tomto obdbí měla skupina Free Hand pouze dva členy a do těchto let se nijak významě neprosazovala a hudba zůstávala pouze v okruhu jejich nejbližších známých.

Významným mezníkem byl rok 2007/2008, kdy se ke skupině přidal nový člen mc Skřivi, který působil do té doby pouze sólově. Skřivi vynikal svým výrazným a snadno zapamatovatelným hlasem, poměrně dobrou kvalitou zvuku, agresí a chutí něco dokázat. Skřivi s Free Hand v letech 2007/2008 natočil zatím první a poslední desku "Každý mc projde smrtí", kde Skřivi působil spíše jako host. Díky této desce na sebe poprvé trochu více upozornili v širším povědomí Děčína. Po této desce byl Skřivi oficiálně přijatý jako člen skupiny Free Hand.

V roce 2007/2008 Limit ukončil studium a začal pracovat. S velkými problémy nahrál desku "Každý mc projde smrtí" díky časovým problémům týkající se právě práce. Od této desky tedy do konce roku 2009 spolu s Free Hand nahrál více než 15 tracků, které z velké části nikdy nebyly zveřejněny. Kromě svých tracků spolupracovali občas nadále se skupinami DC Element (po rozpadu pouze s Mexikem) a se skupinou Rapway, která v té době začala nabývat své kvality. Limit v této době procházel poměrně těžkým obdobím, kdy kromě jiných věcí, byl obžalovaný z napadení německého veřejného činitele...následovaly další trestný oznámení a další problémy včetně soudu, díky kterému dostal pokutu a podmínku do 21 let.

Koncem roku 2009 mc Skřivi začal pomalu uzavírat svoje sólové CD s názvem"Morální změna", toto CD vyjde v průběhu roku 2010 pod zvukem skupiny Free Hand, CD bude volně stažitelné. Embro se také po dlouhé odmlce rozhodl zapracovat a v roce 2010 vyjde jeho sólové album "Dotek prázdnoty", které bude volně stažitelné. Limit začal od listopadu 2009 díky některým okolnostem, ze kterých se musel vypsat, pracovat na svém prvním sólovém CD "Dopisy z depresí". Tato deska výjde v průběhu roku 2010 (pravděpodobně do léta). Začalo se uvažovat i o klipu z této desky.

DOPISY Z DEPRESÍ - na hudebním podkladu pracovali 2 čeští beatmakeři. CD bude mít neobvyklou atmosféru, veškeré texty budou hodně skutečné...tyhle texty vycházejí z nálad, pocitů a sitaucí, které se stali od listopadu 2009 - začátkem roku 2010. Texty a nálada bude, jak už asi i název napovídá, ponořený více do depresí. Zjednoduššeně řečeno, toto období nebylo úplně ideální pro Limita. Celé hodiny a celé dny (někdy i v kuse) se Lim vypisoval, takovým to způsobem prožil Vánoce 09 a veškeré další dny až do ledna. Od ledna 2010 začal desítky textů přebírat a začal  z nich tvořit svým způsobem příběh, jak ho měl Limit v hlavě. V současné době probíhá nahrávání. Záměrem je zapůsobit dějem a ponořit posluchače do podobné nálady, kterou prožíval v té době Limit. Protože navodit podobnou atmosféru není zase až tak jednoduché, nahrávání potrvé déle než kdy jindy. Předpokládané oficiální vydání CD bude pravděpodobně v průběhu léta 2010, kdy se ještě před CD objeví doufejme klip právě z desky "Dopisy z depresí". Náklady spojené s touto desko šplhají k 15.000 Kč. Aby se alespoň nějaká část nákladů vrátila, bude CD pravděpodobně prodejné a ne volně stažitelné jako tomu bylo doposud.

Tvorba skupiny Free Hand

Především real texty, vycházející ze zkušeností, sitaucí, které prožili...

Nárážení na některé problémy, situace, zkušenosti tedy skoro až protest

Zábavná tématika. Odlehčené téma (vžití do některých rolí  - vězeň, prostitutka, vrah, blázen, politik... a odrapování života z  jejich pohledu)

Diss (zejména v letech 2006-2008)

Závěrem

Od roku 2002 se Free Hand (v čele s Limitem) zůčastnil několika desítek vystoupení na děčínsku, českolipsku a nejdále na opavsku. Téměř celých 8 let vystupovali "zdarma" pouze za cenu cestovného. Nejvýznamějším vystoupením bylo vystoupení v Děčíně, kdy skupina dělala koncem roku 2008 předskokana kapele Pio Squad.

Za 8 let se nijak výrazným způsobem nesnažili oslovit širší spektrum posluchačů ČR i když díky internetu a portálu bandzone se jejich tvorba dostala mnohem dále, než vůbec mohli očekávat.

Díky skupině Free Hand, DC element, ale určitě i jiným skupinám se Hip-Hop v Děčíně začal rozrůstat do obrovských rozměrů.  V současné době se odhadem skupiny či jednotlivci zabývající se tvorbou vlastního rapu pohybuje kolem 20-30. K těm nejvýznamějším dnes určitě patří zejména skupina Raprodux. Kromě této odnože, Děčín pohltili zejména od roku 2007 writeři a díky legální ploše v Děčíně se dnes se svojí kvalitou přibližují ke špičce českého street artu. Od roku 2009 jako mor pohltil nový styl, který se v ČR, možná kromě Děčína, ještě neuchytil a to je C-Walk. Díky C-tigerovi má děčínský C-Walk několik desítek členů blížící se možná ke stovce a jeho kanál na youtube je 23. nejsledovanější v ČR. Největšího úspěchu zatím stále dosáhl náš "černej kůn" Tiny Beat, který na Hip-Hop kempu (mistroství ČR v beatboxu) v roce 2007 vyhrál 3. místo a v následujícím roce se posunul na 2. místo.

 

Fanoušci: 3

Spřízněné kapely: 0

Žádné spřízněné kapely

Podobné kapely

Statistika profilu

Návštěv dnes
1
Návštěv celkem
3 851
Poslechnuto skladeb
176
Profil registrován
16.3.2010