Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Legion death-metal / Lysá nad Labem

„kapely co si chcete zahrát, kontaktujte nás!!!“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Členové

Nástrojové obsazení: Kytara, Growl, Scream
Nástrojové obsazení: Baskytara, Growl
Nástrojové obsazení: Bicí

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Zobrazit kontakty

Dodatečné info

www:
http://legion.wz.cz/

Line-up:
Zdeněk "Z" Kuchař - kytary, chropot a vřískot (od počátku věků-)
Michal "Miško" Fedorco - bubny/plechy, hulení (2010-)
Martin "Pestis" Holan -  kytara, chropot (2006-2012), baskytara (2013-)

Past members:
Roman "Touster" Studený - basa, chropot a vřískot (od počátku věků-2012)
Daniel "Dani" Kučera - buben, hulení, chaos (od počátku věků-2010)
Michal "Faust" Jandák - chropot (2015-2016)

UndergroundMania:
LEGION již od roku 1998 pořádá v Lysé n.L. vlastní festáček pod obchodním názvem UndergroundMania, který využívá k výměnným akcím s ostatními kapelami. Původně byly pořádány ve vyhlášené hospodě U Zeleného Stromu (1997-1999), pak se po několika exilových destinacích usadil v klubu Mango (2007-2012). Pak se zas kola osudu pohunla a přes nymburskou restauraci Na Žofíně (2014-2015) se nyní nachází po různých pražských klubech (2015-).

Short bio:
Orchestrum LEGION zamořuje metalový underground již od poloviny devadesátých let. Samotná její materializace však sahá ještě dále. Od počátku věků se plavý v bouřlivých deathmetalových vodách, aby se tu a tam občas potřísnila v melodických či blackových dálavách.

Info - koncerty:
Pod OSA nejsme.

Bio a historie

Karnální to orchestrum zvoucí se LEGION pochází z Lysé nad Labem, avšak po mnoho věků se její  členové nacházeli všude možně jen ne v Lysé nad Labem. Nyní už je opět alespoň jeden člen z tohoto polabského agrokapitolu.....

Hudební těleso vzniklo v lednu 1996 přejmenováním kapely Gutted, jež vznikla v lednu 1995 přejmenováním kapely Krematörr, jež vznikla v létě roku 1993 přejmenováním kapely, jejíž jméno způsobuje pogromy a vymírání národů a tedy nesmí být již nikdy vysloveno a jež tu byla od počátku věků..... Od samotného počátku všehomíra se muzikální lóže jevila v neměnné a trojjediné sestavě: Touster - čtyřstrunum a řev, Z - šestistrunum a řev a Dani - tympánum.

Neúprosný běh času byl provázen přiležitostnými emitacemi rekordů různé údernosti a jakosti "Normal Is Not To Believe..." (1997), "Christians" (1998) a "Death Is Not Enough" (2002) a orchestrum pilně vystupovalo na undergoundové scéně. Po překlenutí milénia se však pozvolna vkrádá do dříve tak běsnícíh svalů jakási forma kryprohibernace, která se projevuje útlumem koncertní a rekordní činnosti. Teprve novoluní srpna roku 2006 přináší vzkříšení běsu a původní tříčlenná smečka se rozrostla o další malevolentní zárodek..... stal se jím šestistrunista Pestis. Opět se začíná pilně koncertovat a naturálním produktem těchto okultních praktik je rekordum "Xenophoby" (2009).

Neveselá opozice Saturnu s Marsem za soumraku léta roku 2009 způsobila, že po mnoha zimách strávených za bicí soupravou se rozhodl grupu opustit Herr Drummerführer a zakládající člen Dani z důvodů veskrze osobních a řeholi muzikantskou pověsit na pověstnou skobu. Před finalní zlomením paliček ještě v listopadu je nahráno krátké zvukové záznamum "Twilight of The Idols" a pak již jen koncertní derniéra v analogové sestavě byla odehrána za zimních fujavic 16. ledna 2010. Poté následovala naštěští nedlouhá éra digitálního dusotu a samplového běsu v podobě note-bo-oku všepřehrávajícího a chyby neodpouštějícího. Živá vystoupení však neměla tu správonu atmosféru, tak nám Dani ještě krátce vypomohl, než se z luhů a hájů slovenské divočiny zhmotnil Bubenmaister zánovní, ostatními bytostmi volaný Miško. Od června 2010 se tedy organismus LEGIONu opět rozrostl a stále vyčkává dokud z nebe nespadne poslední hvězda.... aby se mohl s ledovým klidem vynořit zpoza opony světa a se šklebem na tváři pronést poslední slova "Dokonáno jest".

Ač náhodnost to veskrze kvantová, ale opět se Saturn vplazuje do opozice s Marsem a důsledkem toho sírusršící saň LEGION v lednu 2012 přichází o jednu ze svých hlav, Pestise. Ztráta to o to bolestivější, že ta hlava svým příchodem znovu rozproudila smrt v již zrezivělých tepnách dřímajícího monstra. Lze nahlédnout, že tedy neštěstí nechodí po horách, ale po lidech... avšak LEGION mu již tahá za drátky a než stihli černé krákory dosednout zpět na půdu sibiřskou opět roznáší temnotu a žal do vašich srdcí.

Hvězda smrti ještě ani nestačila dokonat svou ponurou zimní pouť a již stihla vypustit toxin, který opět paralizoval myokard znovu se rozmachujícího démona. Spoluzakladatel a barytonista Touster oznámil svůj odchod z kapely a v posledních listopadových dnech roku 2012 se LEGION procitá jako duo.

Churavá planetka Země se opět překulí do nového věku, symbolických třináct let po druhém miléniu, pro některé smolným, pro jiné však o poznání šklebivější. Společně s prvními jarními bodláky prostrčí své fimbrie zkrz ledový příkrov i prokaryotický organismus a původce černé smrti Pestis a po jednoletém exilu, vyplněném przněním viňátek i neviňátek, se znovuobjevil a infikoval duoklastr LEGION svým veskrze neřestným jsoucnem. Avšak hexastringum již zanechal v koutě pavoukům a prachu a jako žezlo svého běsu pojal sobě pentastrun. Černé krvinky znovu začínají pulsovat v tlejících svalech a nad modrou oblohou se konečně objevují první temné mraky.

Sotva se nebesa dostatečně zasmušila a první letní bouře zpustošili nebohou krajinu, uzavřela se běsnící šelma v ponuré kobce u velmistra Hollyho a zplodila produkt čistého šílenství, jež po jednom oběhu nepozemského planetomutu kol solárního cirku spatřilo všehomír jako EP "Let Them Hate Us ...".

Další krutost světa na sebe nenechala dlouho čekat a zděšený pláč holátek pěl chóry pro přivívání smrtonoše Fausta, jež nelidsky zhřmotnil již tak řvoucí fúrii.

Diskografie:
(2015) Let them Hate Us ...
(2010) Twilight of the Idols (mini promo)
(2009) Xenophoby
(2002) Death Is Not Enough
(1998) Christians
(1998) Tortured Voices (live)
(1997) Normal Is Not To Believe...