Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Lada Šimíčková acoustic-folk / Brno

„CD Soukromé písně vychází v červnu 2017!“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

 • To, co hoří (CD Soukromé písně, 2017) 268 ×
 • Soukromá píseň (CD Soukromé písně, 2017) 182 × Stáhnout MP3 zdarma
 • Angela (z cd Hotel v tiché ulici, 2012) 1 871 × Stáhnout MP3 zdarma
 • White Star Line / Barová (z cd Hotel v tiché ulici, 2012) 871 × Stáhnout MP3 zdarma
 • Nezvěstná (ukázka z cd Hotel v tiché ulici, 2012) 988 ×
 • Oděsa (ukázka z cd Hotel v tiché ulici, 2012) 960 ×
 • Mezičas (ukázka z cd Hotel v tiché ulici, 2012) 977 ×
 • Proměna (ukázka z cd Hotel v tiché ulici) 389 ×
 • Oděsa (live Café Práh, 2013-12-13) 449 ×
 • Indiánský snář (live Café Práh, 2013-12-13) 440 ×
 • Rozespalá (live Café Práh, 2013-12-13) 429 ×
 • Návštěvnice (live Café Práh, 2013-12-13) 403 ×
 • Holubí (live Pha, Music hall, 2010) 954 × Stáhnout MP3 zdarma
 • Indiánský snář (live Cro Olomouc, 2011-10-12) 1 110 ×

Členové

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

Nacházíte se na profilu textařky Lady Šimíčkové, která vystupuje za doprovodu písničkáře, klavíristy a hudebního skladatele Ivo Cicvárka.

Lada Šimíčková (texty, zpěv) a Ivo Cicvárek (hudba, klavír, kytara) tvoří od roku 2007  brněnskou písničkářskou dvojici. Jejich písně jsou založeny na Ladiných nevšedních poetických textech a civilním pěveckém projevu. Žánr, v němž se pohybují, v sobě kombinuje prvky šansonu a soudobé písňové akustické hudby. Základem hudebního doprovodu je klavír a kytara Ivo Cicvárka, příležitostně s nimi jako host vystupuje saxofonista Jan Vašina.

V květnu 2012 vychází CD Hotel v tiché ulici (Indies Scope Records), na kterém Lada a Ivo shrnují svou dosavadní tvorbu na desce obohacenou o skvělé instrumentální výkony přizvaných hudebních hostů - Petr Pospíšil (kontrabas), Vilém Spilka (kytara), Jan Vašina (saxofon), Martin Kleibl (bicí), Luboš Malina (banjo, irská píšťala). Autorsky se na cd kromě Lady a Iva podílel také Slávek Janoušek a Pepa Streichl. Album Hotel v tiché ulici se umístilo na 4. místě v anketě rádia Proglas Album roku 2012.

K dosavadní historii dua patří například zařazení jejich písně na cd skupiny Jablkoň - Sentimentální Němec (2013), na dětské kompilační cd Bongo Bonboniéra (2010) a Bongo Bombarďák (2011), dále cena rádia Proglas Za krásu slova (2012) či úspěšné finále soutěže Muzikus Unplugged (2013). Již několikrát vystupovali  živě v rádiu (Proglas, ČRo) a v televizi (ČT1 - Živě na jedničce, ČT2 - Na moll, TV Noe - Cvrlikání).

Podrobnosti o projektu, aktuality, termíny koncertů a ukázky písní naleznete zde na tomto profilu a na stránkách: www.ladasimickova.cz

Kontakt:

manažer: Michal Kosmonaut Šimíček (michal.simicek@volny.cz)

Lada Šimíčková (lada.simickova@seznam.cz).

 

Můžete navštívit také naše stránky na facebooku:

Bio a historie

Lada je od roku 2004 členkou Textové dílny, ale ještě o pár let dříve začala psát do šuplíku písňové texty, básničky, povídky a jiné pohádky.

V roce 2007 účast na nahrávání živého CD Textové dílny s názvem Vytrženo z kontextu; CD obsahuje píseň Mezičas (hudba: Slávek Janoušek, text: Lada Šimíčková). Úryvek z recenze na tuto desku od Jiřího Moravského Brabce: "...První poslech celé desky jsem si užil jako jedno velké: Panečku, to jsou kabrňáci. Při druhém už jsem objevoval věci nadprůměrné. Asi nejvíc mne okouzlila zdánlivě nenápadná ale emocionálně silná písnička s textem a interpretací Lady Hiclové (hudba Slávek Janoušek) Mezičas..." 

V roce 2008 začala autorská spolupráce s písničkářem, klavíristou a hudebním skladatelem Ivo Cicvárkem a společné vystupování.

V roce 2009 jsem byla hostem na nahrávce skupiny Nevermore & Kosmonaut (CD V kruzích). Dále v tomto roce vydala Lucie Redlová CD s názvem První, poslední, na němž jsem spoluautorem textu písně Vrba (hudba: Lucie Redlová, text: Lada Šimíčková, Jakub Horák). Své debutové CD v tomto roce vydala také skupina Zhasni, jmenuje se Je to tak nutný a umístili na něj píseň Pošli mi s mým textem (hudba: Michal Vaněk, text: Lada Šimíčková). V roce 2009 jsem vystupovala také v rámci příležitostné formace Jamajz (Pepa Streichl, Ivo Cicvárek, Jirka Svítek, Lada Šimíčková), do repertoáru jsme zařadili píseň Pepy Streichla s názvem Muži jsou muži a také text Jirky Svítka Nahoře, který zhudebnil Ivo Cicvárek.

V roce 2010 po krátké pauze pokračujeme s Ivem v koncertování a tvorbě písní a začínáme se samostatným vystupováním dua Šimíčková-Cicvárek odděleně od našich ostatních projektů. Zahráli jsme si mimo jiné na festivalu Zahrada, na kterém jsme se dostali do finále soutěže písničkářů. Potěšilo nás umístění v hitparádě rádia Samson. Koncem roku vyšla u Indies kompilační deska dětských písní Bongo Bonboniéra, na které najdete naši píseň Mikuláši! Kromě toho byla tato naše písnička zařazena i na výběr Indies Various Artists 2010.

V roce 2011 jsme se snažili především co nejvíce koncertovat. Zahráli jsme si na festivalech Zahrada, Střelické strunobraní, Folková růže, Festival ve středu, Folkové prázdniny v Náměšti nad Oslavou, Logrfest... Odehráli jsme také dva živé koncerty pro Český rozhlas Olomouc a Sever. Naše píseň Oděsa se několik týdnů držela v hitparádě rádia Proglas. Na podzim jsme byli pozváni jako hosté do televizního hudebního magazínu Na moll na ČT2 (na záznam pořadu se můžete podívat v archivu České televize). Naše písnička jménem Mořská pošta se objevila na kompilačním CD pro děti a rodiče Bongo Bombarďák, které vyšlo v listopadu u Indies Scope. Pokud jde o texty, které jsem napsala pro jiné, tak za zmínku stojí umístění Lucie Redlové a písně Vrba (u níž jsem spoluautorem textu) ve finále mezinárodní hudební soutěže Gramodeska. Koncem roku vydal své CD nazvané Trojka hudebník Petr Bende a najdete na něm i jeden můj text (Trainspotter). Pokud jde ale o nás dva s Ivošem, tak v roce 2011 uzrálo také jedno zásadní rozhodnutí – natočit v roce 2012 desku...

V lednu roku 2012 jsme začali natáčet a v květnu jsme vydali naše první společné cd Hotel v tiché ulici (Indies Scope Records). Deska se umístila na 4. místě ankety rádia Proglas o Album roku. Od stejného rádia jsem obdržela cenu pro textaře "Za krásu slova". Kromě toho jsme nadšeně koncertovali, hráli jsme např. na festivalech Prázdniny v Telči, Festival ve středu, Střelické strunobraní, Strážnice, Folková růže, Folkomín, Mohelnický dostavník, Logrfest... Vystoupili jsme také živě na ČT1 a v pořadu Cvrlikání na TV Noe. V listopadu jsme v brněnských ulicích natočili videoklip k písni Angela. Za zmínku také stojí, že jsem přispěla dvěma texty (Sběračky čaje, Indiánská) na album Lucie Redlové vydané v roce 2012 pod názvem Křižovatka.

Rok 2013, rok 2014... stále hrajeme a píšeme nové písně, stále jezdíme na textové dílny a stále nás to baví... Mezitím Ivo stihl vydat svou sólovou desku Velký svět a já jsem se nepatrně účastnila vydání desky skupiny Nevermore&Kosmonaut - Mezi planetami. Naše písnička (Adamov) se k naší velké radosti objevila na cd skupiny Jablkoň - Sentimentální Němec. Také Textová dílna v roce 2014 natočila svoje cd a možná na něm bude i několik našich živě nahraných písní, nebo těch, na kterých jsme se nějak podíleli - to se ale teprve uvidí, křtít se má až v roce 2015...