Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Korupce punk-thrash / Praha

„Korupce NAVŽDY! nový dvojsingl / videoklipy 2018“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Členové

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Zobrazit kontakty

Dodatečné info

Všichni bývalí i současní členové kapely jsou :

  • Milan  "Bulhar" - kytara,hl.zpěv
  • Honza " Miki"  - basa,zpěv
  • Dušan  "Dudo"  - bicí,sbory
  • Jakub "Slep"- bicí
  • Martin  "Hetfield"-  kytara
  • Vojta  " Waltrr" - basa,sbory
  • Markéta "Zpěvanda"- zpěv

Bio a historie

Ke zrodu KORUPCE ( původně Korupce C.S.) došlo v roce 1993. Zakládajícími členy byli Bulhar-g,voc,Miki-b a Slepejš-dr.Tato sestava,která  byla ryze punková,ale již v této době tíhla spíše k metalovému pojetí punku.Mezi lety '93-'97 se věnuje prvním hudebním krokům, prvnímu nahrávání a nepříliš častému vystupování.Nejvíce koncertů odehrává v tehdy legendárnám punkovém klubu Propast.

V roce 1997 se uvolňuje post bubeníka a po několika méně úspěšných adeptech ( např. Pytlík viz. profil Korupce cs )  se  v roce 1999 natrvalo za bicí soupravu usazuje Dudo .S ním Korupce nahrává první opravdové album " Demo 2000 ".Kapela začíná více koncertovat a za necelé dva roky (2002) nahrává další album " Bránit se je povinnost ".Stylově se vice blíží k hardcoru s čitelnými trashmetalovými prvky.V Praze hraje především v kultovním klubu 007 Strahov,ale vyjíždí i po České republice a vzhledem k Dudově slovenské národnosti i mimo ní,na Slovensko.

Na přelomu roku 2003-2004 Korupce přibírá do svých řad na post druhého kytaristy Martina alias Hetfielda a post baskytaristy po Mikim  přebírá Vojta alias Waltrr (ex Virus).V této posílené sestavě Korupce  prožívá koncertně nejplodnější období,kdy předskakuje např.Plexis,SPS,Davové Psychoze a často vystupuje na akcích Ritual Core,Schwabach Hoolidays atd.V roce 2005 nahrává album " Komerční úspěch ",které je hc/punkové a toto plodné období zakončuje jako support The Exploited na dvou z jejich českých koncertů.

Přelom let 2006-2007 je ve znamení změn jak v osobních životech ( svatby,narození potomků),ale především v pohledu jednotlivých členů Korupce nejen na její hudební vývoj.Tato krize poznamenaná syndromem vyhoření má za následek neoficielní rozpad formace a roční pauzu jakýchkoli aktivit.

V roce 2008 Korupce mobilizuje  svou osvědčenou armádu ve složení Bulhar, Miki, Dudo a nahrává promo snímek " Brutální scéna ".Na něm dává volný průběh svým metalovým sklonům a rozhoduje se nebránit vlivům moderní hudby ( ženský zpěv,elektronika atd.) Tento styl by se dal označit za trashcore založený na punkových kořenech a koketující s prvky ve stylu crossover. 

V roce 2010 Korupce z osobních důvodů ( rozvod,krach,deprese ) ukončuje svou koncertní činnost. ale v roce 2013 na soukromém  uzavřeném koncertu za účasti všech jejích potomků oslaví nedožitých 20let.

V roce 2016 napíše na tento server ( bandzone.cz ) fanoušek Rišo : " Kapela Korupce pre  mňa znamená veľmi veľa...prosím něprestanťe hrať...

                    Korupce NAVŽDY !!! "    a tím spečetí další osud kapely.

Ta, vyburcovaná zodpovědností k odpovědi hodné tohoto příspěvku dva roky zkouší a získává namáhavě zpět hráčskou fyzičku, kterou během let v zapomnění ztratila. A v roce 2018  konečně natáčí původně ve třech, nakonec  jen ve dvou                          Bulhar : zpěv,kytara,basa, Dudo: bicí, sbory  nový dvojsingl   Korupce NAVŽDY! 

 K oběma skladbám "Síla Pravdy a Málo peněz hodně muziky"  natáčí i dva oficielní videoklipy, s kterými se snaží dostat zpět tam, kam snad patří... k uším a srdcím nejen svých fanoušků.