Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace
říj st 31

25 let Epidemie Records / 25 let Forgotten Silence @ Praha

-

Rock Café Prague


Národní 116, Praha 1, Praha
Ukázat na mapě
280,-
18:00 otevřeno pro veřejnost

18:30 - 19:10 ELBE

19:30 - 20:10 DYING PASSION

20:30 - 21:10 SOMNUS AETERNUS

21:30 - 22:30 FORGOTTEN SILENCE

25 let na scéně, to už je opravdu hodně dlouhá a záslužná doba. Stejně dlouho tu jsou navíc také FORGOTTEN SILENCE, k tomu mi letos bude 40, takže těch okolností a důvodů, volajících jednoznačně pro, se nakonec sešlo hodně. # Martin Čech @ www.epidemie.cz

Brněnská kapela FORGOTTEN SILENCE www.fb.com/forgottensilencecz patří k největším stálicím tuzemské metalové scény. 6 studiových alb, několik neřadových nahrávek, pouze příležitostné živé vystupování. Neustále svěží, neustále překvapující. Obrovské dobrodružství pro muzikanty i posluchače. Kapela letos vydala zbrusu nové šesté řadové album Kras, které vyšlo u Epidemie Records (a mohu dodat, že jsem se o vydání jejich řadového alba na své značce pokoušel 21 let). Vzhledem k tomu, že tato kapela nedělá nic standartní cestou, rozhodla se, že se koncertní provedení této desky neuskuteční. Místo toho můžete naživo uslyšet debutní album Thots z roku 1995. Album, které ve své době znamenalo strašně moc na mezinárodní undergroundové metalové scéně, a album, které živě dosud nikdy nezaznělo. Naskýtá se už jen otázka: dočkáme se v roce 2041 živého provedení Krasu ?

Dying Passion www.fb.com/dyingpassion ze Šumperka patří ke stálicím domácí scény, na které se pohybují přes 20 let. Od původně melodické doom metalové kapely se posunuli až k současné melancholické náladotvůrné rock metalové hudbě. Precizní koncertní provedení s dominantním ženským vokálem. Pro tyto výroční koncerty připravují zahrát i jednu z jejich nejstarších skladeb - No Time ze stejnojmeného debutního dema z roku 1999.

Elbe www.fb.com/elbeband je nový projekt kytaristy Dying Passion, Stanislava Jelínka a Martina Spacoshe Peřiny z Between the Planets. Příležitostně vystupující kapela představí své debutní album Sudety, které vyšlo v únoru tohoto roku. Melancholický post rock vzdávající poctu opuštěné jesenické krajině a zaniklé obci Elba.

Brněnská kapela Somnus Aeternus www.fb.com/somnusaeternus , vydala před dvěma lety druhé album Exulansis, které stále prezentuje živě, a na pódiu přitom působí jako nekompromisní doom metalový válec. Koncepční příběh, který zkoumá hranice ryzího šílenství a ryzího citu.

Rock Café, Praha www.rockcafe.cz
www.facebook.com/rockcafepragueofficial
Mapa: http://mapy.cz/s/ti7G

Brno (01.11.2018): http://bandzone.cz/akce/471656
Správci koncertu:
parozi, Mind Blocker, simi.b
Zobrazit více koncertů ve městě Praha
Sdílej koncert dál: