Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace
čvc so 25

Pátá Liga Fest

-

Bufet na hřišti - v centru obce za kostelem

Slatina nad Zdobnicí, ČR

180 Kč
V čarovném prostředí podhůří Orlických hor se chystá pestrobarevná hudební událost, která v lecčem nastavuje zrcadlo dnešní konvenční festivalové scéně. Žánrům se nekladou hranice, a tak v částečně zastřešeném areálu Bufetu na hřišti ve Slatině nad Zdobnicí uvidíte a uslyšíte směsku vystoupení kapel holdujících muzice od jazzu k punku, přes rock až k taneční elektronice. Celá veselice je navíc pojata coby hold místní rodačce, prvorepublikové herečce Marii Hübnerové, která by letos oslavila 150 let.
Sobotní přehlídku úderem třetí hodiny otevře alternativní rockband Gazdina Roba z Brna s podtitulem „neveselé písničky z přelomu tisíciletí“. Atmosférické i energické! Následně štafetu převezmou domácí Sax Frappé a se svými ságy nás pozvou do světa starého jazzu a swingu. Večerní blok načne řádná punková pumelice Discomfort. Jejich pojetí přímočaré rebelie je však netradičně okořeněno elektronikou, a tak ani o trochu experimentu nebude nouze.
Pro znalce bude největším tahákem festiválku vystoupení hudebních matadorů z hlavního města našich východních sousedů. Šansonem i nezávislou kytarovou scénou šmrncnutí písničkáři z Bratislavy Živé kvety sami sebe na poslední akustické nahrávce titulují jako "vyjebané španělkáře". Ať tak či onak, na pódiovém valníku se v jejich podání představí špička slovenské indie scény s podmanivým zpěvem Lucie Piussi spojené s Divadlem Stoka.
CanOnYears čerpají z pohodové a lehce taneční muziky stejně jako z rockových inspirací. Poté už bude připravena půda pro DJ Baltazara, který to pořádně rozbalí půl hodiny před půlnocí, aby si na své přišli všichni, kteří ještě nebudou mít dost.
A protože si festivalem Slatina připomíná výročí narození Marie Hübnerové, která na festival přijede až z Onoho světa, bude se na její počest promítat film Loupežník z roku 1931 natočený podle scénáře Karla Čapka. Chybět nebude ani tematická výstava ze života a díla herečky.
Pátá Liga Fest není jen o hudbě a příjemném prostředí uzpůsobenému i případné nepřízni počasí. Během akce bude k zapůjčení sportovní vybavení (nohejbal, volejbal, streetball), dětské hřiště, slackline a tetování henou. Děti a jiná zvěř vítány a do 15 let mají vstup zdarma. Stanovat na přilehlé louce a parkovat je možné pro změnu také zdarma! Točit se bude z plzeňských sudů Prazdroj. A to až do ranního kuropění. Akci pořádá místní Obecně prospěšná společnost Zevnitř Ven.
Správci koncertu:
schmidke, Rambo, Saxofil
Zobrazit více koncertů ve městě Slatina nad Zdobnicí
Sdílej koncert dál: