Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Katarína Máliková alternative-pop / Bratislava

„Pozývame Vás na koncert v Prahe! 14.6.Café v lese!“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

 • PUSTVOPOL 390 ×
 • NEVESTA HÔĽ 409 ×
 • POPOL AUGUSTA 353 ×
 • KREHKÁ LÁVA 306 ×
 • DVANÁSTY JANUÁR 269 ×
 • NOVÁ KRAJINA 284 ×
 • PSISKÁ 222 ×
 • PRAYER 198 ×
 • MORENA 215 ×
 • PRÁZDNINY V RÍME 203 ×
 • KOLO NAS 241 ×
 • EGREŠE, MALINA 242 ×
 • MILÝ MÔJ 219 ×
 • NEDEĽA 199 ×
 • RUBARE 193 ×

Novinky

KONCERT V PRAHE!

Upraveno:

Dvojkoncert skupín Katarína Máliková & ansámbel, ktorá očarila slovenskú ale aj svetovú (historicky najdlhšie v prvej desine World Music Charts Europe) verejnosť a Nina Rosa, ktorá sa postará o pestrý žánrový mix jazzu, swingu, reggae a folku. 

Vydavateľ slovenskej literatúry Koloman Kertész Bagala predstaví české preklady dvoch kníh slovenského autora Ballu, ktorý sa diskusie osobne zúčastní. Ako hostia vystúpia aj prekladatelia Michal Šanda a Ondřej Mrázek.

Z prekladov "Ve jménu otce" a "Velká láska" čítajú českí autori Ondřej Škrabal a Sára Vybíralová

Katarína Máliková

Katarína pochádza z Polomky na Horehroní, ktoré je výnimočné svojou hudbou. Jej debutový album s názvom Pustvopol vyšiel v novembri 2016 v Slnko Records, okamžite si získal pozornosť odborníkov aj mnohých poslucháčov a stal sa jedným z top albumov za rok 2016 na Slovensku.Piesne z albumu Pustvopol tvoria základ repertoáru jej koncertov, avšak rada svoje vystúpenia oživuje o skladby s nádychom rozprávkového šansónu a jazzu.

Žáner, ktorý Katarína Máliková tvorí, sa pohybuje na hrane artpopových skladieb s nádychom baroque minimal a novej world music. Katarína stavia na základoch klasického remesla a vyštudovala hudobnú kompozíciu. Jej tvorba môže miestami znieť scénicky, alebo kinematograficky, pretože jej tvorivý záber je univerzálny a ako skladateľka vytvorila hudbu ako pre divadelné predstavenia, tak aj pre krátke filmy. Pestrými hlasovými polohami a kódom tradície v každej piesni sa hlási ku slovanským koreňom. 
Katarína Máliková je nepochybne hudobný objav minuloročnej sezóny. Potvrdzujú to okrem iného tri sošky Radio_Head Awards.

NINA ROSA

Příběh kapely NINA ROSA začal minulé léto, na základě žádosti organizátorů divadelního festivalu ve Znojmě, aby zpěvačka Nina Marinová přišla se svým vlastním projektem. Nině se nápad líbil a spolu s kamarády z Konzervatoře Jaroslava Ježka založili kapelu pojmenovanou po Niny nejoddanějším fanouškovi - její babičce. Po několika koncertech, festivalech a vystoupení v Barování Sandry Novákové se jí od promotérů dostalo přívlastků ne menších než "objev sezóny" a "slovenská Amy Winehouse". Láska k hudbě a cestování je citelná v písních, které jsou rozmanité stylem i jazykem, v němž jsou zpívané. Žánrově je kapela ovlivněna jazzem, swingem, reggae a folkem, hraje vršovický pop, kapverdské indie a slovenský jazz manouche. Momentálně kapela plánuje nahrávání svého debutového alba, které vyjde příští rok, a plánuje koncerty v ČR, Rakousku a Německu.

Podujatie Literarnyklub.cz organizuje OZ literarnyklub.sk a vzniká s podporou Fond na podporu umenia a Slovenský institut Praha / Slovenský inštitút v Prahe

Image and video hosting by TinyPic


Zobrazit všechny novinky »

Poslední přidané obrázky

Zobrazit všechny galerie »

Videa

Zobrazit všechna videa »

Poslední názory

MarTekK

Některý věci jsou fakt skvělý! ..pak tedy přijdou i trochu překombinované věci (Krehka lava), kde se silné momenty střídají se slabšími, mj. i textově místy přehrocené a tíhnoucí k patosu (ale chápu, že to je individuální pocit). Ve srovnání s podobně koncipovaným albem "Krajina rovina" Jany Kirschner to je v podstatě jediné, co mi tam vadí, ten občasný patos. Není třeba stále tlačit na pilu, až se tohle zklidní, bude to parádní. Ale celkově fakt skvělá práce!

Tais Awards

Dobrý deň. Máte niekoľko nominácií v jubilejnom 10. ročníku Tais Awards 2017. ♠» Katka Máliková — Nominácia: Speváčka, ALBUM I. (“PUSTVOPOL”) a SONG II. (Katarína Máliková — “Smäd a Pevnina”.
♠» https://www.taisawards.com/

Zobrazit všechny názory »

Fanoušci: 20

Spřízněné kapely: 2

Podobné kapely

Statistika profilu

Návštěv dnes
1
Návštěv celkem
3 561
Poslechnuto skladeb
4 304
Profil registrován
8.11.2015