Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Jáka folk / Ostrava

„vystoupení: Open mic Nový Jičín Galerka, 4.10.2018“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Členové

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Zobrazit kontakty

Dodatečné info

Bio a historie

Bigotní československý šotouš s kytarou, hlasivkama a sem-tam i mandolínou.

V letech 2000-2009 působil jako elektrický i akustický kytarista, mandolinista a občasný zpěvák ve skautském folk(-rock) bandu Kuchyňské linky (2000-2002), rockové Sarah (2001-2004), folk-blues-rockovém Občas bandu (2005-2008) a jako nepravidelný host tzv. křesťanských sborů Paprsky (2007-2008) a Datio (2006-2009). Následné pevné rozhodnutí skončit s aktivní muzikou stvrdil "per accidens" dokonce i prodejem kytary a mandolíny (cca podzim 2011), aby je po pár letech kupoval zpět, jsa však stále skálopevně přesvědčen, že aktivně hrát už nebude. Všechno nakonec změnil jeho vyjímečný benefiční koncert z února 2017, který jej spolu se čtyřmi novými písněmi přiměl k tomu, aby to decentně zkusil ještě jednou jako sólový folkař.

Mezi opakovanými motivy jeho písní lze postřehnout šotoušoviny (tramvaje, autobusy a příbuzná havěť), duchovně-filosofická témata nebo nekorektně-politické myšlenky a narážky. Naopak v jisté nejmenované písni nedvojznačně, byť jen částečně vysvětlil, proč nezpívá o ženách. Oproti dřívějším inklinacím ke spíše melancholicky-zadumaným písním se dnes snaží hrát mnohem víc vesele.

Pro zábavu občas složí nějakou vtipnou "pavrverzi" (parodie-coververze), jedna z nich se stala znělkou jisté slovenské webové politicky-komediální show.

V 3.9.2018 "vydal" své virtuální demoalbum "61 písní (bez čtyřiceti devíti)" ve formě playlistu na youTube. Digitální booklet k tomuto demoalbu je možné shlédnout ve fotogalerii.

Jeho zbývajícím, byť už asi těžko splnitelným hudebním snem, je natočení hard-rockové verze svého megahitu 61 a k ní i natočení klipu, jež by se odehrával ve staré kloubové Karose či Ikarusu a v němž by head-bangovali členové klubu přátel MHD Ostrava.

TAKŽE TAK!