Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Scars of the Insane metal-alternative / Opava

„4.7.SYMBOLIC Fest!!!!! Tři Dvory u Kolína!!!!!“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

  • průřez albem - Serching for the dead sun (New album 2016) 652 ×
  • Hate & rage (New single 2016) 1 002 × Stáhnout MP3 zdarma
  • New life propaganda (CD version) 1 413 ×
  • Empire (CD version) 650 × Stáhnout MP3 zdarma
  • Into your battery (CD version) 381 ×
  • Human (CD version) 335 × Stáhnout MP3 zdarma
  • Fear of the empty streets (CD version) 955 ×
  • Preserve to diverse (CD version) 1 982 × Stáhnout MP3 zdarma
  • INSANE_TORR_Život a smrt 509 ×
  • Home (CD version) 1 065 ×

Členové

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

SCARS OF THE INSANE

Oficiální vznik kapely se datuje na leden 2015. Kapela vznikla ze společného jamování zbylých členů kapely INSANE (bicí: Pája Jureček, basa: Venca Pustějovský, kytara: Marek Mayky Olšovský). K této trojici se přidává mladá krev v podobě Honzy Válka, kytaristy, který drtil struny v kapelách MEMORITALL a hlavně v Death-Grind smečce DIARRHOEA. V tomto společném projektu se zkoušel zabydlet poměrně velký zástup vokalistů, zpěvaček, křiklounů a řvounů všeho druhu. Ovšem, jak se ukázalo, obsadit tento post nebylo nějak snadné. V průběhu roku 2015 se ke kapele přidává zkušený vokalista Radan Kostovský (ex tartarO:s). V této sestavě kapela pracuje na nových skladbách. V této sestavě kapela nahrává album Searching for the dead sun, které vychází v říjnu 2016 u nakladatelstvíPařát.

Na začátku roku 2018 se za mikrofonem objevila nová tvář v podobě zpěvačky Ivany Svítkové, zkušené  to vokalistky například z přerovské formace Corps of Noise. S novým hlasem začali SOTI pracovat na novém materiálu.
Brzy na viděnou při některé z našich show! SCARS OF THE INSANE

Zpěv: Ivana

Kytary: Marek, Honza

Basa: Venca

Buben: Pavel

Bio a historie

 

INSANE  vznikli někdy v polovině 90.let, kdy se dali dohromady týpci, kteří rádi poslouchali podobné zběsilosti a někteří z nich dokonce uměli hrát na nějaký nástroj. Za mikrofon se s odvahou jemu vlastní postavil Kurďa, kytaru si zakoupil Olson, na basu si našetřil Beran, bicí značky Amati zakoupené od legendární dechovky Hoříňanka a doplněné druhým kopákem otloukal Šurďák.  Tuhle čtverku po nějaké době posílil už poměrně ostřílený kytarák a uřvanec Jeník. Tahle sestava začala zkoušet hrát své věci a také předělávky svých oblíbenců. Hezký čas. V roce 1994 se kluci rozhodli spolu s pár dalšími kapelami z okresu Opava udělat konečně pořádnej koncert. A tak se stalo že 19.8.1994 INSANE sebrali nástroje a odvahu a zahráli poprvé před publikem.

 Někdy kolem roku 1995 se začalo řešit studio, bohužel Beran nebyl schopný dál pokračovat. Na jeho místě se objevil mladík Venca Pustějovský, který ho důstojně nahradil s mnoha bonusy navíc. Stihl se během krátké chvíle naučit věci na první demo Killing words, které INSANE nahráli ve studiu Patrika Benka v Kravařích. Zvláštní kombinace, která přesto vydržela na dlouhou dobu.

O dva roky později se kvůli nějaké soutěže nahrálo Awaking from...Skupina hrála na mnoha akcích se stylově podobnými ale i naprosto rozdílnými partami.

Morning in red je kolekce skladeb zkomponovaných mezi roky 1996 – 1999.

V roce 2000 INSANE točí s Patrikem poslední nahrávku Human universe., kterou ukončili plodnou a hodně poučnou spolupráci s tímto virtuózním muzikantem.

V roce 2003 dochází k zásadním změnám v lazení kytar asi tak o 3 tóny proti letům minulým a INSANE poprvé nahrávají na vlastní zkušebně nahrávku Lost positions, které je stylově posunutá od let minulých. Skladby jsou jednodušší, kratší a i lépe hratelné na live akcích. Zároveň je věnována mnohem větší péče produkci a zvuku celé nahrávky.

Po třech letech, které INSANE vyplnili hlavně takovými kratochvílemi, jako studiem, svatbami, plozením potomků, věnování se milovanému zaměstnání a podobným kravinám začli páchat materiál na dosud poslední počin Finite number of exits ?!. Konečně se podařilo dokopat  pěvce Kurďu k pořádnému zpěvu a nezní to věru zle :o).

 

Zpěv: Zdeněk Slanina

Kytary: Marek Olšovský, Honza Kutálek

Basa: Venca Pustějovský

Buben: Pavel Jureček

Diskografie

 

 

2007 - Finite number of exits ?!

7 skladeb, 37 minut
Nahráno na zkušebně, Velké Heraltice
CD
 

2003 - Lost positions

11 skladeb, 62 minut
Nahráno na zkušebně, Velké Heraltice
CD, MC
 

2000 - Human universe

5 skladeb + 2 znova nahrané, minut
Nahráno ve studiu Patrika Benka, Kravaře
CD, MC
 

1999 - Morning in red

9 skladeb, minut
Nahráno ve studiu Patrika Benka, Kravaře
CD, MC
 

1998 - Awaking from ...

4 skladby, minut
Nahráno ve studiu Patrika Benka, Kravaře
MC
 

1996 - Killing words

6 skladeb + intro, minut
Nahráno ve studiu Patrika Benka, Kravaře
MC

 

Kompilace

 

 

1999 - Brainwashing

2 skladby z Awaking from ...
MC
 

1999 - The grimoire of exalted deeds

2 skladby z Awaking from ...
CD