Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Ingoti grunge-metal / Kladno

„Kapela ukončila prozatím svou činnost“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

  • Magické noci (ze zkušebny) 126 ×
  • Kompro Impro (pracovní verze) 178 ×
  • Bukanéro (pracovní verze) 118 ×

Členové

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

Máme rádi rock'n'roll. To je jediná škatule, kam nás možno bez obav zařadit. Jsme každý jiný a přitom všichni stejní. Naše kořeny tkví v oceli. Za pomocí uhlí z nás udělala to, co jsme...INGOTI.

Bio a historie

Basa, zpěv...Zdeňour

Kytara...Šroub

Bicí...Jarda

Trocha kovového dějepisu:

Prvopočátky Ingotího života lze těžko identifikovat. Všichni jsme měli rádi muziku a vstřebávali ji podle svých možností už dlouho. Ale někdy kolem roku 2006 docházelo k prvním nesmělým jam session mezi Zděndou a Mechmelem různě po bytech. Poté následovalo poměrně dlouhé období ticha, kdy jsme o hudbě sice hovořili, ale nijak výrazně se v ní neangažovali. Zděnda se však stal jedním z pořadatelů kultovního festivalu Menhir open air a tak přicházel s hudbou a vším okolo do kontaktu prakticky denně. Mechmel se prakticky paralelně stal festivalových fotografem a vyblýskal si tak mnoho slavných kapel pěkně zblízka. Jarda zase akce s chutí navštěvoval, takže jsme se tak nějak pořád motali pospolu. To byly léta 2007-2010, kdy se vše opět začalo lámat. Někdy v létě 2010 jsme se rozhodli opět hrábnout do strun, Mechmel obvyklé kytary a v pařátech Zděndy se tentokrát ocitl hlubozník. Nápad založit kapelu jménem Ingoti už prostě musel ven. O tom, kdo zasedne za bicí bylo rozhodnuto ještě předtím než bys řekl usmolenec. Zděnda kontaktoval Jardu, Jarda přišel a začal bubnovat. Bubnuje dodnes. Vše pokračovalo samospádem, nebo spíš samovzestupem a tak zhruba v polovině října 2010 proběhla první zkouška v Kalivodech, obci vzdálené asi 25 km od našeho milovaného města. Azylem se nám tehdy stala jedna z garáží při domě Zděndovy mámy - Jindřišky. Téměř dva roky nesloužila svému účelu, ale absorbovala Ingotí snažení, které bylo tu úspěšné a tu méně. Nicméně děly se tu věci nevídané, jak to tak u bigbítových kapel bývá. Zde jsme také uskutečnili první primitivní nahrávky. V létě zde bylo příjemně chladno a přesto pivečko nezadržitelně mizelo, v zimě občas nestíhaly ani kamna, ani sběračky se svařákem. Koneckonců odtud jsme také vyráželi nahrávat své první demo na konci května 2012. Zázemí tu bylo vynikající a servis domácích, tedy Jindřišky a Pepy obdivuhodný. Ale pořád jsme logicky pokukovali po něčem na Kladně. Dlouho se však nečasilo. Až v létě 2012 narazil Zděnda na inzerát, který vše změnil a Ingoti se stěhovali do skvělé zkušebny v naší domovině. Změny ale probíhaly na všech frontách a tak došlo k tomu, že jsme se trochu, vlastně trochu více rozštípli a další spolupráce se ukázala jako velice problematická. Abychom předešli stavům nechtěným, dohodli jsme se v říjnu 2012, že kytarák Michal kapelu opustí. Bez zbytečných hysterií a jako normální lidi jsme se rozešli v dobrém s tím, že máme za sebou mnoho dobrého a na společné koncerty určitě jen tak nezapomeneme. Ještě předtím jsme stačili vypustit do světa demo Undergrunge a na koncertě ho pokřtít za účasti Zdendy Růžičky z SPS, což bylo pro kapelu velké ocenění. Hledání kytaristy nebylo dlouhé a k Ingotům se v listopadu 2012 připojuje Šroub, aktivní muzikant, který ušlechtilým kovům rozumí. S jeho příchodem se zřejmě nepatrně změní Ingotí zvuk, ale o tom zas příště.

Ingoti