Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Ikaros rock-alternative / Tanvald

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Členové

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

I K A R O S Kain 2007   
  • Martina Stěhulová - klávesy,zpěv
  • Romana Blaschkeová - klávesy
  • Zbyněk Koldovský - kytara, zpěv
  • Jan Blaschke - zpěv,saxofon
  • Ondra Hnilička - basa,tanec,převleky
  • Leoš Bezkočka - bicí,perkuse

 Kapela byla založena Honzou, Romanou a Zbyňkem v roce 1998 /tito tři tvoří páteř kapely do dnešních dnů/. Později se přidali Jiří Jón a Jana Petříčková. Jako většina kapel, tak i Ikaros začínal skladbami jiných autorů. Mezitím se měnili členové. Jana odešla nejdřív, pak basák Jirka a místo něj nastoupil Ondra Hnilička, jenž basuje do dnešních dnů. Bicí obsluhovali různí dočasní hosté. Vzhledem k charakteru hudby a problémům s obsazením bylo přikročeno k programovaným bicím.

V roce 2003 nastal významný posun v orientaci směrem k autorské hudbě a hledání vlastní tváře tělesa. Novým členem se stala Martina Stěhulová s originálním altovým hlasem hrající současně klávesy, což ještě více podpořilo barevný sound kapely. Na pozici bicích však střídání hostů pokračovalo.

Během tohoto nového období soubor občas vystoupil v místních klubech či jiných podobných zařízeních /Jablonec, Tanvald, Smržovka…/ nebo na privátních akcích fanoušků. V témže roce /2003/ vydal vlastním nákladem své 1. CD s názvem “PÁD“ s výhradně autorskými věcmi. Několik desítek kusů /cca 200/ bylo s úspěchem distribuováno mezi fandy a známé. Mezi největší úspěchy z tohoto období patří účast ve finále soutěže amatérských kapel Zimní Benátská noc 2004 a účinkování vedle jmen jako jsou Xavier Baumaxa, Jiří Konvrzek, Katka Šarközi nebo Ester Kočičková.

Zimní Benátská - 2004

Dalším mezníkem je léto 2006. Do kapely přichází bubeník /Leoš/ s ambicí vydržet co nejdéle. Zatím se mu to daří, kapela je konečně v plné sestavě /viz začátek/ a může pomýšlet na plný, živý zvuk souboru. Od léta minulého roku začíná pravidelně zkoušet a energie vkládaná do zkoušek se pomalu začíná promítat. Ikaros se jinými slovy probouzí ze spánku a leští křídla na nové výšky.

Soubor se snaží o častější živá vystoupení a hudební teritorium plynule rozšiřuje ze severu do jiných částí země.Od prosince 2006 vystupoval mimo jiné v klubech Mlejn (Praha), Jelení (Praha), Kafe na půli cesty (Praha), Kain (Praha), Divadlo Archa (Praha), klub Rampa (Jablonec n.N.), Stamina (Liberec), společné vystoupení s jabloneckou Mandragorou na Sympoziu Dřevosochání v Desné, soutěž Skutečná liga (klub Matrix – Praha).

Divadlo Archa

Ikaros v současnosti disponuje 16 vlastními skladbami. Žánrem se přibližuje k alternativě a vůbec neobvyklým hudebním postupům. Inspiruje se jinými oblíbenými kapelami jako Pink Floyd, Deep Purple, českou scénou Vlasta Redl, Vladimír Mišík, J.A.R aj. Písně jsou obohaceny tklivými melodickými linkami v dialogu s tvrdšími riffy. Z toho vyplývá střídání nálad během skladby. Místy tvorba připomíná scénickou formu, a to jak délkou, tak obsahem, zejména na druhém připravovaném CD, které je plánováno na letošní podzim. Skladby Sen, Ukolébavka nebo Velkoměsto v původní délce přesáhnou sedm minut, a proto je nutné na živých vystoupeních některé části vypouštět. Nejvíce nápadů v textech má Honza a je považován za frontmana, hudebním mozkem je Zbyněk. Věkově nejmladším elementem je Martina /20/, nejstarším pak Honza /37/.

Rampa - Jablonec

Odkazy:

 

Náš Web

http://www.ikaros.ic.cz 

 

Jablonecká Mandragora

http://www.mandragora.cz 

 

Sqelý 5kg!!!

http://www.sweb.cz/5kg/
 

Bio a historie

CD "PÁD" 2003

CD "PIVO TEČE PROUDEM" (2007)