Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Hradní svícen folk-alternative / Praha

„Sobota 4.8.2018 18:00 Hostivařská přehrada, pláž“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Členové

Nástrojové obsazení: Kytara, Zpěv
Nástrojové obsazení: Kytara, Zpěv

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

Hostivařské folkové duo!

Šašek a Rychloň s externí a zvukovou pomocí Racka vtrhli do světa folku :-D

Brzo časem nahrajeme další písně, které máme v repertoáru a které lze zatím slyšet na našem hraní. Živé vystoupení je akustické o dvou kytarách a zpěvu, leč nahrávky mohou působit nejen folkově, ale i velice rockově, protože si dáváme záležet i na pestrosti hudby. Ovládáme totiž vícero nástrojů, které rádi uplatňujeme při nahrávání (baskytara, různé perkuse a bicí nástroje, banjo atd.)

Texty jsou zatím převážně  o našem rodném Hostivaři veselé i smutné, ale lze slyšet i šílené romance :-D No prostě se to skládalo podle aktuálního rozpoložení...

Bio a historie

Co napsat..

takže, už ten nápad žije tak z let 2003-2004 ale těžko už říci za jaký situace, ale třeba si to to Shashek bude pamatovat a opravim to,) Mno, myslimže z nějaké hospody (Podle názvu) či okouzleni návštěvou nějaké kulturní akce.. Folkový kvítek či co to bylo v Akropoli, z toho jsme byli vodvaření..(a pivo tam taky měli)

Jelikož už jsmě působili v kapele Asphalt a osud nás různě vláčel žitím, vše zůstalo bohužel na dlouhoá léta s dalším projektem jen u plánů..

 O hudbě..

 Jelikož jsme se ke kytaře a k nějaké hudbě dostali většinou pořádně až s prvním zahraným akordem, tak o nějakém směru předtím neměl člověk moc potuchy, nebo to neřešil.

Od písní co se daj hoblovat u ohně jsme přešli k tvrdší muzice a tím vznikla skupina Asphalt. Více na www.bandzone.cz/asphalt  Nejsme ale omezení na určitej styl muziky, což je tam taky trochu znát, ale spíš člověk nabaluje větší a větší možnosti. Tak Hradní svicen  bude ukázka toho, jak nám půjde folk, folkrock a pod. kolem folku :-)

 Ovlivněni spousty autory hudby především tohoto žánru jsme se nadchli a díky zkušenostem z i jiných stylů do toho přidáme i něco svého. Text a hudba je vlastní, ale určitou podobnost s jinými interprety nevylučuji, ovlivněni jsme byli až dost, takže nevědomě může nějaká podoba nastat. Myslím, že v dnešní době, (a jistě mi hlavně muzikanti dají za pravdu) je velmi těžké už vymyslet něco, co by bylo opravdu jedinečné, ale snahu máme. Tak už nám zbejvá jen doufat, že se Vám to bude líbit. :-)

 

E®